Golf 7 motor yağı tavsiye önerisi olan

@Volkan68 Hocam bazı vw servisleri castrol yerine shell 0 30 kullanıyor. Kullanılan yağ bizim için önemli olan vw 504 ve 507 özelliklerini karşılıyor. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama soğuk havalarda castrol 5 30 yağa göre 0 numara yağ ilk çalışmada parçalar arasına daha çabuk ulaşacaktır.  Kullanılan yağdan memnun musunuz?
Hocam İstanbul'da yaşıyorum, iklim olarak çok soğuk bir şehir değiliz. 0/30 yağ kullanıldığını bakım faturasına baktığımda anlamış oldum. 5/30'la 0/30 arasında bir fark var mı açıkcası bilmiyorum ama tecrübe etmek anlamında bir sonraki yağ değişiminde mutlaka 5/30 yağı kullanıcam. 0/30'un çabuk ısındığı ve yüksek ısıda stabil kaldığını düşünüyorum. 

Son 3 bakımdır Shell Helix yağ kullanılıyor aracımda, yani 2018'den buyana. Hiç bir sorun görmedim. Çabuk ısındığı doğrudur.

Castrol ile kıyaslama yaptığımda Shell Helix spefikasyonları daha iyi görünüyor.

Shell yakıt kullanıyorum. Shell Helix yağ kullanılıyor. Kalitesiz olabileceğini de hiç düşünmüyorum.

Firmalar anlaşmalarına  göre değişiklik gösterebilmekte. Lastik gibi, akü gibi. 

Bulaşık deterjanının üzerinde hangi markaların tercih ettiğini yazdığı gibi. Sadece reklam ve ticari anlaşmalar.

Kaput amortisörü  gitti şimdi de Castrol mü? :)
Daha önce paylaştığım serviste kullanılan yağların karşılaştırmaları.. (konusunu bulamadım)

Ekli dosyayı görüntüle 25335

Aracim 1.6 Tdi 2013 higline  motul kullandim cok memnunum tavsiyede ederim 

Screenshot_20201123-115505_Gallery.jpg

@sajmora98 Ben memnunum yakışım azaldı motor saat gibi çalışıyor iki bakımdır kullanıyorum ve kullanmaya devam edeceğim. 100 bin km geçince ceratec katkı ilave koyacağım tavsiye ederim.

@mardan1978 Liqui Moly TopTec 4200  Golf Mk7 (2016) TDI DSG Highline

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt