Golf 7,5 Makyajlı Kasa Dinamik Viraj Aydınlatmalı Led Mid Ön Far Hk

Golf 7.5 standart Led mid farlarda viraj aydınlatmada sisler yanmıyor farların içindeki kısım yanıyor doğru mu

Bu far konusunu bilen bir arkadaş anlatabilir mi basic bi xenonlu highline aracım var mercekleri de sos veriyor forumda bahsettiğiniz led mid farın farkı nedir mercekli midir 3 çeşit led mid olduğunu bir arkadaş belirtmiş led mid xenondan farkları neler ve xenonu farı değiştirmeden led mid yapabiliyor muyuz ? Şimdiden çok teşekkür ederim. Cahilliğimi bağışlayın 😀

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu far konusunu bilen bir arkadaş anlatabilir mi basic bi xenonlu highline aracım var mercekleri de sos veriyor forumda bahsettiğiniz led mid farın farkı nedir mercekli midir 3 çeşit led mid olduğunu bir arkadaş belirtmiş led mid xenondan farkları neler ve xenonu farı değiştirmeden led mid yapabiliyor muyuz ? Şimdiden çok teşekkür ederim. Cahilliğimi bağışlayın 😀
Sorduğunuz şeylerin hiç biri mümkün değil., farı bilee değiştirmeye kalksanız o bile mümkğn değildir çünkü Led mid farın kalıbı farklı bu sebebten çamurluklara oturmaz., Yani hem farlar hem de sağ-sol çamurluk değişmesi gerekli + bir sürü beyin vs parça değişmeli.., 

Zaten böyle bişey yapmanıza da gerek yok., Xenon mercekleriniz leke yapmaya başladıysa, aracınızın tüm bakımları serviste yapıldıysa garanti bitmiş olsa bile ufak bir ücret karşılığında yenileriyle değişim yaparlar

@volkii76 Led mid farlarda sis lambaları yanmıyor farların içindeki kısım yanıyor doğru mu 
Evet öyle., Bi-Xenon ‘lu ve Led mid farlarda farın içindeki statik viraj farları yanar., Yani sislerin yanmasına gerek yoktur., Halojen farlı araçlarda ise; statik viraj farı görevini sis farları üstlenir.

@forzaGilles bilgilendirme için teşekkür ederim aracımın iyi niyet garantisi malesef yok mercekler tamamen ölü değil ama yağışlı havalarda görüşü düşüyor sisleri açıp anca gidebiliyorum replika taraftarı da değilim peki xenonları uled xenon yapabilir miyiz onda da mı farın tamamının değişmesi gerekiyor. Merceği serviste para verip değiştiririm ama aynı şey olacaksa manası yok uledler daha kullanışlı ise ona geçebilirim.

@forzaGilles bilgilendirme için teşekkür ederim aracımın iyi niyet garantisi malesef yok mercekler tamamen ölü değil ama yağışlı havalarda görüşü düşüyor sisleri açıp anca gidebiliyorum replika taraftarı da değilim peki xenonları uled xenon yapabilir miyiz onda da mı farın tamamının değişmesi gerekiyor. Merceği serviste para verip değiştiririm ama aynı şey olacaksa manası yok uledler daha kullanışlı ise ona geçebilirim.
ULed diye tabir edilen Bi-Xenon Plus farlara geçmeniz için farların, AFS beyninin kontrol ünitesinin vs. değişip masraf yapmanız gerekir., Uled 'li Bi-Xenon Plus farların avantajı farlar adaptirtir., yani virajlarda sağa-sola döner., harekete ve hıza duyarlıdır., araç hızlandıkça daha ileriyi aydınlatır.,

Mercek tek başına değişmesini mümkün değil., Farları yenilerseniz eski aydınlatma performansına kavuşursunuz., Ancak sizin probleminiz merceklerin kirlenmesi mi yoksa Xenon ampüllerinin ömrü bitmek üzere de olabilir..? Aracınız kaç model..?

Xenon ampülleri ömrünü tamamlamaya yakın aydınlatma performasları azalar., ve ampülün rengi beyazdan morumsu (açık mor) gibi bir renk haline gelir., Farları açıp aracın karşısına geçtiğinizde açık mor gibi renkte ise sadece ampülleri değiştirmeniz yeterli.,

Merceklerde lekelenme başladıysa farın komple değişmesi lazım

@forzaGilles hocam morarma yok ama merceğin üstü camda oluşan buhar tarzı şeffaflığı gitmiş şu an eskişehir yağmurlu ve yolu göremiyorum yanımdan bir jetta geçti adam ne takmış bilniyorum yolu aydınlattı geçti 😀 bu farı ölçen bir cihaz falan var mı nerden anlayacaz 

@bf417 Aracınız kaç model..?

Bir arkadaşım bahsetmişti Eskişehir'de yetkili serviste Alman malı Maha marka "lazerli cihazla" araç bilgilerini vs girip çok hassas lazerli ayar yapan cihaz varmış., matrix gibi her yer kırmızı lazer çizgisi oluyormuş., araç üzerinde milim sapma olsa makina ayara onay vermiyor diye bahsetmişti., Yani sıfır hata ayar yapıyor ve cihaz ışığın yoğunluğuna göre kalibrasyon yapıyor., Bi ara uğrayıp ayar yaptırın derim.,

Mercek lekelenmesi sorunu için farın karanlıkta bir resmini paylaşırsanız lekelerin durumuna bakalım.. Resim görebilirsek daha iyi bir yorum yapmış oluruz., Belki de farın ayarı bozuktur, o zaman bahsettiğim bu cihaz ile ayar yapılırsa sıkıntınız düzelecektir.,

Ama farda lekeler fazla ise farın değişmesi şart hocam., geçen sene tanesi 1800-1900 lira gibi bir rakamı vardı diye hatırlıyorum..

@forzaGilles yarın akşam çekip paylaşırım ama bugün yağmurlu havada inanın önümü göremedim aracın farları temiz yeni yıkattım toz toprak bişey yok far kapalı mı açık mı anlaşılmıyor fazla yağmur da yok yerler ıslak kapkara ışık denen bişey yok sanki fayda etmiyor yanımdan geçen jettayı durdurup soracaktım farınız ne diye resmen ak sakallı dede gibi nur saçarak yanımdan geçti sisleri zorda kalmadıkça yakmam artık mecburiyetten yaktım şehir içine girene kadar, yarın fotoları değişik açıdan paylaşırım servise gidince yolunmak da istemiyorum idare ederse biraz daha kullanalım olay far olunca mecburiyete giriyor.

@forzaGilles yarın akşam çekip paylaşırım ama bugün yağmurlu havada inanın önümü göremedim aracın farları temiz yeni yıkattım toz toprak bişey yok far kapalı mı açık mı anlaşılmıyor fazla yağmur da yok yerler ıslak kapkara ışık denen bişey yok sanki fayda etmiyor yanımdan geçen jettayı durdurup soracaktım farınız ne diye resmen ak sakallı dede gibi nur saçarak yanımdan geçti sisleri zorda kalmadıkça yakmam artık mecburiyetten yaktım şehir içine girene kadar, yarın fotoları değişik açıdan paylaşırım servise gidince yolunmak da istemiyorum idare ederse biraz daha kullanalım olay far olunca mecburiyete giriyor.
Far ayarı yaptırmak için yetkili servisten korkmayınız., O cihaz ile ayar yaptırmaya kesinlikle değer/değecektir., zaten bi far ayarı için ucuk rakam vermezler 50-60 lira dan fazla değildir! hadi olsun max. 70-80 tl. dışarda eski üsül analog makina ile yaptırsanız zaten 50 den aşşağı yapmazlar., 50 'yi verip sonuç alamamaktansa 2-3 fazla vermek en mantıklısı.,

Xenon ve Led farların en büyük sıkıntısı yağmurlu havada ve ıslak zeminde asfalta vuran ışık yansıma yapar ve bu aydınlatması düşürür., Özellikle Xenon farların en büyük ve tek dezavantajı da budur., Bu sorunu alt etmek için son zamanlarda Osram ve Philips yansıması daha düşük olan ampüller çıkardılar.,

Yağmur, kar gibi havalarda en iyi aydınlatmayı beğenmediğimiz sarı ışık veren halojen farlar sağlar..

İlk başta merceğin lekelerine bakıp bir karar vermek en mantıklısı olacaktır.

Ayrıca Bi-Xenon 'lu araçlarda mercek lekelenmesi sorunu kronik bir arıza olduğu için pek çok arkadaşımız farlarını ücretsiz olarak değiştirdi., Evet çoğunun aracı garanti kapsamındaydı., Ancak bu sorun kronik bir sıkıntı olduğundan VW Almanya bile kabul etmiş durumda bu olayı., Sırf bu sorun için farlarda revizyona giderek yeni farlar ürettirdiler., Forumda garantisi bitmiş olan 1-2 arkadaşta sadece işçilik ücreti ödeyerek farlarını değiştirmişti., Yani servis ile konuşup durumu anlatmanızda yarar var çünkü sorun kronik ve Doğuş Oto bile bu olayın farkında olduğundan tüm ülke genelindeki servislere bu sıkıntıyı yaşayan müşterilerin aracın garantisi devam eden veya bitmiş olsun veya olmasın farlarını değiştirilmesi için servis bülteni yayınlamışlardı.,

Özetle konuya hakim bir servis danışmanı ile farlarınızı değiştirmede sıkıntı çıkarmıyacaktır., Anlattığım gibi konuyu aynı şekilde kendilerine anlatıp., ve forumdaki ilgili konuda farlarını değiştiren arkadaşların bazıları araçlarının plakalarını paylaşmışlardı., Servis danışmanı iyi niyetli olursa ve zaten istese o plakalara bakınca bilgisayardan görecektir., Zaten kendilerinde Doğuş Oto nun gönderdiği yazı sistemde mevcuttur., Sırf ona bile baksalar zaten tek kelime etmeden değiştirirler., Yani bence değişmemesi için bir neden yok.

Geri
Üst Alt