Golf 7 hararet sorunu ?

Arkadaşlar bugün benimde başıma geldi.Konusu olduğu için tekrar konu açmadım.15-20 saniyeliğine hararet yükseldi geri normale indi gözüme çarptı hemen.Araç 7.5 tdi 55 binde.Servis 700 küsür fiyat verdi iyi niyet garantisi kapsamında.Sanırım yaptırmaktan başka çaremiz yok gibi ? Yaptırmayıp düzelen var mı aramızda ?

@ogzdrk öyle bir seçenek yok hocam. yaptırmayıp binmeye devam ederseniz ilerde devirdaim pompası tam kitler usulca kenara çeker çekiciyle servise gidersiniz pompa değişir.

ya da dikkat etmezsnz hık diye motoru ktiler çekiciyle servise gidersiniz üst kapak contasına kadar değişim devam eder. devirdaim pompasının işlemine hakimseniz ertelemeyin.

700 lira güzel fiyat kaçınmadan yaptırın.

siz hiç rampada eski bir arabayla su kaynatmadınız heralde?

@Aliyano62 @isceka arkadaşlar siz bu durumun bir sorun teşkil ettiğini neye göre düşündünüz?

olması gereken zaten su sıcaklığının 90 dereceye gelip sabit kalmasıdır. hava sıcaktır. motor çabuk ısınmıştır 90 a gelir bunda bir şey yok.

90 ı geçerse, 90 a gelip geri altına düşerse dalgalanma yaparsa ya da soğutma suyu arıza ikazı verirse bir sorununuz vardır.

su çabuk 90 dereceye geliyor diye bir sorun yoktur.

yağ sıcaklığı 120 leri gördüğünde bile su sabit 90 derecede durur.

@Yehanoha Yani ilk kez başıma geldi.Arabayı cihaza bağlayıp bakmadılar bile direk söylediler sorun şu diye.Bi kez yaptıysa tekrarlar diyorsunuz yani.Hani sensör arızası vs olabilir mi diye düşündüm.Çünkü araç ikaz lambası vs yakmadı.Normal seyirde giderken oldu aracı sakin kullanıyordum.

Bir de 3-4 gün normal kullansak sonra yaptırmak istersek bi sorun oluşturur mu ? Pazartesi bırakmayı düşünüyorum servise.

@ogzdrk kısa bir süreçte sorun olmaz hocam. soğutma suyu arızaları az çok belli. yaşadığınız sorun da kronik tdi devirdaim pompası sorunu. cihazda gözükmez çünkü elektriksel olarak arızalı bir durum yok. kafasına göre çalışıp duruyor şu anda. tamamen çalışmayı durdursa yine hararetten arıza yakar.

soğutma suyu için, su eksiltme var mı? su sıcaklığı 80-100 arası dalgalanıyor mu? bir de 90-110 arası oynayıp geri 90 oluyor mu? arızaları mevcut.

90-110 arası oynama kronik devirdaim pompası sorunudur.

80-100 fan müşürü veya genleşme kabı arızasıdır.

su eksiltme bütün su sistemine bakılması lazım yine ilk nokta devirdaim pompasıdır.

isterseniz tekrar kendiniz su sıcaklığını gözlemleyin aracı sıkıştırın yağ sıcaklığı 90 üzerindeyken 110 a kadar gelmesi için devirli kullanın (çevre yolunda artık eds var dikkat edin) yine bir oynama olup olmadığını görüp emin olabilirsiniz. Ancak bunun bir kere yaşanması ( göz yanılması değilse) zaten sinyal vermiştir. hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkmasındansa iyi niyet garantisinden 700 liraya değişmek sizin lehinize olur.

bu konuda yazan herkes sizinle aynı kaderi yaşıyor isterseniz konuyu okumaya devam edin 

@ogzdrk kısa bir süreçte sorun olmaz hocam. soğutma suyu arızaları az çok belli. yaşadığınız sorun da kronik tdi devirdaim pompası sorunu. cihazda gözükmez çünkü elektriksel olarak arızalı bir durum yok. kafasına göre çalışıp duruyor şu anda. tamamen çalışmayı durdursa yine hararetten arıza yakar.

soğutma suyu için, su eksiltme var mı? su sıcaklığı 80-100 arası dalgalanıyor mu? bir de 90-110 arası oynayıp geri 90 oluyor mu? arızaları mevcut.

90-110 arası oynama kronik devirdaim pompası sorunudur.

80-100 fan müşürü veya genleşme kabı arızasıdır.

su eksiltme bütün su sistemine bakılması lazım yine ilk nokta devirdaim pompasıdır.

isterseniz tekrar kendiniz su sıcaklığını gözlemleyin aracı sıkıştırın yağ sıcaklığı 90 üzerindeyken 110 a kadar gelmesi için devirli kullanın (çevre yolunda artık eds var dikkat edin) yine bir oynama olup olmadığını görüp emin olabilirsiniz. Ancak bunun bir kere yaşanması ( göz yanılması değilse) zaten sinyal vermiştir. hiç beklemediğiniz bir anda karşınıza çıkmasındansa iyi niyet garantisinden 700 liraya değişmek sizin lehinize olur.

bu konuda yazan herkes sizinle aynı kaderi yaşıyor isterseniz konuyu okumaya devam edin 
Aşağıya resmi ekledim.Kronik devirdaim sorunu benim ki.Akşam bi sıkıştırıcam arabayı balgat yapracık güzergahında.Duruma göre yarın bile bırakabilirim aracı.Cuma veya cumartesi teslim edebileceklerini söylediler.700 tl servis için güzel rakam.Vakit ayırdığınız için teşekkürler.

C67C8769-EABC-4376-A333-561C38D2D84E.JPG

@ogzdrk basmaya devam ederseniz uyarı verir zaten bu durumda araç zorlamayın tavsiye etmem bazen aç kapa ile düzeliyor kısa süreli sonra tekrar başınıza gelir ben de değiştirdim 7.5 tdi, beklemeye gelmez gidin ve değiştirin tavsiyem budur

@GodThread Basmaya gerek bile kalmadı 90-100 civarında yükselmeye başladı 70-80 ile yola devam ettim.Yarın sabah servise gidiyorum değişim için.Fiyat olarak size ne fiyat verdiler.

@ogzdrk aracınız garantide ise ücretsiz yapmak zorundalar, benim aracım garantide gibiydi salıncak burçları paspas fren balataları derken 1600 lira ödemiştim pandemi zamanı

@ogzdrk aracınız garantide ise ücretsiz yapmak zorundalar, benim aracım garantide gibiydi salıncak burçları paspas fren balataları derken 1600 lira ödemiştim pandemi zamanı
2 senelik garanti süresi bitti.İyi niyet var şuan.Yarın faturayı göreceğiz bakalım iyi niyet ne kadar etki ediyor.

Salıncak burçları benimde değişmesi gerek sanırım.60 bin bakımında yaptırmayı düşünüyorum.

@GodThread Aracı aldım hocam.4500 km sonra bakım var o zaman yaptırırım.Dediğim gibi zaten 2 senelik garantisi bitti garantiden yapmazlar.Ama niyet halen mevcut.

Yapılan işlemede 400 tl verdim.

Geri
Üst Alt