Güncel Bakım Masrafları

@bcaksk kuzenim daha önce Hyundai marka araç kullanıyordu. bir ara yan sanayi hava filtresi takmışlar aracına, hem yakıt tüketimi hem de aracının performansı bu durumdan olumsuz etkilendi. sebebin hava filtresi olabileceği en son aklımıza geldi. orijinal filtreyi takar takmaz araç kendine geldi, öyle anladık sorunun ne olduğunu.

komşunuzun fikrine saygı duyarım ama bana gerçekçi gelmedi. belki pahalı filtreler pahalı oldukları kadar kaliteli olmayabilir, kabul. 2 kat pahalı filtre 2 kat daha kalitelidir diyemeyiz, elbette marka isminden dolayı da fiyatında yükseklik vardır. tercih sizin tabi, ama ben orijinal, hiç olmazsa biraz daha bilinen bir marka kullanmanızı öneririm. az önce internette baktım, Bosch marka filtre seti golf için 105 liraya satılıyor, polen filtresini karbonlu isterseniz 115 lira. 

Ben ocak ayında 1.2 TSI 20000 bakımı için 735 TL ödedim.Geçen ayda 30 bin bakımı olan 1.6 dizel için iki servisten fiyat aldım bir tanesi 1050 TL dedi ,diğeri ise 940 TL.

Saygılarla

@Voodoo Hava ve polen (kabin) filtrenizi değiştirmenize gerek yok. 1500 km demek ne araç kullanılmış dolayısıyla nede klima kullanılmış bundan dolayı filtreleriniz temizdir.

@mbulur teşekkür ederim bakımı özelde yaptırdım. Sadece yağ ve yağ filtresini değiştirdik. Hava ve polen temizdi.

06.06.2018 gecen carsamba 20000’de olan 2. Periyodik bakımı yapılan arac için 801 tl verdim. Geçen sene bu rakam 649₺ idi. Herseye ufaktan bi indirim yapıldı. Malzemelere %5, işçiliğe %14 vs vs. Bide saçma sapan stop lambası sök tak işçiliği yazmışlar ama onu %99 indirimli yapmışlar. Ne alakaysa.

18614B68-6BBF-40C2-96F0-6046A16010B9.jpeg

1.6 tdi 2015 model 45000 bakımı için yetkili servis fiyatı 908 tl

@RockandRage bu fiyatlar neden bu kadar değişkenki? Yapılan işler, kullanılan malzeme farklı mı? Biri işçiliğimi daha az alıyor?!

@Golfy Az fiyat veren servis yeni açıldı ondan olabilir.İkisinde de tanıdık var belki tanıdıkların fiyata olan ağırlığında da değişkenlik olmuş olabilir :)

VW Doğuş Kartal'da yaptırdım bakımı , 3. senemiz , 22700km de araç . 815 tl verdim.

Bostancı oto gibi yerlerden de teklif aldım 550 tl dediler , pek güvenemedim. 

1.2 tsi aracım 30.000 kmde iken 2017 temmuzda bakıma girdi serviste. şuan 1. yılı doldu ama 7.000 km yapmışım. yetkili servis 887 tl bakım fiyatı verdi, özel servis 500 tl verdi. 

malzemeleri kendim alıp hallettireceğim gibi.

yağ konusu ok hallettim de;

filtre olarak hangi markaları tercih etmeliyim ve çakma olmaması için  nereden almalıyım. link yada satış konusunda yardımcı olabilir misiniz

1.2 tsı aracım erzurum erz oto da 60.000 bakım yaptırdım toplamda 1200 tl fiyat ödedik. Ekstradan bujiler değişti balataları da değiştirsek ıyi olur dediler 600 tl de balataya çıkardılar ama balata değişim ı yaptırmadım. Gerçek den fiyatlar oldukça yüksek ıyi niyet ayağına elimiz mahkum ama insan dışarıda yaptırmayı düşünmüyor değil

Sent from my SM-G935F using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

.

Moderatör tarafında düzenlendi:
az önce biten ilk 15.000 bakımının günahı sevabıyla bedeli 872 tl.

cam suyu koydurtmayın uyarısını hatırlatan arkadaşlara tşkler. yoksa +16 lira daha şişecekti tutar.

4,7 litre yağ bana abarti geldi . 4,5 litre biliyordum. 

4,7 litre motor yağına 327,83 +birde KDV eklendiğinde 400 e ramak kalan bi bedel çıkıyor.

markette ateş pahası dediğimiz  saf organik tereyağ fiyatları bunun yanında sudan ucuz

Ekli dosyayı görüntüle 16448

IMG_20180723_174241.jpg

.

Geri
Üst Alt