Güncel Bakım Masrafları

Tdi'ım 88.600 km de, yılı ve km  si gelmeden 90k bakımını yaptırdım.

Geçen seneki (75k bakımı, Temmuz'18) filtreleri Hengst almıştım, bu sene Hengst olarak tümünü bir yerden bulamadığım için bu sefer tümünü "made in Germany" olarak Mann aldım.

Yakıt filtresi Mann'ın kısa versiyonu geldi, çıkan Hengst uzundu. Yalnız sıkıntı yok, Mann'ın sitesinde konu ile ilgili açıklama var. (Filtre kabı UFI) Tüm işlemlerde aracın başında takip ettim.

Filtreleri N11 indirimleri ile aldım.

Yakıt: 118 TL

Karbonlu polen+hava+yağ : 193 TL

Yağ: Motul X Clean+ C3 : 219 TL (Bireysel düzenekle yapılan testlerde Motul'un özellikle bu modeli, 100 C yağ sıcaklığında en düşün aşınmayı verdiriyor.)

Balata spreyi : 15 TL

Değişim: 50 TL

Moderatör tarafında düzenlendi:

@bf417 alo parçadan hengst sipariş ettim mann göndermişler iade ettim hengst ellerinde yokmuş

piyasada yok herkes te mann kısan filtresinden var birde bosch onuda ben istemiyom 

@XANTHİ anlamadığım nokta kısa filtreler neden uzun ufi kaba olmuyor her yerde kısa birikmiş durumda

Beyler toparlama amaçlı!!

Şimdi benim aracın üzerinde uzun tip varsa ? Ve ben netten kısa tip mann sipariş edersem olmuyormu? Yada nasıl oluyor??

1375 lira yetkili servise vermeye mahkum olmak istemiyorum.

Ankara doğuş ve Eskihisar her ikiside 30 bin bakımı için bu fiyatı verdi

@Savatage benim bakım yaptırdığım vw ustasına göre verimi uzun gibi olmaz önermem dedi ben değiştirdim uzun almanızda fayda var sadece yakıtı mann seçmeyin mann da uzun yok diğer ufi hengst mahle olabilir 

@bf417 bostancı sanayide uzun tip mahle buldum 160 tl alman malı

bostancı iş bankasından aşağıya inerken sağ taraftaki bir dükkanda vw arması var bilginize

bu mazot filtresi cok zor bulunuyo var ama mann kısa var heryerde

@XANTHİ @aaron @Savatage 

Arkadaşlar mazot filtresini kısa tip Mann almanızda bir sakınca yok..!! Uzun-Kısa hangi tip olursa olsun hepsi uyumludur., Mann resmi sitesine girdiğinizde filtrenin kısa olmasının hiç bir sorun veya dezavantaj teşkil etmediği açıklanmıştır.!!

Marka tercihinde hangisi daha kaliteli diye bir sıralama yaparsak (sırasıyla); 

1) Mann ve Mahle ikisini de ilk sıraya koyabiliriz., en kaliteli bunlar. Örneğin Bmw uzun yıllardır Mahle kullanır.

2) Hengst 

3) Bosch ve UFi 

@bf417 hocam ustanız sizi yanlış yönlendirmiş., filtrenin kısa tip olması hiç bir sorun oluşturmuyor., Örneğin benim aracımda fabrikanın taktığı filtre Mann kısa tip filtre idi., Düşünün bunu vw fabrika takmış., Uyumsuz olsa zaten fabrika takmaz.! Dünyanın en iyi iki filtre markasının birinden bahsediyoruz., Ar-Ge olarak mutlaka bir bildikleri vardır., Yok ben ısrarla uzun tip istiyorum derseniz; Öncelikle Mahle öneririm., Hengst ondan sonra gelir., Yanlış anlaşılmasın bu Hengst ‘in kötü olduğu anlamına gelmesin., Hengst ‘te filtre olarak oldukça kalitelidir., Ancak kalite deyince ilk akla gelen Mann ve Mahle sonrasında Hengst

Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracıma 288 mm disk için ön balata bakıyorum servis 550₺ işçilik dahil fiyat verdi. Aracın üzerinde Jurid 201 FF diye balatalar var ilginç geldi bana fabrikasyon textar ferodo trw olduğunu sanıyordum. Özel serviste değiştirmeyi düşünüyorum, balata öneriniz nedir?

Denizliden arkadaşlar varsa işin ehli usta önerisi varmı(fren hidroliği ömürlük demeyen ustalardan)

Arkadaşlar merhaba. Golf 7 aracıma 288 mm disk için ön balata bakıyorum servis 550₺ işçilik dahil fiyat verdi. Aracın üzerinde Jurid 201 FF diye balatalar var ilginç geldi bana fabrikasyon textar ferodo trw olduğunu sanıyordum. Özel serviste değiştirmeyi düşünüyorum, balata öneriniz nedir?

Denizliden arkadaşlar varsa işin ehli usta önerisi varmı(fren hidroliği ömürlük demeyen ustalardan)
Aracın ilk sahibi misiniz.? İlk defa jurid marka balatalı olanı sizden duydum., 

Fren hidroliğini dışarda değiştirmek isteseniz de VW 501.14 onaylı fren hidroliğini dışarda bulmanız çok zor., neredeyse imkansız diyebilirim., ve dışarda satılan standart dot4 f.hidrolikleri bizim araçlar için uyumlu değildir..!!  Ayrıca şuan servislerde aracın yaşına göre %15-30 arası bakım ve onarım işlemlerinde yedek parça ve işçilikte kampanya başladı., https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Aracın ilk sahibi misiniz.? İlk defa jurid marka balatalı olanı sizden duydum., 

Fren hidroliğini dışarda değiştirmek isteseniz de VW 501.14 onaylı fren hidroliğini dışarda bulmanız çok zor., neredeyse imkansız diyebilirim., ve dışarda satılan standart dot4 f.hidrolikleri bizim araçlar için uyumlu değildir..!!  Ayrıca şuan servislerde aracın yaşına göre %15-30 arası bakım ve onarım işlemlerinde yedek parça ve işçilikte kampanya başladı., https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 
Aracın ilk sahibi değilim bende şaşırdım üzerinde bu markanın olmasına. Belki önceki sahibi değiştirmiş olabilir. Arkalarda textar var ama. Peki önler için balata markası tavsiyeniz nedir 

Araç 13 aylık indirim mindirim yok 

Ankara'da 1379 lira para istiyor 30 bin bakımı için hem doğuş hem Eskihisar

Araç 4 yaşında olsa %25 indirim yapacaklarmış?? Aynı parçaları kullanacak aynı işçiliğe iskonto var

Tam belediye işi...... Ankara'da 65 yaş üstüne belediye otobüsü ücretsiz uygulaması gibi

13 ayda 30 bin km yaptım. Garantinin bitmesine 11 ay kala garantiyi yakacak kadar genç ve dinamik bir aracım var!

7-8-9-10 yaşında yaşlı bir aracım olsaydı yetkili servislere muhtaç olurdum.

1379 lira  30 bin bakımına çok para.

15-20 güne sanayideyim.

Ö.M.Z. / özgürlükçü manuel zihniyeti

Aracın ilk sahibi değilim bende şaşırdım üzerinde bu markanın olmasına. Belki önceki sahibi değiştirmiş olabilir. Arkalarda textar var ama. Peki önler için balata markası tavsiyeniz nedir 
Valla hocam benim bildiğim aracın orjinal balataları ferodo veya textar çıkıyor diye biliyorum ancak 1-2 kere burada okumuştum aynı markaları dışardan aldığımızda Made in China veya Made in PRC (ikisi de aynı şey) üretimi 2.kalite çıktığını okuduğumu hatırlıyorum., Ancak elbet iyi kalite olanları da elbet vardır.. Aracınızın yaşını ve bu bahsettiğim kampanyayı serviste görüştüğünüz personele hatırlatarak tekrardan fiyat alınız., çünkü bazı servisler bu kampanyadan haberdar olsalarda müşteri hatırlatmazsa indirimsiz fiyat veriyorlar., klasik yersen muhabbeti., sonrasında servisten aldığınız kampanyalı fiyat ile dışarda alacağınız balata ve sanayide vereceğiniz işçilik fiyatına göre değerlendirmesini yapınız...

Araç 13 aylık indirim mindirim yok 

Ankara'da 1379 lira para istiyor 30 bin bakımı için hem doğuş hem Eskihisar

Araç 4 yaşında olsa %25 indirim yapacaklarmış?? Aynı parçaları kullanacak aynı işçiliğe iskonto var

Tam belediye işi...... Ankara'da 65 yaş üstüne belediye otobüsü ücretsiz uygulaması gibi

13 ayda 30 bin km yaptım. Garantinin bitmesine 11 ay kala garantiyi yakacak kadar genç ve dinamik bir aracım var!

7-8-9-10 yaşında yaşlı bir aracım olsaydı yetkili servislere muhtaç olurdum.

1379 lira  30 bin bakımına çok para.

15-20 güne sanayideyim.

Ö.M.Z. / özgürlükçü manuel zihniyeti
Hocam sizin araç şuan yepisyeni ve siz şuan üvey evlat konumundasınız :)

Geri
Üst Alt