Golf 7' ye Golf 7.5 Teyp Aldım Çin'den :)

@murat28 çok güzel güle güle kullanın sizin gösterge ekranındaki yazılar türkçe kaldımı yoksa onlarda ingilizce oldu mu bir de anten kablosu geri görüş kablosu falan var mı göndermiş mi

@gkndgn teşekkür ederim hocam. Göstergedeki ekran ingilizce oldu. Anten kablosu yada başka kablo yollamıyor. Sadece teyp yolladı. Ben anahtar kontakta takılı iken montaj yaptığım için airbag hatası verdi Vag ile silinmesi gerek. Direksiyondaki telefon tuşu aktif değil o da vag ile kodlanması gerek sanırım. Ama direksiyondaki sesli komut tuşu aktif o kullanılıyor. Bakalım vag ile telefon tuşu ve ingilizce ekranı düzeltebilecekmiyiz. Pazartesine kaldı o iş

@murat28 ingilizce ekran maalesef düzelmiyor hocam. Önce türkçe oluyor ama kontak açılıp kapanınca ingilizceye dönüyor. Tek dezavantajı o anlık hatalar vs ingilizce gelip gittiğinden birşey anlayamıyordum

@karakuyu32 bi arkadaş dönmediğini söylemişti. Bi deneyelim olur inşallah olmazsa mecbur ingilizce kullanıcaz o zaman hocam :)

@murat28 hocam kodlama olayı nasıl oluyor,her araca özel bi kod mu var biraz anlatırmısınz.Ben Hatay/iskenderunda oturuyorum burdaki ustaların yapabilceğini pek sanmıyorum en azından siz anlatırsanız belki tarif ederi becerebilirler

@karakuyu32 bir arkadaş var türkçe yazılım atıyormuş ve gösterge ekranı da türkçe ye dönüyormuş o zaman 

@akifbaba1991 aracın kontrol ünitesine yapılan bir işlem. bilgisayar aracılığı ile yapılıyor. Vag-com kablo ve program lazım. vag-com kodlama diye arama yaparsınız detaylı bilgi alabilirsiniz

@karakuyu32 bi arkadaş dönmediğini söylemişti. Bi deneyelim olur inşallah olmazsa mecbur ingilizce kullanıcaz o zaman hocam :)
MFA ekranı Türkçe'ye dönüyor 2 yöntem var bunun için ;

1- orjinal ekranı takıp dil seçeneklerinden önce ingilizce yapıyoruz MFA ekranına bakıyoruz İngilizce olmuş daha sonra Türkçe yapıyoruz MFA ekrana bakıyoruz Türkçe olmuş kontak kapatıp hiç bi ayar değiştirmeden orjinal ekranı söküp çinden aldığınızı takıyorsunuz MFA ekranı Türkçe kalmış oluyor.

2- 17 instrument - 10 adaptation - LANGUAGE '' ENGLISH'' olan yeri ''TURKISH'' yapmanız lazım.

Birde MFA ekran telefon menüsünü getirmek için;

17 instrument - 07 coding - long coding - byte10 da telephone menu aktif edilecek. 

Bunlar araca uyumlu VAG kablosu ile yapılır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
MFA ekranı Türkçe'ye dönüyor 2 yöntem var bunun için ;

1- orjinal ekranı takıp dil seçeneklerinden önce ingilizce yapıyoruz MFA ekranına bakıyoruz İngilizce olmuş daha sonra Türkçe yapıyoruz MFA ekrana bakıyoruz Türkçe olmuş kontak kapatıp hiç bi ayar değiştirmeden orjinal ekranı söküp çinden aldığınızı takıyorsunuz MFA ekranı Türkçe kalmış oluyor.

2- 17 instrument - 10 adaptation - LANGUAGE '' ENGLISH'' olan yeri ''TURKISH'' yapmanız lazım.

Birde MFA ekran telefon menüsünü getirmek için;

17 instrument - 07 coding - long coding - byte10 da telephone menu aktif edilecek. 

Bunlar araca uyumlu VAG kablosu ile yapılır.
direksiyondaki telefon tuşu nasıl aktif edilir hocam

direksiyondaki telefon tuşu nasıl aktif edilir hocam
O tuş tam olarak neye yarıyor onuda anlamış değilim. Bende aktif o tuşa basınca gelen arama var ise cevaplıyor veya aramayı bitirmek için basıyorum ( aynı işlemi ok tuşuda yapıyor ikisi arasında farkı anlamadım). Benim aldığım ekranda taktığım zaman aktif haldeydi o tuş herhangi bi kodlama yapmadım onun için. Belkide MFA ekran telefon menüsünü açınca aktif oldu ondan emin değilim. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@huseyinkaraduman hocam carplayli cihazlar linux işletim sistemine sahip olduğu için olmuyor bu dediğiniz kontak açılıp kapatınca tekrar ingilizceye dönüyor. Diğer carplaysiz mib 2 cihazlarda bu dediğiniz olur.

O tuş tam olarak neye yarıyor onuda anlamış değilim. Bende aktif o tuşa basınca gelen arama var ise cevaplıyor veya aramayı bitirmek için basıyorum ( aynı işlemi ok tuşuda yapıyor ikisi arasında farkı anlamadım). Benim aldığım ekranda taktığım zaman aktif haldeydi o tuş herhangi bi kodlama yapmadım onun için. Belkide MFA ekran telefon menüsünü açınca aktif oldu ondan emin değilim. 
Hocam bugün MFA ekranını kodlayınca telefon tuşuda aktif oldu. Dediğiniz gibi sadece gelen aramayı cevaplamaya ve bitirmeye yarıyor. Benim istediğim telefon tuşuna basınca mfa ekranına telefon menüsü gelecek ( bu oluyor zaten) yön tuşlarına basınca da son aramalar mfa ekranında olsun. Golften önce skoda rapid vardı bende, onda öyle oluyordu

Geri
Üst Alt