Kocaeli Kış Şartları ve Lastik

Detaylı açıklamalar için teşekkürler, 16” dover vb jant arayışına başlayayım , satan varsa duyurulur... Nokian WR D4 ler epey hoşuma gitti. 
16 passat trendline jantlarına da bakabilirsiniz hocam gayet yakışıyor Golf'lere bence.Nokian WR D4 gayet güzel lastiktir 7 derece üsütnde diğer kış lastikleri gibi sapıtmaz tutuşunu genel olarak korur.

Detaylı açıklamalar için teşekkürler, 16” dover vb jant arayışına başlayayım , satan varsa duyurulur... Nokian WR D4 ler epey hoşuma gitti. 
16" Nokian WR D4 bakıcasanız alırken mümkünse 91H olanından alın hocam. Anlamı;

91H (maximum 210km/h hıza kadar dayanıklı)

91T (maximum 190'a kadar)

Evet kışın bu hızlara çıkmak hem zor hem de tehlikelidir ancak şubat-mart ayları gibi veya havanın güneşli olduğu yaz 'dan kalma bi günde aracınızla şehirler arası bir yolculuk esnasında lastiklerinizin T hız endeksli bir kış lastiği olduğunu unutursanız ve farkında olmadan yüksek hızlara çıkarsanız tehlikeli olabilir., Zaten aralarında 9-10 lira gibi komik bir fiyat farkı vardır

Uzun bir aradan sonra konuyu hortlatmış oldum :)
Vay be 6 sene geçmiş. Bu konu sahibi arkadaş Kocaeli’de mi acaba hala ?
Selamlar diyelim ben de kendisi gibi Güneydoğu’dan Kocaeli Kandıra’ya taşındım. Kışın hava şartlarına bakıyordum nette.
Bu arada güzelim memleket 6 senede nerden nereye gelmiş … 150-200 liraya kış lastiği dediklerimiz şimdi 1500-2000 lira olmuş.
Neyse Allah bugünleri aratmasın diyelim.
(Görünen köy kılavuz istemez hesabı biz bu gidişle daha çok ararız)

Geri
Üst Alt