Park sensörü içine girdi. Geçici çözüm gerek!

Alagon

Yeni Üye
Merhabalar iyi günler. Arefe günü makyaj öncesi golf 7 highline aracımızı abone olduğumuz otoparktan alırken bi baktık ki arabaya çarpmışlar. Otoparkçı da geldi izah etti, bir başka abone bomboş yerde cipiyle nasıl çarpmış nasıl becerdiyse... Kötü olan şey bayramımıza denk gelmesi. Kısaca sorunu söyliyeyim. Vurduğu yerde park sensörü içeri kaçmış. Parkpilot'u ayarlardan otomatik açılmasından kapattım ama bu soruna geçici çözüm üretmemiz gerek. Parkpilotu sağlıklı bir şekilde kullanamıyoruz. Tampon sökülmeden elle onu birşekilde geçici olarak çözebilmek mümkün mü? Bayramdan sonra vuran kişi yaptıracak zaten. Bayramlık bi çözüm lazım. Şimdiden teşekkürler...

IMG_0251.JPG

IMG_0253.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zamanınız, sabrınız ve el beceriniz varsa o deliğe denk gelecek şekilde merceği ayarlayın flaşla fotoğraf çekin yerini gördükten sonra da ince ucu çengel gibi kıvrılmış bir telle yakalayın; tabi bu işlemler bu kadar yazıldığı gibi olmayacak hiç yoktan yarım saatinizi alır.

Geçmiş olsun öncelikle yanlış hatırmamıyorsam vw logosunun bulunduğu panjur 3 vida ile çıkıyor yine yanlış hatırlamıyorsam radyötör ile tampon arasına el rahatlıkla girer toplam 10 dakika da bu işi yapabilirsiniz tekrar geçmiş olsun 

Zamanınız, sabrınız ve el beceriniz varsa o deliğe denk gelecek şekilde merceği ayarlayın flaşla fotoğraf çekin yerini gördükten sonra da ince ucu çengel gibi kıvrılmış bir telle yakalayın; tabi bu işlemler bu kadar yazıldığı gibi olmayacak hiç yoktan yarım saatinizi alır.
Boş vakitte deneyeceğim. Çok zor gözüküyor ama.

IMG_0254.JPG

Geçmiş olsun öncelikle yanlış hatırmamıyorsam vw logosunun bulunduğu panjur 3 vida ile çıkıyor yine yanlış hatırlamıyorsam radyötör ile tampon arasına el rahatlıkla girer toplam 10 dakika da bu işi yapabilirsiniz tekrar geçmiş olsun 
Bulamadım vida yerini :(

Bulamadım vida yerini [emoji20]
Hocam iki vida var söktükten sonra yukarı doğru kanırtınca çıkıyor 
/monthly_2017_09/IMG_4850.thumb.JPG.a69d922369e1649d68994a925da5a29e.JPG
Panjuru kolayca söküp sensörü yerine takabilirsiniz hocam. Panjur söküldükten sonraki fotoğrafını paylaşıyorum.
1b610ecda33dd64232167c2c4a6ec977.jpg

Tampon sökülüp yerine yapıştırılması gerekli 

panjuru sökerek o kısıma malesef ulaşamazsınız. Aynı sorun benim başıma gelmişti. Tek çözüm tamponun sökülmesi aksi halde oraya ulaşmak mümkün değil.

Aynen. Tampon sökülmeden olmaz. Bizzat tamponum sökülüp boyanırken gördüm.

Geri
Üst Alt