Güncel Bakım Masrafları

Bende dün 590 TL ye 45.000 bakımını yaptırdım dışarıda. 

Bugünde ön arka balata değişimi yaptım 400 TL feredo. 

Merhaba arkadaşlar bugün bakımımı yaptırdım. 

@forzaGilles kardeşime gerek filtreler gerekse yağ konusunda verdiği bilgilendirme icin ayrıca teşekkürler ederim

4 filtre Mann antibakteriyel polen filtresi olarak aldım 

yag dahil malzemeler 575 TL tuttu 

100 TL de işçilik verdim. 

Ekli dosyayı görüntüle 32504
Hocam liqui moly kullanım tecrübelerinizi merakla bekliyorum motorda sessiz çalışma vs durumunu özellikle. Castrol sesli çalışıyor diyorlar da doğru mu acaba ona göre diğer bakıma bende liqui moly denemeyi düşünüyorum.

@forzaGilles hocam birde bu yağ değişiminde önceden kullandığım castrol yazın sistemden tamamen uzaklaştırmak icin ne yapmak gerekli acaba engine flush ürünleri sağlıklı değil deniyor sizin düşünceniz neler bunun hakkında?

@forzaGilles hocam merhaba aracım 2013 1.2 TSİ 120.000 de yıllık bakımı geldi ilk defa araç bakımını ben yaptıracağım yıllık bakım için neler gerekli acaba link olarak paylaşır mısınız birde özel de yaptıracağım yıllık bakımlarını 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kingslayer hocam ilerleyen günlerde bu konuda düşüncelerimi yazarım... Depoyu fulleyip girdik karantinaya bakalım... servisten eve gelirken biraz daha sessiz gibi geldi bana ama psikolojik etki de olabilir benim de beklentim var çünkü o yönde :)  

arkadaslar 1.4 tsi triger zincir değiştiren varmı serviste ne kadar

Ek olarak 100000km bakımında neler değişiyor 

@forzaGilles hocam merhaba aracım 2013 1.2 TSİ 120.000 de yıllık bakımı geldi ilk defa araç bakımını ben yaptıracağım yıllık bakım için neler gerekli acaba link olarak paylaşır mısınız birde özel de yaptıracağım yıllık bakımlarını 
Son 2 bakımda neler değişti..? Ona göre söyleyelim

Hocam liqui moly kullanım tecrübelerinizi merakla bekliyorum motorda sessiz çalışma vs durumunu özellikle. Castrol sesli çalışıyor diyorlar da doğru mu acaba ona göre diğer bakıma bende liqui moly denemeyi düşünüyorum.

@forzaGilles hocam birde bu yağ değişiminde önceden kullandığım castrol yazın sistemden tamamen uzaklaştırmak icin ne yapmak gerekli acaba engine flush ürünleri sağlıklı değil deniyor sizin düşünceniz neler bunun hakkında?
Engine flush iyi mi kötü mü açıkçası bilmiyorum., 

Amaç eski yağı sistemden uzaklaştırmaksa., 500-1000km sonra tekrardan motor yağı ve yağ filtresini değiştirin.. ben bu şekilde bir yol izlerdim.. 

Son 2 bakımda neler değişti..? Ona göre söyleyelim
@forzaGilles Hocam bilmiyorum ki arabayı kasımda almıştım aldığım kişiye sorduğumda sadece Ankara’da özel serviste bakım yaptırdığını söylemişti.İlk arabam olduğu için acemiliğime gelmişti.Neler yaptırdığını sormak aklıma gelmemişti.Alacağım gün hem ekspertize hem de ustaya götürmüştüm bir sıkıntı çıkmamıştı.şimde de yıllık bakımı geldi.Aracıma neler gerekli olduğunu bu siteden bakarak az çok bilgi sahibi oldum ama birde siz yazarsanız link olarak çok memnun olurum şimdiden çok teşekkür ederim 

Merhaba arkadaşlar 2015 1.2 tsi dsg araç sahibiyim aracımın yıllık bakımı gelmek üzere şuan 75 bin km de aracı geçen sene aldım benden önceki arkadaş Bosch Olcayto Servisinde bakımlarını yaptırmış Bende geçen sene Haziran Ayında DoğuşOto Esenyurtta 60 bin bakımını yaptırdım.Daha önceki bakımları sorgulattığımda aracım sadece 15 bin bakımı için servise gitmiş yani diğer tüm bakımları serviste yapılmamış.Sizce ben bakımı nerede yaptırmalıyım? Bana önereceğiniz yağ ve filtreleri alıp sanayinin yolunumu tutayım,Bosch servisemi gideyim yoksa DoğuşOto dan devammı edeyim?

@berko23 garanti dışı kaldıysa dışarda yaptıracaksanız servis fiyatları çok yüksek bir yağ bakımı bile 1250 lira diğer bakımların hesabını yapmaya gerek bile yok.

Geri
Üst Alt