Golf 7 hararet sorunu ?

İnternette araştırdığım kadarıyla özellikle sonax ın var Koltuklara sprey tarzı birşeyler sıkıyorlar bu ürünler zamanla koltuklarda toz tutma filan yaparmı acaba sadece boya koruma ve motoru mu temizletsek ne dersiniz

@palsak

Pasta cıla isini dişarda yaptır hocam bu konu hakkında uzman kısıler var birde seramik kaplama yatırısan tatından yenmez..

servis çok övdü özellikle motor hijyen diye bir şey yapıyorlar serviste motor tertemiz oluyor ve benim motor aşırı tozlu.bir akrabam yaptırmıştı golf 6 aracına ondan biliyorum.

pasta cila işini ziebart a sordum pasta cila ve boya koruma çok fazla fiyat söylediler ve bu tür şeyler zamanla özellikle benim gibi araç genelde dışarıda duruyorsa kapalı otopark filan yoksa özelliğini kaybeden şeyler o yüzden fazla fiyata gerek yok diye düşünüyorum.tabiki servise göre daha iyi işçilik vardır ziebart tarzı yerlerde.

benim golf beyaz olduğu için üzerinde çok leke var kireç lekesi artık su veya köpük çıkarmaz oldu özellikle tavan -kaput bölümünde aşırı fazla onlar gitsin birde boya koruma yapılsın tamamdır..

merhaba arkadaşlar  cumartesi günü ailemle tam şehirler arası yola çıkmak için hazırlanmıştım. yola çıktık hız sabitleyici acıktı 70 le gidilecek yer 2km kadar gitmiştim tam hızlanmaya başladım araç uyarı verdi aşırı su ısınması diye baktım hararet 120 lerde hemen durdum kontrol yaptım sağdan soldan su kaçağı yok antiviriz suyu buzgibi araçta kaloriferde acıktı malum kış ayı ancak içeriye fazla sıcak havada gelmemişti daha yeni yola koyulmuştum 10 dakka oldu olmadı böyle bir arıza ile karşılaştım aradım yol yardımı en yakın servise çektirdim bugun bakıyorlar tabi hafta sonu arabasız kaldık arkadaşlar sagolsun başka arabayla işimi hallettim yine ancak servis hala cevap vermedi devirdaimi sökeceklermiş ben kendim de sanayide çalışıyorum az cok anlarım ancak bu arkadaşlar hala cevap vermediler araç 2016 model golf 7 hıgline  47000 km de sizce bu sorun bana kaça patlar araç servis bakımlı hatta ayna kapağım kırıldı onu bile serviste değiştirdim …..

merhaba arkadaşlar  cumartesi günü ailemle tam şehirler arası yola çıkmak için hazırlanmıştım. yola çıktık hız sabitleyici acıktı 70 le gidilecek yer 2km kadar gitmiştim tam hızlanmaya başladım araç uyarı verdi aşırı su ısınması diye baktım hararet 120 lerde hemen durdum kontrol yaptım sağdan soldan su kaçağı yok antiviriz suyu buzgibi araçta kaloriferde acıktı malum kış ayı ancak içeriye fazla sıcak havada gelmemişti daha yeni yola koyulmuştum 10 dakka oldu olmadı böyle bir arıza ile karşılaştım aradım yol yardımı en yakın servise çektirdim bugun bakıyorlar tabi hafta sonu arabasız kaldık arkadaşlar sagolsun başka arabayla işimi hallettim yine ancak servis hala cevap vermedi devirdaimi sökeceklermiş ben kendim de sanayide çalışıyorum az cok anlarım ancak bu arkadaşlar hala cevap vermediler araç 2016 model golf 7 hıgline  47000 km de sizce bu sorun bana kaça patlar araç servis bakımlı hatta ayna kapağım kırıldı onu bile serviste değiştirdim …..
Herşeyi anlatmışsınız ama hararet yaptığında kaputu açıp baktığınızda antifiriz seviyesin de azalma var mıydı yok muydu söylememişsiniz..? Araç benzinli mi dizel mi.? 

Hortumlar da kaçak yoksa., antifiriz de azalma yoksa büyük ihtimal devirdaim de sıkıntı var., VW lerde devirdaim pompası kronik sorunludur., Bu sebebten dikkat etmek gerekli., Yine bu sebebten soğutma suyu sıvısına çeşme suyu veya içme suyu kullanılmamalı., İlave mutlaka saf su ve G13 tip antifiriz ile yapılmalıdır

@forzaGilles arac dizel 45000 bakımı yeni yapıldı antivirizde eksilme yoktu seviyesinde duruyordu yola cıkmadan öncede kontrol etmiştim 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles arac dizel 45000 bakımı yeni yapıldı antivirizde eksilme yoktu seviyesinde duruyordu yola cıkmadan öncede kontrol etmiştim 
Çok geçmiş olsun bu arıza 2015 tdi dsg aracımla başıma 42 binde yaklaşık 7 ay filan oldu galiba başıma gelmişti devir daim pompası arızalı onu değiştirecekler o kesin..benim o zaman yaklaşık 700 tl di  galiba ama şimdi ne kadar gider emin değilim.

golflerde kronik kardeşim alman yapamamış kısacası çoğu araçta var bu sorun iyi niyet garantisi devam ediyorsa biraz daha uygun yaparlar diye düşünüyorum.

bu arada devir daim pompası değiştirirken söyle durumunda var ise triger  kayışını da değiştir ben değiştirmediğime pişmanım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@palsak araç garantisi biteli 9 ay oldu şimdilik haber vermediler arıza tespiti yapsalar tiriger kayısı aklımda ancak 47000 km cok erken değilmi bu işler için hakkaten alman yapamamış bu işi

Az önce temsilci aradı devirdaim su pompası kilitlemiş dedi ancak ellerinde parça yokmuş iki gün daha yatıcak serviste  dogusla yazışıyoruz dedi iyi niyete sokmak için ancak kabul ederlermi muamma heleki bu piyasada dogus bu malzemenin parasını ister gibi benden 

Az önce temsilci aradı devirdaim su pompası kilitlemiş dedi ancak ellerinde parça yokmuş iki gün daha yatıcak serviste  dogusla yazışıyoruz dedi iyi niyete sokmak için ancak kabul ederlermi muamma heleki bu piyasada dogus bu malzemenin parasını ister gibi benden 
geçmiş olsun hocam. genelde dizellerde meydana geliyor devirdaim sıkıtısı. serviste aksatmadan bakım yapılmadıysa iyi niyet garantisine %90 girer.

servis %30 gıbı bir ücret çıkartıyolar 

985 tl fiyat çıkardılar 1885 tl den ancak bu kadar indirebildim

Aynı sorunu ben de yaşadım yazın 100 derecede kontağı kapattım açtım hemen soğuttu devir daim takılıyor devreye girmiyor ondn sonra birdaha olmadı bakalım ne zaman suyu boşaltacak

985 tl fiyat çıkardılar 1885 tl den ancak bu kadar indirebildim
hocam hiç erken değil kafan rahat olur bir ustam tavsiye etmişti zaten triger kayışını söküyorlar yenisi taksınlar bizim dizellerin kaç binde değişiyor tam bilmiyorum ama ben değiştirmediğime pişmanım

Geri
Üst Alt