Garanti uzatma gerekli mi?

Bu konuda herkes farklı düşünebilir ama şunu ifade etmeden geçemeyeceğim DSG araç kullanıyorsanız bence olmalı axtra garanti.

Birde şöyle düşünün Araçlarımızı zaten 1500-2500 tl arası Yıllık Kasko yaptırıyoruz   jant lastik görsellik katma adına vs daha nelere para harcanmıyorki.. Garanti için bence en akılcı harcamalardan birisi olacaktır.

O halde +2 Yıl için GARANTİ PLUS Bütçe al verdiği sürece Tavsiye olunur. Hem Doğuşun hemde Yetkili servislerin sizlere bakış açısı biraz daha değişecektir olumlu yönde.

En iyi kısmı isi Kafanız rahat içinizde ki kemirgen sorularla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Birde Araç sıfır alınırken alınması hem kredi için avantaj sağladığı gibi hemde o zaman ödenen miktarın içinde olacağından pek dokunmayacaktır. Ben yaptırdım 2 yıl garantim bitti +2 Garanti Plus başladı 2019 a kadar rahatım şükür sonrada +1 yıl iyi niyet garantisi yani 2020 Yılına kadar toplamda 5 yıl garanti altında aracım. Saygılar sunarım.

Uzatma parasına dsg 3 kere tamir olur hocam araç servis bakımlı ise
Araç servis bakımlı. Ekstra yapılan garantinin ilk verilen 2 yıllık garantiden farkı varmıdır. Mesela basit kullanıcı kaynaklı olamayan sorunlar uzatılan garantiden yaptırılabilir mi. Ilk ve uzatılan garanti kapsamı farklimi yani bunu öğrenmek daha mantıklı olur.
Yoksa bu uzatılan garanti ıyi niyet garantisinin paraya dökülmüş halimidir.

Araç servis bakımlı. Ekstra yapılan garantinin ilk verilen 2 yıllık garantiden farkı varmıdır. Mesela basit kullanıcı kaynaklı olamayan sorunlar uzatılan garantiden yaptırılabilir mi. Ilk ve uzatılan garanti kapsamı farklimi yani bunu öğrenmek daha mantıklı olur.
Yoksa bu uzatılan garanti ıyi niyet garantisinin paraya dökülmüş halimidir.
İki garanti birbirinden çok farklı. Uzatmanın içeriği çok kısıtlı. İnceleyip fiyat alın hocam.

@yusuf hocam iki garanti birbirinden nası farklı ? Uzatma neleri kapsamıyor, hatırladığınız bir örnek var mıdır ?

[mention=2]yusuf[/mention] hocam iki garanti birbirinden nası farklı ? Uzatma neleri kapsamıyor, hatırladığınız bir örnek var mıdır ?
Hocam motor ve dsg neredeyse. Onun da kavrama kapsam dışı galiba. Yeni sözleşme alıp bakmak lazım. İsmi garanti uzatma diye insanları kandırıyorlar.

her zamanki gibi çakallık diz boyu diyorsun :)

eyvallah çok sağol uyarı için. 

+ 1 yıl uzatma 1800 lira uzatayım mı ?  Aracım 2016aralık çıkışlı 1.2 DSG 21.000km de 

VW'nin garanti koşullarıyla insan ömrü ters orantılı. Garantiyi uzatırsanız ömrünüzü kısaltırsınız. Keza garantiye ihtiyacınız olduğunda yan yattı, çamura battılarıyla uğraşmak sizi ziyadesiyle yıpratacaktır. @Gökhan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçen sene sorduğumda +2 yıl 2000 di yanlış hatırlamıyorsam fiyatları uçurmuşlar yine 

Aracım DSG olduğu için +2 yıl uzattım, normalde garantim bu Aralık'ta bitiyordu ve geçen ay kavrama+direksiyon kutusu değişti. Normal şartlarda 15.000 TL civarı tutuyor (serviste).

Bence VW grubu ters köşeye yapmaya çok meyilli araçlar üretiyor, özellikle DSG'ye hiç güvenmemek lazım.

Son derece dikkatli kullanıp bakımlarını özenle yapmama rağmen iki önemli parça değişimini yaşadım.

Geri
Üst Alt