Golf 7 motor yağı tavsiye önerisi olan

@Neogolf61 filtremarketim.com'dan da Altunpetrol'den de alışveriş yaptım. İkisi de güvenilir, sıkıntısız firmalar. Kargolar düzgün şekilde, faturalı biçimde geldi ikisinde de. Yağ uygun koşullarda saklanınca 5 yıla kadar ömrü var diyorlar ama insan tabi yeni tarih olsa, taze olsa daha iyi olur diyor doğal olarak. Altunpetrol'de 5w30 Vw Specific yağ var, onun tarihi güncel görünüyor 08.2020 olarak, tabi o da 330 lira civarı, biraz pahalı :/

Liqui moly top tec 4200 5W30  (y) Motorun çalışmasını dinlediğin zaman keyif verecek.

[mention=12264]superkartal[/mention] ekonomik olması açısından motul arıyordum. 330 tl verdikten sonra liqui moly almak daha mantikli
Hocam ortalama 1 yilda degisen yag icin 60-70 tl ekonomi yapmaya gerek yok

Yağ aracin kanı canıdır

Benimde 2.degisimim liiiikooomoilll cok memnunum tavsiye ederim

@HONEY

Doğru düşünce

5 litre Luqui moly 

Şu an kendi  web sitesinde 348

Ankara yetkili bayilerde 

Tiboil / libermak 325

Yine motul yetkili bayisi 

Fz rulman (n11) de motul 292 

Şimdi luqui moly 325 ken motul 292 çerez fark 

Motul 235 olacakki akıl kayması olsun.

(Yetkkili satıcı fiyatları icin yazdım )

Yoksa yetkisiz satıcalarda daha alt fiyatlar mevcut

Makas yani ?

Varta efb 70 lik 700 saydım

Aynı akücüde mutlu efb 70 liğe 650 fiyat var

Versin mutluyu 500 e mutlu takardım seve seve

Farklar tercihi belirler

35 lira için %200 luqui koyulur

@Volkan68 Hocam bazı vw servisleri castrol yerine shell 0 30 kullanıyor. Kullanılan yağ bizim için önemli olan vw 504 ve 507 özelliklerini karşılıyor. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama soğuk havalarda castrol 5 30 yağa göre 0 numara yağ ilk çalışmada parçalar arasına daha çabuk ulaşacaktır.  Kullanılan yağdan memnun musunuz?

Bu haberi ilk kez gördüm. Geçen ay Tamaş servis bakımda shell kullandı. Habere göre 2021 yılı itibari ile zorunlu oluyurmuş servislerde shell yağ

245F5ED0-7CDA-44F3-AA46-7E3C15E6A668.png

@Alpyaman

0-20 / 0-30  ların  sosyete yağları  olduğundan haberleri varmıy mış ?  

biz 5-30 a para denkleştiremiyoruz .  +300 lira daha fazladan mı verilecek ( 5-30 lara göre) 

juu.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpyaman 2021'den itibaren üretilen araçlarına mı geçmişten günümüze tüm araçlara mı?

Yani ben şimdi 5. yıllık bakıma gittiğimde Castrol 5-30 dan Shell 0-30 a mı geçeceğim?

Bu durumdan araç nasıl etkilenir acaba. Yağ eksiltmeler artar gibi geliyor bana.

En iyini @forzaGilles Ali hocam açıklar inş.

Son 3 bakımdır Shell Helix yağ kullanılıyor aracımda, yani 2018'den buyana. Hiç bir sorun görmedim. Çabuk ısındığı doğrudur.

Castrol ile kıyaslama yaptığımda Shell Helix spefikasyonları daha iyi görünüyor.

Shell yakıt kullanıyorum. Shell Helix yağ kullanılıyor. Kalitesiz olabileceğini de hiç düşünmüyorum.

Firmalar anlaşmalarına  göre değişiklik gösterebilmekte. Lastik gibi, akü gibi. 

Bulaşık deterjanının üzerinde hangi markaların tercih ettiğini yazdığı gibi. Sadece reklam ve ticari anlaşmalar.

Kaput amortisörü  gitti şimdi de Castrol mü? :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpyaman

0-20 / 0-30  ların  sosyete yağları  olduğundan haberleri varmıy mış ?  

biz 5-30 a para denkleştiremiyoruz .  +300 lira daha fazladan mı verilecek ( 5-30 lara göre) 

Ekli dosyayı görüntüle 40594
Abi benim bildiğim shellin bu ürünü perakende satılmıyor. Sadece yetkili servis kullanıyor diye biliyorum. Yanlışım var ise düzeltebilirsiniz. 
Yakıt olarak shell harici bir kere BP ulitimate kullandım olumsuz farkı anında hissettim. Yağ olarak bende liqoui kullancaktım tamaş dırdır edince uğraşamadım. 

2017 model aracımın kitapçığında vw 508 standardına sahip 0/20 yağ kulanın deniliyor ama bu özellikte castrol yağ türkiye 'de yok. Alternatif olarak 5 30 Koyuyoruz.Shell i incelemedim bakalım yağ dolum kapağında dahi castrol yazarken shell e geçme kararı düşündürücü  

Bu yağ tam olarak 1.0 tsı ların istediği vw 508 özelliğini taşıyor 

Servisler bunu kullanacaksa sorun yok ama 0 20 yağ çok ince bir yağ eskilme illa ki olacaktır 

Screenshot_20201208-021151_Chrome.jpg

Geri
Üst Alt