Triger Kayışı Kopması , Değişim Ücreti

121.000'de trigeri de devirdaimi de yetkilide değiştirdim kafam rahat. 

Süresini geçirip tedirgin olmaktan, motoru dinleyip kafayı sıyırmaktan iyidir :)

Yılda 20k yapsam dahi en az 6 yıl daha kafam rahat :))))
Güle güle kazasız sorunsuz belasız kullanın.  Değişim sonrası sürüşte bi değişiklik oluyor mu his olarak? Daha önce olmayıp, daha sonra olan ya da tam tersi.. 

• Beğen
Tepkiler: SCC

Trigerle birlikte kesinlikle devirdaiminde değişmesi taraftarıyım ki danıştığım bütün profesyonel ustalar bunu önerdi. Henüz 114.500km deyim (2013 1.6 tdi) ve trigerle ilgili hazırlığımı yaptım ,İna marka triger seti ve devirdaim aldım km’nin 120.000 olmasını bekliyorum ama siz ne önerirsiniz arkadaşlar beklemeye gerek var mı sizce 🤷‍♂️
4-5bin km'yi 1 sene içinde yapıyorsanız bişey olmaz., ama 2-3 senede yapıyorsanız şimdiden değiştirin., yanlış hatırlamıyorsam Ina alman malıydı., uzmanlık alanı rulman/bilya ve gergi üzerine., madem bu işe girdiniz gergi makarası falan komple set değiştirin., trigeri değiştiripte gergi setini değişmeden olmaz., yapılacaksa tam yapılmalı.. Devirdaimi değişince antifirizi de değiştirmenizi öneririm.. G13 antifiriz ile.. sistemin kapasitesi 5-6 litre arası

Geçen @SCC arkadaşımız serviste %30 yedek parça ve işçilik indirimiyle değiştirmişti fiyatta kampanya indirimiyle uyguna geliyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
@forzaGilles gergi makarası setin içinde olan bir parça değil mi ben triger seti ve devirdaim pompası aldım . Antifriz olarakta castrolun vw uyumlu kırmızı 3lt olanı tercih ettim

@forzaGilles gergi makarası setin içinde olan bir parça değil mi ben triger seti ve devirdaim pompası aldım . Antifriz olarakta castrolun vw uyumlu kırmızı 3lt olanı tercih ettim
set halinde alırsanız olur., ama siz daha iyi bilmeniz lazım aldığınız ürünün içeriği görme şanzınız var., yanlış hatırlamıyorsam 2 adet oluyor..

@gkhn01 her kırmızı antifiriz uyumlu değildir., kırmızı antifirizin pek çok çeşidi var., aldığınız castrol antifiriz g12+ tipte bir antifirizdir ve sizin aracınız daha doğrusu motorunuz için uyumlu değildir.!! Aracınıza uygun olan antifiriz tipi G13 tip antifirizdir..

G12+ (VW TL 774 F) tip antifiriz eski nesil 1990'lı yıllardaki araçlar için geliştirilmiş mazide kalmış bir ürün., O ürünü kullanmamanızı tavsiye ederim.. motora yarardan çok zararı olacaktır..!!

images

Galiba buydu antifriz servis dışında satılmıyor. Ben servisten almıştım iki sene oldu nerdeyse 40 tl gibi bir ücreti vardı o zamanlar

Nette de buldum da bayağı fiyat koymuş üzerine 

https://www.onlineyedekparca.com/urun/volkswagen-g13-antifiriz-1-5-lt-orjinal-vag?gclid=EAIaIQobChMIntOX3Yfy5QIVwagYCh1bcQigEAQYASABEgLIPvD_BwE

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güle güle kazasız sorunsuz belasız kullanın.  Değişim sonrası sürüşte bi değişiklik oluyor mu his olarak? Daha önce olmayıp, daha sonra olan ya da tam tersi.. 
Teşekkürler. Herhangi bir fark göremedim. Aynı anda yağ, filtreler ve akü de değişmesine rağmen bir fark göremedim. Belki yağdan kaynaklı bir tık motor sesi düşmüş olabilir. 

Performans ve yakıt olarak bir değişiklik yok.

Serviste yüzde 30 indirim ile triger, gergiler, devirdaim, antifriz ve 2 yedek karter tapası 2500 küsür tuttu. Akü de ekleyince 2820 TL ile çıktım. Yağı ve filtreleri dışarıda değiştirdim.

Teşekkürler. Herhangi bir fark göremedim. Aynı anda yağ, filtreler ve akü de değişmesine rağmen bir fark göremedim. Belki yağdan kaynaklı bir tık motor sesi düşmüş olabilir. 

Performans ve yakıt olarak bir değişiklik yok.

Serviste yüzde 30 indirim ile triger, gergiler, devirdaim, antifriz ve 2 yedek karter tapası 2500 küsür tuttu. Akü de ekleyince 2820 TL ile çıktım. Yağı ve filtreleri dışarıda değiştirdim.
Akü farkı 320 tl mi ? süpermiş 

Güle güle kullanın

• Beğen
Akü farkı 320 tl mi ? süpermiş 

Güle güle kullanın
Pardon, tekrar baktım. Düzelteyim, yüzde 30 indirimle 452.9 TL. Golf 6 olduğu için 61 amper. Teşekkürler.

Triger seti konusunda bakım konusunda paylaştığım listeyi görmeyen arkadaşlar için kafalarında daha net rakamlar olması için tekrar paylaşıyorum.

Aracın yaşından dolayı liste fiyatları üzerinden yüzde 30 indirim uygulandı. 

P91102-105213.jpg

@forzaGilles hocam işaretlediğiniz rulman V kayış gergi rulmanına benziyor yalnız rulmanın bağlantı kulağı yok gibi triger seti ile birlikte servis V kayış ve gergi rulmanını mecburi olarak değiştiriyor.

@forzaGilles hocam işaretlediğiniz rulman V kayış gergi rulmanına benziyor yalnız rulmanın bağlantı kulağı yok gibi triger seti ile birlikte servis V kayış ve gergi rulmanını mecburi olarak değiştiriyor.
Haklısınız., temsili resim üzerinden konuşmak doğru olmuyor..

Merhaba arkadaşlar , geçen ay 2013 1.4 TSİ dsg aldım, 134000 km de, bugün servise gittim, triger değişti mi bilmiyorum değiştirmek istiyorum dedim, servisin yanıtı; triger 180000 de değişecek oldu, ben de sadece 4 buji değişimi için randevu aldım, işçilik dahil ZUBİZU indirimi ile 357 TL, faydası olur diye yazıyorum, herkese iyi sürüşler dilerim 

triger ve ağır bakımları serviste yapılması en mantıklısı

Geri
Üst Alt