Güncel Bakım Masrafları

@mbulur Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Tam soracaktım ki aşağıda yazmışsınız yağ değişim aralığını.Neden 15 binden 10 bine çektiniz değişim aralığını yazabilir misiniz. 

@Hakan Yener Hocam tüm bunları aldıktan sonra ne kadar işçilik ödediniz bir de yetkili servisten aldığınız ürünlerin markalarını paylaşabilir misiniz.

@ABDUHAN Aracı daha çok şehir içinde kullandığım için değişim aralığını 10.000 kilometreye çektim. Yağ ucuz bir malzeme ve motorun sağlığı için çok önemli biraz erken değişim yapmanın yararı var, zararı yok.

@mbulur Diğer sarf malzemeleri filtreler, balatalar, bujiler vs. motor yağında olduğu gibi bilginiz varsa paylaşırsanız faydalı olur kanaatindeyim. Ustam da yağ değişim aralığını kısaltmayı tavsiye etti gördüğüm kadarıyla burda bazı arkadaşlarda Sizin gibi düşünüyor. Bende 10 binde bir değişmeyi düşünüyorum artık ancak anladığım kadarıyla bu değişimde filtre elemanlarını da değiştiriyorsunuz.Cevap için teşekkürler.

@ABDUHAN Yağ değişirken yağ filtresini zaten değiştiriyorum. Polen filtresini yerli Sardes marka karbonlu kullanabilirsiniz çok kalitelidir sonuç olarak kabine giren havayı süzen bir filtre fiyatı 25 TL. Hava filtresini Alman  Mahle yada Hengst marka alıyorum, bugün itibariyle fiyatı 40 TL. Yağ filtresini orjinal alıyorum 30 TL (Mann, Mahle, Hengst alırsanız yine aynı fiyat) . Yağı Mobil 1 ESP 5w30 VW 504 ve 507 onaylı kullanıyorum fiyatı 130 TL. İşçilik 50 TL. Yağ ve filtrelerin değişim masrafı 275 TL.

Polen filtresinin değişimi aracın yaptığı kilometreden çok, aracın havalandırma sisteminin ne kadar kullanıldığıyla, aracın kullanıldığı çevre ve mevsimle alakalıdır. Eğer aracın havalandırmasından koku gelmşyorsa ve havüfleme miktarı düşük değilse, polen filtresini değiştirmek zorunda değilsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
275 tl işçilik herşey dahil süper fiyat

Fİyatın içindeki 50 lira işçilik sanayideki ustanızın çok iyi niyetli biri olduğuna işaret ediyor. Mutfak uzmanı bosch filtreler kullanılsa demekki fiyat 250 nin altına düşecek

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbulur Cevapp için teşekkürler. Ben aslında Castrol dışında yağ markasına motorların da hassaslığından dolayı pek sıcak bakmıyordum ama Sizin yazdıklarınız ve başka okuduklarımdan Mobil 1 kullanmanın bir sakıncası olmadığı kanaatine vardım. Bakalım artık hangisi denk gelirse.

geçen ay 45k bakım ve ön balatalar değişti. VW online'dan randevu aldım. %5 işçilik %5 parça indirimi ile 1250tl gibi birşey ödedim. 

geçen ay 45k bakım ve ön balatalar değişti. VW online'dan randevu aldım. %5 işçilik %5 parça indirimi ile 1250tl gibi birşey ödedim. 
vw de  bakım masraflarıda hocam uçmuş ben borusanda yetkili servisinde  benim aracı 800 liraya bakım yaptırmıştım geçen sene 

@jajaja Fren hidroliği değişmemişse pek bir indirim yok gibi.Rutin bakım 750 civarı şuan kalan 500 TL sadece ön balatalarsa çok fazla Hocam.

[mention=492]jajaja[/mention] Fren hidroliği değişmemişse pek bir indirim yok gibi.Rutin bakım 750 civarı şuan kalan 500 TL sadece ön balatalarsa çok fazla Hocam.
Aynen oyle hocam. Fren hidroligi yaziyor muydu kagitta hatirlamiom. Servis girdabi iste :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

2014 tsi için haftaya randevu aldım yıldan dolayı 60bin bakıma girecez 1147 tl. 

Pederin arabası yılda 1500km yaptı, kısacası yattı ve yılı geldi. Dışarda sadece yağ ve yağ filtresi değiştirmem yeterli mi? Yatan araba için hava ve polen değiştirmek gerekiyor mu? (Araç dizel en son geçen sene yağ,polen,hava filtreleri yetkili serviste değişti)

Geri
Üst Alt