Güncel Bakım Masrafları

Az önce ( 20 agustos 2018 ) Acarlar serviste 30.000 km bakimi yaptirdim 1.300 lira aldılar. Ustelik arizali olan kornami degistirdik dediler ama farkli bir ariza olusmus simdi de

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam daha pazartesi 30000 km bakımını yaptırdım 955 liraya. Sizin araç dizel galiba?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam dizel araç bakım fiyatlarını bilmiyorum ama bakıma gittiğim günden yani 13 ağustos pazartesi oluyor servis işçilik ücreti 100 lira artmış.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
955 den 1300 liraya benzin - dizel bakim farkinin bu kadar cok olduğunu bilmiyordum,

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yok dizel in bariz "HER BAKIMDA benzinliye" göre fazlalığı vardır genellemesi yapmayalım

daha 30 gün olmadı,, 23 temmuzda tdi aracın ilk bakımını (15 bin) yaptırdım 876 TL ye

Tdi araçların tsi lara göre 

her 30 binde bir (her 2 bakımda 1) fazladan yakıt filtresi değişiyor ! tsi larda yakıt filtresi yok bu nedenle benzinlilerde böyle bir küfet yok

tdi larda ki bu yakıt filtresi +200 tl  daha bakım faturasını şişiriyor bu da kabul tabi.

dizeldede buji değişimi yok mesela

tsi lar  için 60 binde bir bujiler değişiyor onlarda her 60 binde bir +200 fazladan ödüyorlar!!! 

4 yıllık totale vurursak 

tdi bu sürede 30 bin ve 60 binde yakıt filtresi değiştiriyor +400 cepten gitti

tsi 60 binde buji değiştiriyor +200 gitti

4 yılda fark 200 lira tdi aleyhine (yıllık +50 liraya denk geliyor diğer bir deyişle)

bunların dışında 

tdi 120 binde

tsi lar 180 binde triger değişir diyor bunu da not düşelim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dizelde de ısıtma bujisi var bu konuyu es geçmemek lazım.

değisiyormu peki? periyodik sürelerde mecburen?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Periyodik bakımda degismese de soguk iklimli yerlerde iki-üç kışta bir değişmesi lazım ve eski aracım opel astra da 4 buji den ikisi 150 şer TL diğer ikisi ise 600 er lira idi.

Yetkili serviste devirdaim pompası( 2215tl suları dahil) ve triger seti ( 1536tl ) zubizu indirimi de dahil

Değerli yorumlarınız için teşekkürler, forumda okuduğum gibi 4 tane 1 litrelik yağı yetkili servisten alıp özel serviste bakımları yaptırmam daha doğru o zaman ;)

Sent from my SM-A310F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam özel serviste bakım yaptıracaksanız Castrol yerine Motul tercih etmenizi öneririm. Servisten fahiş fiyatla yağ almamış olursunuz hem de Motul, Castrol’den kalite olarak çok daha üstün bir yağ deniyor. @forzaGilles hocam uygun yağı söyleyecektir.

Yetkili serviste devirdaim pompası( 2215tl suları dahil) ve triger seti ( 1536tl ) zubizu indirimi de dahil
triger + devirdaim de değişirse + üzerine 400 tl de işçilik 

4250 mi yani ? herşey dahil? 

golf tutkusu değil golf korkusu !

triger + devirdaim de değişirse + üzerine 400 tl de işçilik 

4250 mi yani ? herşey dahil? 

golf tutkusu değil golf korkusu !
İşçilikle ve zubizu dahil ödenecek tutarların hepsini yazdım hocam. 1.2 tsi 2014 model golfe takılacak. Sadece devir daimde karar kıldım. Devir daim su sızdırıyormuş. Triger için de özel servis 4 sene muhabbetinden değiştir demişti yetkili servise gittim 180bin km tanımlı dedi sene olayı kalktı dedi ve hatta b8 kasa 1.4 dsg passatın 180bin yapıp trigerinin değişeceğini de gördük (180bin kmye kadar değişilmemiş). Benimkinin kontrolü yapılacak sadece. Ve 2 3 günde zıplayan fiyatlar bunlar. Genel kanı daha da fırlayacak olması :(

Bu sabah aracımı bakım için bıraktım, 1.0 tsi dsg ilk yıl bakımı. 

İnternet randevusu indirimi var, ve cam suyu istemedim. Buna rağmen 984 lira tuttu. Serviste de suç bulamıyorum eskisi kadar, euro olarak düşününce 120€ falan :) bilemiyorum, önümüzdeki günler daha neler göreceğiz. 

İyi günler arkadaşlar.
Foruma yeni üye oldum sabahtan beri okuyordum yazıları. Benim şöyle bir sorum olacaktı. Arabam Golf 7 2016 model 1.2 TSI 110 bg. Kasımın ilk haftası 2.yılını dolduracak. 15  Eylül 2018 de de 30.000 bakımı geliyor. ( şuanda 27.*** küsürde ama senesi doluyor geçen bakımda da 15,000 km yi 15 Eylül 2017 de yapmıştım.) Arabanın garantisi kasımda bitiyor. Eylüldeki bakıma 1001 TL vermek istemiyorum. Sanayide ki arkadaşlarıma sordum 250 TL dediler. 4 katı resmen. 2 ay daha garantide kalsın diye 1001 tl vermek saçma geliyor bana. Neyse 30.000 km bakımda nelerin yapıldığını daha önce yaptıran arkadaşlardan yazabilirler mi ?

@gokturksener 

Hocam 250TL ye ne marka yağ , ne marka filtre kullanıyorlar ? 

Castrol yağ 180-190tl civarı.  Yerli üretim filtre direk fabrika alış fiyatları 35-50tl arası.

Geri
Üst Alt