Jant Plasti Dip Nedir? Uygulayan var mı? Dayanıklı mıdır?

Doveri plastidip ile boyayasım var :)  ama renk konusunda kararsızım.Mat siyah yapıp üzerine parlatıcı mı atsam yoksa yalnızca Mat gun metale mi boyasam kararsız kaldım:)

Oyumu gun metalden yana kullanıyorum. :)
Eski aracım 2008 corsaydı.Stok enjoy jantları mevcuttu.Onda denemiştim ama böyle mavimsi bir rengi var ya onu pek beğendiğimi söyleyemem Gun metalin.

Ama dovera da iyi gider diye düşünmüyor değilim :)  Gun Metal uygulanmış dover linki var mı :D

jantın en dış kısmında kaldırıma sürtmeden kaynaklı ufak bi zedelenme var bunu plastidiple kapatabilirmiyim?

Aracın pasifik mavi ve Durban jant var bende Durbanları piano black renge boyamayı düşünüyorum mavi ye iyi gideceğini düşünüyorum sizin fikirleriniz nelerdir? Bu riski almalı mı?

Aracın pasifik mavi ve Durban jant var bende Durbanları piano black renge boyamayı düşünüyorum mavi ye iyi gideceğini düşünüyorum sizin fikirleriniz nelerdir? Bu riski almalı mı?
Bence hiç değmez hocam

Durban kendi rengi ile Asil ve Güzel  :'(

f2687157f950df5cd70ad03671c25d3b.jpg

Dover jant mat siyah plastidip boyama + kaliper boyama.

Telefondan gönderiyorum bir resim daha ekleyeyim biraz zor oldu.
6f1ef2b2957ccc9f0b45a8d5493802a8.jpg

merhaba arkadaşlar,

jantları kendim tek tek söküp plastidip kaplaması yapmayı planlıyorum.

sizce söküp arka kısmını da kaplama yapsam. sonra yine kendim taksam tekerlerde bir balanssızlık olur mu?

şunu düşünüyorum. taktıktan sonra adam akıllı sıkılması yani tork anahtarıyla sıkılması için lastikçiye yinede gitmeyi planlıyorum.

sizce balanslarınıda kontrol ettirim mi?

aklıma o kadar kaplama sıvısını jantta sıkıyoruz. sonuçta mantık olarak bir miktarda olsa bir ayar bozukluğu olur gibi geliyor.

bu konuda ne düşünürsünüz? tecrübeli arkadaşların görüşlerini almak istiyorum..

not: dijon orj. jantta yapacağım.

Balansa gerek yok, jantin icini kaplamayada gerek yok. Janti sokup guzelce 2-3 kat plasti atip takin. Ben zamaninda yaptim sonrada soktum. Ozellikle maskelemeyi iyi yapin ve ruzgarsiz ortamda uygulayin. Etrafa sicrarsa ugrastiriyor. 

Merhabalar arkadaşlar
Resimdeki r400 jant ı türkiyede bulabilme imkanımız varmı replica olanlarda bile opsetli değil bu araçtaki gibi

25df48cd0a448c68e7372fc7dbf956ad.jpg

Geri
Üst Alt