Güncel Bakım Masrafları

[mention=167]erkanwrc[/mention] 
dün telefonda konuştuğumda %10 olduğunu söyledi. Bugün servise gidip detaylı konuşacağım.
Buyrun hocam volkswagenim uygulamasından da alıntı yaptım bunu servis danışmanınıza iletin bu konuda hala ısrar ederse gerekli yerlere şikayette bulunun , en altında özellikle tüm servislerde geçerlidir yazıyor

42f867e3aca2c6d493750360c6a6ff66.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2.yıllık bakım (30.000 km bakımı)

TDI DSG 2016 için 08 Eylül 2018 tarihinde

1225 TL tuttu

Merhaba Arkadaşlar;

2013 model 1.6 TDI aracımı 60 bin km bakıma götüreceğim, güncel bakım fiyatlarını bilen var mıdır?

1.6 tdi dsg 15000 ilk bakımı için Edirne vw servisten aldığım fiyat 1060tl.normal mi normalin üstü mü bilemedim.Ayrıca 1000 km yani 16000 km'ye kadar meyil verdiler bakım için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şöyle dursun kenarda, ilerde bakan arkadaşlar için fikir verir. 

IMG_20180913_190145.jpg

2 bakımdaki yağda farklı ama fiyatlar aynı 319,84 acaba hangisi mübah , işin ilginci benim eski faturalara baktım yağın markası bile yazmıyor kadere kısmet

bende temmuz sonu zamsız tarifeden aradan iyi çıkarmışım .. gerçi bundan sonra her türlü zamlı tarifeyede giricez.

bu arada 1 ay + 1000 km  geç teslim oldum servise (devre kaybı) yani 16050 km idi gittigimde . vayyy nerdessin ? seni bekliyoruz günlerdir?  diyen olmadı %2 gecikme cezası falanla da  tehtit etmediler ..umurlarında değildi!!. 

IMG_20180915_002642.jpg

Geçtiğimiz hafta 3. yıl bakımını yaptırdım. Fren hidroliği değişimi dahil 1.170 TL ödedim. Randevu alırken standart bakım daha uygundu ancak 01/09 tarihi itibariyle zam gelmiş standart bakım ücretlerine.

2 bakımdaki yağda farklı ama fiyatlar aynı 319,84 acaba hangisi mübah , işin ilginci benim eski faturalara baktım yağın markası bile yazmıyor kadere kısmet

Evet benim de dikkatimi çekti, arkadaşın faturasinda yağ markası Shell görünüyor. Hangi serisi olduğu önemli olmakla birlikte Shell çok yağlar üreten bir firma, hatta doğalgazdan ürettikleri yağların bayağı başarılı olduğunu okumuştum testlerde. 

Castrol bana hep reklamını iyi yapan piyasaya hakim ama orta kalite bir yağ gibi gelmiştir. İmkan olsa kullanmam. 

@Savatage bakım fotoğrafı paylaşmanız ilerde arşive göz atan arkadaşlar için bayağı yararlı oluyor. @zamir84 sizin de aynı şekilde hocam elinize sağlık :)

Mübah olanı Castrol Edge., muhtemelen faturada VW507.00 gibi bir ifade olabilir., bazı servisler yağdan daha fazla kâr etmek için farklı yağ kullanabiliyorlar

Mübah olanı Castrol Edge., muhtemelen faturada VW507.00 gibi bir ifade olabilir., bazı servisler yağdan daha fazla kâr etmek için farklı yağ kullanabiliyorlar
Benim bütün faturalarda bu şekilde geçiyor izmir vosmer
b4d298a3979d740c28a7c6e753d52660.jpg

Benim bütün faturalarda bu şekilde geçiyor izmir vosmer
b4d298a3979d740c28a7c6e753d52660.jpg

İzmir Vosmer tam emin olmasamda büyük ihtimal Castrol kullanıyor., Sorun değil öğrenilir ne kullandıkları

İzmir Vosmer tam emin olmasamda büyük ihtimal Castrol kullanıyor., Sorun değil öğrenilir ne kullandıkları
Şimdi dışardan bu castrol ll3 ü bulamıyoruz servisten 1 er litrelik almak ta fiyat olarak kafama yatmıyor servis kullandığına göre shell buna en iyi alternatif olabilir mi ,
Şuan kafamda sıraladığım,
Shell av-l 4 lt fiyat bulamadım servis tercih ettiği için
Motuk specific 4 lt çok övüldü
Liqui moly alman malı olması hoşuma gitti 4 lt si olmayınca 3. Sıraya attım

Geçen sene 60 bin bakımına girdim araç 19 binde , şimdiye kadar hidrolik fren sıvısı , buji değişti baktım ama extra birşey göremedim bu sene 5. Yıl bakımında neler vardır biliyormusunuz hocam.

Geri
Üst Alt