Golf'u sattınız ve yeni araba alıyorsunuz. Ne alırdınız, Neler eklerdiniz?

Mümkünse Golf ü hiç satmam. İkinci araç olarak evde dursun.

Gücümüz yeterse uzun yıllardır hayalim Audi A4.

Donanım ekleme düşüncesine daha gelemedim  :) Ama matrix led farlar güzel bir teknoloji gibi.

Son dönemde Volvo XC90 da aklımı çelmiyor değil fakat çok ütopik fiyatlarda :-

Golfümü satsam şu an BMW 3.20 İ luxuryline ya da audi a5 almak isterdim şimdilik bu ikisini almak hayal ama ilerde inşallah nasip olur :)

@çağın

Golf tutkunu dostlar arasındasınız Değerli Hocam;

Dolayısıyla düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Golfünü satsa alacak araç bulamadığı için aracını satmayan dostum bile var..

Bizler şanslıyız.

Ön yargılarla dolu forumların veya nefret dolu söylemlerin öznesi/nesnesi olan bir araca bu söylem ve önyargıları geride bırakarak sahip olmamızdan ötürü şanslıyız.

Bu kötü sözlerin sahiplerine kızmak yerine üzülmeliyiz yaşamlarında bu güzellikleren mahrum kalacaklar.

eğer satarsam ki satmak gibi bir düşüncem yok ama yerine alacağım araç kesinlikle sw bir audi a4 olurdu.

avant-2.jpg

18 Ağustos 2015'te Golf'ümü sattım..

ama sanki hiçbir şey bilmiyor gibi baştan sona olası yeni çıkan modelleri de gözden kaçırmayayım diye

Audinin kampanyası baştan çıkartıcıydı ama limitim o kadar yükseğe çıkamadı maalesef..

Önde park sensörü bile yok..

Direksiyondan kontrol deseniz ekstra üsretli.

Xenon derseniz bizdeki Basic Bi-Xenon'a tekabül eden viraj ve hıza duyarlı olmayan modeli.

İlla ki beyaz.. Metalik renk 4Bin küsür lira.. (Bizde platin griye tekabül eden Grisine hastayım Merak edene fotoğrafı aşağıda)

Ambition pakette fazladan sürüş profili seçimi standart olarak var spor süspansiyon olduğundan.

Cruise Control bile yok.

Ambition Jantlara  gıcığım bizdeki Perth'in tıpkısının aynısı..  Dover'lar bana kalırsa onların yanında son derece asil ve şık.

İnanmayan baksın:

Beğenmeyip değişik jant bakarsanız Sline olacak mecburen ve 7200 lira cık... bu paket.. aynı zamanda süspansiyonları da aile için uygun olamayacak kadar sert.

Benzinli Xenon paketli cam tavansız Ambition A3 sportback (hatchback) ACT Stronic 87 Bine satıldı.

Sonuç:

"Bütün yolların Roma'ya çıkar" Latince özdeyişi gibi..

Bütün yollar Golf'e çıktı....

2016 model sipariş verdim U ledli ve Ergo koltuklu Highline bulamayınca..

Cok fazla luks tutkum olmadigi icin golf sonrasi sanirim ancak aile genislerse sedan bir modele yonelebilirim passat gibi.

Suan evde bayan kullanimi icin bir de qashqai var, yuksek arabanin da gercekten alisirsaniz ilginc bir keyfi var, alman japon arabalari ilginc farkliliklar iceriyor tabi karsilastirmiyorum o acidan.

Tek korkum sirket araba verirse golfu satar miyim? O yuzden bir iki sene daha vermezler umarim [emoji16]

u-led ergoactive koltuklar bide durban

@silvershadow

İşin garip yanı, AUDI'nin opsiyonları Avrupa'da VW'ye göre %20-25 daha pahalı.  Örneğin AUDI A3'te Adaptif süspansiyon + Sürüş profili seçimi 1200 euro iken VW Golf'te aynı donanım 1035 euro.

Türkiye'de ise AUDI'nin opsiyonları VW'nin 2-3 katına satılıyor. Doğuş Otomotiv'in çakallığı bu da.

Golften sonra almayı düşündüğüm araç Audi A3 Sedan 1.2 tfsi

Sent from my iPhone using Tapatalk

sanırım almayı isteyeceğim ilk araç gelen bebeğimizle beraber artan bagaj ihtiyacımızı karşılamak esas olduğundan ve bolca gezmek isteyeceğimizden passat sw 1.6 tdi dsg highline olurdu :)

ya da şu mu olurdu :) ah ah s=s15

2413_e50ed4860c57b1e0f4794e94b731d72f1a9fdc2f.jpg

erkanz dedi:
sanırım almayı isteyeceğim ilk araç gelen bebeğimizle beraber artan bagaj ihtiyacımızı karşılamak esas olduğundan ve bolca gezmek isteyeceğimizden passat sw 1.6 tdi dsg highline olurdu :)

ya da şu mu olurdu :) ah ah s=s15
Golf SW ülkemiz için büyük eksiklik.

Yazın memlekete gidiyoruz malum dağ tepe TİGUAN lakin yenisinden

Golfümü satarsam a4 2.0tdi sline veya 5.25xdrive almak isterdim. Bütce meselesi...

Newerdais dedi:
Yazın memlekete gidiyoruz malum dağ tepe TİGUAN lakin yenisinden
Değerli Nazım üstadım

Herkes çok merak ediyor yeni Tiguan'ı.

Bayiye gelince ben de gidip bakmayı düşünüyordum açıkçası.

Aracı alınca bir değerlendirme yazısı bekliyorum sizden.

Hayırlı olsun şimdiden

Geri
Üst Alt