Güncel Bakım Masrafları

@Savatage  Arac dizel , manuel hocam memnun olurum gercekten , liqui moly yagi resmi siteden alacagim mann filtreleri sasmaz sanayiiden alacagim simdilik planim bu , tavsiyelere acigim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

2015 110 ps high manuel golfumun 75 bin bakımını dışarda yaptırdım. 

5lt motul 5-30 xclean+ yağ 250 tl. ufi marka yağ mazot ve hava filtresine ek olarak yan sanayi polen filtresi 200 tl ye geldi.

450tl+işçilik olarak hallettim.

2015 110 ps high manuel golfumun 75 bin bakımını dışarda yaptırdım. 

5lt motul 5-30 xclean+ yağ 250 tl. ufi marka yağ mazot ve hava filtresine ek olarak yan sanayi polen filtresi 200 tl ye geldi.

450tl+işçilik olarak hallettim.
Hemen hemen aynı rakamlara UFi 'den çok daha kaliteli filtreler var., bir dahaki sefere ufi tercih etmemenizi öneririm., kalitesi ortalamanın altında olan bir marka., Mann, Mahle, Hengst veya en azından Bosch tercih edin..

Arkadaslar bakımı dışarıda yaptirmaya karar verdim , 45 bin bakımı olacak iki yag arasinda kararsiz kaldim liqui moly veya Motul siz hangisini onerirsiniz. Simdiden tesekkurler

Arkadaslar bakımı dışarıda yaptirmaya karar verdim , 45 bin bakımı olacak iki yag arasinda kararsiz kaldim liqui moly veya Motul siz hangisini onerirsiniz. Simdiden tesekkurler
MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W-30 5 LT %100 SENTETİK (Ü/T:6.2019) 249,99 TL yerine 232,38 TL
https://urun.n11.com/motor-yagi/motul-8100-x-clean-5w-30-5-lt-100-sentetik-ut62019-P300098320

Motul için eğer internet siparişi verilecekse adres burası olmalı...diğer satıcılar için rahat orasıda olur diyemem.

Lugui moly fiyatı daha yüksek sanırım piyasada?

Karar sizin ...yani illa motul olmalı kimse diyemez

Yakıt filtresi haric adreste resimdeki gibi

N11 de uzman parca isimli satıcı...(birebir telefonla görüşüp ahbap olduk oranın sahibiyle)

İvedik Sanayideki tavsiye usta /mekan için özelden her zaman mesaj atın (ben 30 bini orda yaptırdım örneğin)

45 bini polen +hava kendim değiştirdim

Yağ mecburen mekanda tabi

Screenshot_20191102-171138.png

• Beğen
Tepkiler: SCC
@Savatage  teşekkür ederim hocam , liqui moly alacagim buyul ihtimal kendi sitesinden, filtrelerin orijinalligine guvenemiyorum internetten alimlarda o kafami kurcaliyor sadece sizi  dediginiz satici ile iletisime gecmeye calisacagim, ayrica bu saticinin kendi siteside mevcut sanirim , usta icinde bakima yakin zamanda ozelden yazarim

@Yehanoha Bildiğim kadarıyla mann filtreler vw araçlara fabrikada takılıyor eğer bulabilirseniz Almanya üretimi olanlarını bulup taktırmakta fayda var.

@Serkanasn

@ZITIPAŞA

@Yehanoha

30 bin bakımında adını hatırlamadığım xxx satıcıdan mann filtreler made in portekiz geldi.

45 bin için mann filtreler (uzman parcadan) made in germany !!

Mesela? Foto çekmiştim (hava ve yağ filtreleri)

IMG_20191102_182025.jpg

IMG_20191102_181448.jpg

@Yehanoha İlk filtreler made in germany olarak takılıyor, diğer ülkelerde üretilenler aynı standartlarda olmayabilir.

Herkese iyi akşamlar 1.6 tdi dsg aracımın 30.000 km bakımı için Edirne yetkili servisinden 1480 Tl fiyat aldım.Telefonda indirim konusunu sorduğumda 26 kasım tarihinde yaptırırsam araç iki yaşını dolduracağı için %15 indirim yapabileceklerini söylediler.Ancak merak ettiğim konu şu : Geçen yılki bakımı 20 Ekim 2018 tarihinde yaptırmıştım.Şimdi indirimden faydalanmak için 26 kasımda yaptırsam bakım süresini 35 gün geçirmiş oluyorum.Araç "DSG" olduğu için bu durum ileride iyi niyet garantisi konusunda bir sıkıntı oluşturur mu?

@ZUKERMAN hocam cuzi bir indirim icin 2 yili gecirip gitmek mantikli degil bence , ben 2. Yil bakimini 13 martta yaptirdim (14 martta 2. Yili doluyordu). 2 yil dolmadigindan dolayi salincak  burclardan gelen ses icin yaglamaya ucret almadilar, eger 14 u gitseydim ek ucret talep ederlerdi diye dusunuyorum. 

Herkese iyi akşamlar 1.6 tdi dsg aracımın 30.000 km bakımı için Edirne yetkili servisinden 1480 Tl fiyat aldım.Telefonda indirim konusunu sorduğumda 26 kasım tarihinde yaptırırsam araç iki yaşını dolduracağı için %15 indirim yapabileceklerini söylediler.Ancak merak ettiğim konu şu : Geçen yılki bakımı 20 Ekim 2018 tarihinde yaptırmıştım.Şimdi indirimden faydalanmak için 26 kasımda yaptırsam bakım süresini 35 gün geçirmiş oluyorum.Araç "DSG" olduğu için bu durum ileride iyi niyet garantisi konusunda bir sıkıntı oluşturur 
Kimse net birsey söyleyemez. Servisin söylediği bile net olmayabilir. Yani şuan bişey olmaz denilen şey daha sonra bundan dolayı denilerek karşınıza koz olarak çıkabilir. 

Biraz çetrefilli..

Net olan indirim kampanyasının trafiğe çıkış tarihinden hesaplandığı.

Sayın forum üyeleri! Yapmayın

Bölüğün  tam teçhizatlı  silahlı çelik başlıklı hucum yelekli sabah içtimasına koğuşta uyuya kalıp geç kalmıyorsunuz

Altı üstü 35 gün geç bakım .....diskoya falan atmazlar komando dansı yaptırmazlar! 

Bir dsg sorununda adli sicile bakıp fi tarihhinde 35 gün kayma var diyenin ...!!!

• Beğen
Tepkiler: SCC

Geri
Üst Alt