Jump to content

Recommended Posts

@e2e DSG kızdırma bujisi gibi aksam ve parçalarda sorun yok ise tedbir amaçlı değiştirmek doğru olmayabilir.

DSG nasılsa bir mekatronik arızası verecek, sökülmüşken o zaman değiştirebilirsiniz.

VW onay numarası olduktan sonra yağ markasının çok önemi olmamalı. Yani servisin koyduğu Shell de iyidir. Farklı bir yağ markası için uğraşmaya istekliyseniz tamam. 

Güle güle kullanın.

tarihinde calik tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

• İleti 2.8bin
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuda en çok paylaşım yapanlar

Konuda en çok paylaşım yapanlar

En beğenilen yorumlar

@ABDUHAN şu kadarını söyliyeyim; aracın filtreleri Mann, Mahle ve Hengst çıkar., Alman araçları filtrelerde bu 3 markayı kullanır., -hava filtresi Mann, -yağ filtresi Mahle veya Hengst,

30.12.2019 tarihinde 3. yıllık bakımı yaptırdım., Bakımları serviste yaptırdığımdan dolayı, motor yağı olarak 1lt.’lik kapalı kutularda satılan Castrol Edge Professional kullanıyorum.,  Bakımdan

Ustanın taktığı filtrelerin "tamamı sahte" bilginiz olsun..!! Taktığı çakma filtrelerin maliyeti toplasan 30 lirayı geçmez., Usta veya ona bu parçaları tedarik eden kimse %500 kâr elde etmiş

Konudaki görseller

@Golfcu34 Bir arkadaşımız paylaşmış. Ama sizinki %25 olacağı için bakım+triger+devir daim indirimle birlikte 4318 gibi bir şey yapar. Buna bir de antifiriz ve saf su eklenmesi lazım burada yazılmamış. O da atıyorum 200 falan olsa 4500tl civarı bir şey olması lazım diye düşünüyorum.

On 13.11.2020 at 9:18 PM, e2e yazdı:

Merhabalar araç 114bin km de 1.6 dizel dsg comfortline. Bugün Ankara eskihisar dan alttaki zubizu indirimli bakim teklifini aldım. Ek olarak volan, akü ve devirdaim pompası işçilik dahil fiyatı da bu şekilde. Özellikle @forzaGilles hocamin yorumlarını bekliyorum :) parça kodlarına baktığımız zaman bir yamukluk var mi ?

teşekkürler 

Screenshot_20201113-211535_Email.jpg

Screenshot_20201113-211933_Drive.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golfcu34 Fiyat iyi gibi. Teklif detayı var mı acaba? 
Arkadaşın @e2e teklifte devirdaim fiyatı yüksek gibi geldi bana. Belki sadece devirdaim ve değişimi için o fiyat verilmiştir. Çünkü teklif detayında triger değişim işçiliği yazıyor bununla birlikte yapıldığında aynı iş için iki defa işçilik yazılmış gibi olacak aslında. Çok anlayamadım valla :D

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, typhoons yazdı:

1 ay civarıda benim kaldı bakıma. 60 bin bakımı özel servis buji değişimi yağ bakımı 1100 lira fiyat verdi. Doğuş otoya sormadım daha bu 3 yaş ve üzeri indirimini nasıl uyguluyorlar bilgisi olan söylerse sevinirim.

Hocam ağustos sonunda ben de 60.000 bakımına sokmuştum 1.2 tsi aracımı. yetkili serviste %25 zubizu indirimiyle 1.355 TL ödemiştim.

IMG_4786.JPG.8b08a9cb5f9be456ddb3103cbedfee8e.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golfcu34 Tamamdır hocam. Triger, balata... vb. gibi önemli parçalarda yaptıkları iş 2 yıl garantili olduğu için yetkili servisi tercih etmek daha doğru gibi. Yine de tercih size kalıyor tabi ki. Özelden aldığınız fiyatı da paylaşabilirseniz tüm arkadaşlara faydası olur. 

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Ben de 10gün önce 123binde Çankaya Doğuş'ta bakıma soktum aracı (2014-1.6TDI). Triger geçen sene değişmişti. O yüzden o yok. Arka silecek çok ses çıkartıyordu, bir de yangın tüpü alacaktım. Fiyatlar uygun gelince onları da eklettim.DOGUS.thumb.jpg.70ae91117f5a210977c41cce8cbd4b2e.jpg

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Timko bugün tanidik biri vasitasiyla sanayiden fiyat aldim o da 2500 TL verdi.  Özel serviste 2800 - 3000 tl civari tutar dedi. Şuan bakimi yetkili serviste yaptiracagim gibi duruyor en azindan garantili olur diye düşünüyorum.

tarihinde Golfcu34 tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@cengiz74 Yani değişmesi tabi ki sağlıklıdır fakat mann, mahle vb. üretici kataloglarında benzin filtresi ömürlük geçiyor. Araç üreticileri de benzin filtresi ömrü dolana kadar yakıt pompası ömrü dolmuş oluyor diye düşünüyor. Pompayla birlikte filtreyi de değiştiriyorlar galiba. Yerleri de yakıt tankının orada. Dizellerdeki gibi yüksek basınç ihtiyacı da olmadığından filtre performansı çok etkilemiyor olabilir. Bilemedim valla =)

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

@Golfcu34 Aynen hocam mantıklı düşünmüşsünüz. Kafanız rahat olur. Teklif detayına iyi bakın ama. Devirdaim pompası da olmalı. Bazen pompa iyi durumda diyerek değiştirmedikleri olduğunu okumuştum. Bu sefer bir süre sonra pompa değişmesi gerekirse yine yüksek işçilik isterler. Mantıklı olanı açılmışken set olarak triger+makaralar+devirdaim birlikte değişmesidir.

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Luqui moly ana distrübütör stokları şehir yetkili satıcılarındaki stoklar gecen hafta yenilendi. Eylül 2020 üretimli ürünler geldi.

Fakat yetkili satıcılar izmir egemot/ /luqui moly web  / ankara daki 2 yetkili bayi tiboil ve libermak (ikiside ostimde) 

Fiyatlar fix 

5 lt 350 (anca 10 lira iniyor tiboil ve libermak)

4 lt 290 

@Terms bu kanalların herhangi birinden alın 

Trendyoldan ayakkabı / corap  alınır anca

Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Bugün Golf'ün 105bin bakımını yaptırdım, ek olarak ön fren diski ve fren balatası değişti. Silecekler de iyi durumda değil değişelim dediler değiştittirmedim. Fren diski, fren balatası ve polen filtresi eko serisi takıldı. Disk ve balatayla alakalı ilk izlenimlerim olumlu yönde, herhangi bir ses yok, tutuşu da gayet iyi. 

TUeZbe.jpg

Aracın km sini yaklaşık 1000 km daha az yazmışlar, 107900 civarıydı bugün bıraktığımda. Faturayı incelerken fark ettim :) Toplam tutar indirimli haliyle 2125 lira 4 taksit oldu. 

TUel0t.jpg

Bu sene servise 3 kere gittim, 90000 bakımı, 97000 de akü degişimi ve 105000 bakımına gittim. Daha servisin önünden geçmek istemiyorum :D

TUe98q.jpg

Bakımı yapıldıktan sonra paşa paşa yatabilir, artık her yola hazır. 

Edit: Aracın fabrikadan gelen ön fren balatasını 45 binde serviste eko serisi olmayan parçayla değiştirmiştim. O zaman işçilik dahil 400 lira fiyat almışlardı. O balata da yaklaşık 63 bin km dayandı ve diskle birlikte eko serisi taktık. Eko serisi frenlerin şu anlık frenleme performansı ve sessizliği gayet güzel. Ömrü de bizim kullanımızda 45 bin km yi geçerse bence normal seriye ekstradan para vermeye gerek yok. Zaman ne gösterecek göreceğiz. 

tarihinde DuzboruDownpipe tarafından düzenlendi
Gönderi bağlantısı
Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: calik
      Merhaba,
      Ekte 15.000 - 30.000 km arası kullandığım sökülen yakıt filtresinin fotoğrafını görebilirsiniz. Bu kirlilik miktarının 15.000 km için normal olduğunu gözlemledik.
      Sizler de isterseniz kendinizinkileri koyabilir, böylece karşılaştırma imkanı bulabiliriz.
      İstasyon Bilgisi : Shell Petrol A.Ş. Maslak Atatürk Oto San. Sit.
      Motor : 1.6 TDI BMT 90
      Kullanım : 15.000 km (15.000-30.000 arası)

• Yeni Oluştur...