Sanırım led ne kadar kuvvetli olursa olsun gaz deşarjlı ampül kadar iyi ışık veremiyor, daha önce led aydınlatmalı araç kullanmadım ama halojenden adaptif bixenon a geçince farkı çok net anladım, diğer aracim fabia3 halojen mercek şuanda ona binince resmen kör gidiyorum , yani işin özeti xenon candır 
Led ampüller şuan emekleme aşamasındalar ve teknik olarak geliştirilmesi gereken pek çok sıkıntıları var., Bu sebebten Xenon yani gaz deşarjlı ampüller halaa en iyi aydınlatmayı sağlıyor., Xenon dünyada ilk kez 1991 model E32 7 serisinde kullanıldı ve 7 serisinde bile o zaman opsiyonel olarak çok yüksek ücretler ödenerek alınabiliyordu., düşünün 7 serisinden bahsediyoruz ama opsiyonel donanımdı., 27 sene önceki teknoloji xenon 'un sadece kısa farlarda kullanılmasına imkan veriyordu., Peki o zaman Xenon daha iyi aydınlatma sağlıyorsa neden Led farlara geçtiler derseniz., Xenon 'un üretim masrafları pahalı olduğu için ve günümüz yakıt eknomisi devri olduğu için led 'ler daha az enerji tükettiklerinden (tartışma konusu içerir) üreticiler Led farlara geçtiler.,

Eee Xenon bu kadar maliyeti yüksek olan bir teknoloji ise neden Laser far teknolojisi var derseniz., Laser 'in şuan için hem maliyeti çok yüksek hem bir kaza anında çevreye yaydığı radyasyonu tam olarak engelleyemediler., Tamirat sırasında ekstra önlemler alınmadan değişimi yapılması sıkıntı yaratabilme ihtmali mevcut., Bu sebebten sadece milyon dolarlık araçların yalnızca uzun farlarında kullanıyor

1 senedir replika u led kullanmaktayım kayan sinyalli aydınlatmadan filan çok memnunum görüntüde çok güzel lakin tek sıkıntı muayneden geçmiyor 2 senede bir sıkıntı :)

@fcsrn hocam uzunlara zenon olmuyormu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
O yüzden orjinal farlarınızı satmayın 2 senede bir söküp takmak gerekiyor :)

hocam sadece ampulleri değiştirmek yeterli, farları söküp takmaya gerek yok. eski aracımda mercekli fardaki xenon ampulleri söküp halojen ampulleri takıp geçmiştim muayeneden. 
Replikalarda ampul değişimi için far sökülüyor. Ama ben geçtim muayeneden xenon ile. Önemli olan beyinleri iyi saklamak ve biraz şans. 

Replikalarda ampul değişimi için far sökülüyor. Ama ben geçtim muayeneden xenon ile. Önemli olan beyinleri iyi saklamak ve biraz şans. 
Golf 5'teki hella farda ampul değişimi için farı sökmeye gerek yoktu. Sen diyorsan doğrudur hocam, yanlış bilgilendirme yapmış olmayayım. 

Valla orjinal farı bile satmıcağım yani evde duruyor satsam enazından ULed alırken kaar olurdu  [emoji3]
Muayeneden geçerse satarım hocam [emoji23]

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

U led icin, xenon takacak olursak bu beyin dedikleri kare parca cok isiniyor mu? onu da farin icine koyabilir miyiz, altta bosluk var onun icin sicaktan zarar verir mi acaba ? ben su an mercekte halojen kullaniyorum ve karanlikta icgudulerim ile ilerliyorum :D

Geri
Üst Alt