Kumandadan cam kapatma

Hocam o zamanki yaşadığım durum, özel serviste kablo ile bağlandıklarında hata kodlarını silerken o özelliği yanlışlıkla kapatmışlar.

Kalibrasyon bozukluğundan kaynaklı bir kodlama ihtiyacı değildi benimki.

Sistem deaktif olduğu için hiç çalışmıyordu.

O zamanlar şans eseri karıştırırken bulduğumu hatırlıyorum ama buraya not etmemişim.

Ancak o zamandan bu zamana sıklıkla kalibrasyonum bozuldu. Eskiden araca başkası biniyor onlar bozuyor diye düşünüyordum şimdi kimseye elletmiyorum yine bozuluyor  :D

Alıştım artık.

Kumandadan açma kapamayı hergün 2 defa kullanıyorum, ondan sık bozuluyor belki,

bazen baş parmağım ağrıyor güç uygulamaktan, şunu çift tıklamayla yapsalar ne mükemmel olurdu...
degerli cvp icin tsk. ederim. Aslinda basit bir kumanda isleviyle yapilabilecek bir ozelligi bu kadar komplike hale getirmeleri cok kotu olmus. Röno grubunda cift tik herseyi hallediyor. Basit arizasiz problemsiz. Bunda adapte etme olma bazen keyfi olmama bu detaylar arasinda kullanici ugras vermekte. Olmasa problem var diyecegim. Fakat bir sure sorunsuz olup sonradan garip sekilde hataya dusmesi oldukca enteresan aslinda.. 

Kumandadan cam açma kapamayı çok nadir kullanırım. 5 yıldır da hiç sorunla karşılaşmadım bu konuda.

Bu özellik kumanda tuşlarını yıpratır bence.

Obd ye takılan bir modül ile aracı kitleyince camlar otomatik kalkıyor aliexpresten temin edebilirsiniz

Hocam bu OBD modülünü kendimiz takıp kullanabiliyormuyuz; sisteme yada aracın beynine zarar verme riski varmıdır?

@Kysr038 @PassificGolf7 Cam'lari açılıp kapanirken zorlayacak sıkışma yapacak bişey varmi hocam, cam.kenarina krom olabilir, kapı içine izolasyon olabilir, genelde kalibrasyonu bu uygukamalarin camin açılıp kaoanmasini zorlamasi nedeniyle kaçıyor. Sistem cam motoru zorlanip fazla akim cekmeye başladığı anda sinira ulaştım diyor ama hareket devam edebiliyorsa sınıra gelmediginden kalibrasyon gitti diyor :)

Bende çok fazla kullaniyorum bu özelliği, tabii basik tutmak gerekmezse çok daha iyi olacak ama :)

@Terms Hocam ilahi tuslar yipranacak diye ordaki ozelligi kullanmayacakmiyiz, istedigi kadar yipransin, metal plastik sonuçta yenilenir :)

Bak hocam o parça ne kadar kolay değişir, al yenisini tak 2014 model anahtar değişince yepisyeni halen bak 🤣

194637E3-EB49-425E-B022-8035E8A45658.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende çok fazla kullaniyorum bu özelliği, tabii basik tutmak gerekmezse çok daha iyi olacak ama :)
Hocam sen bu işe kodlama yaparsın.

Ha bu arada bugün kardeşimin evine giderken Golf 7 aynı benim araç arka stoplar da birebir aynıydı ama aracın arka sinyalleri kayar yanıyordu. ledler sırayla yanıyrdu shepsi yanınca sönüp baştan başlıyordu. Kırmızıda nasıl yaptınız diye sorayım dedim Araçtaki kullanıcı bayan çıktı sormadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kumandadan cam açma kapamayı çok nadir kullanırım. 5 yıldır da hiç sorunla karşılaşmadım bu konuda.

Bu özellik kumanda tuşlarını yıpratır bence
Ben de yıpranmasından çekinmiyorum doya doya kullanıyorum.

Yedek anahtarı kullanıyorum zaten son 4 yıldır, diğer anahtar tuşları çizik ve eski durumda.

Cem hocam ın dediği gibi alınır değiştirilir. Aracı aldığımda geçmeli direksiyon kılıfı vardı, bayağı da kaliteli idi ama kaldırdım attım orjinal haliyle kullanmak daha keyifli. Media ekranında jelatini sökülmemişti 4 yıl öyle kullanılmıştı onu da söktüm keyifle  :D  sonra media ekranı değiştik gerçi bir önemi kalmadı.

@Kysr038 Cam'lari açılıp kapanirken zorlayacak sıkışma yapacak bişey varmi hocam, cam.kenarina krom olabilir, kapı içine izolasyon olabilir, genelde kalibrasyonu bu uygukamalarin camin açılıp kaoanmasini zorlamasi nedeniyle kaçıyor. Sistem cam motoru zorlanip fazla akim cekmeye başladığı anda sinira ulaştım diyor ama hareket devam edebiliyorsa sınıra gelmediginden kalibrasyon gitti diyor :)

@Terms Hocam ilahi tuslar yipranacak diye ordaki ozelligi kullanmayacakmiyiz, istedigi kadar yipransin, metal plastik sonuçta yenilenir :)

Bak hocam o parça ne kadar kolay değişir, al yenisini tak 2014 model anahtar değişince yepisyeni halen bak 🤣

Ekli dosyayı görüntüle 47636
Cem hocam fitillerin içini kontrol ettim ama bi eskime yok. 

biraz belki sertleşmiştir ( 8 yaşında aracım) ondan olabilir. 

Araç çalışmıyor iken voltaj daha az geleceği için belki cam kaldırma motoru son noktada daha erken bırakıyordur kendini belki de. 

Aküm 2 yılı geçti ömrü azalıyordur, start stop kafasına göre bazen devreye giriyor bazen "bırakın beni çalıştıracağım aracı" diyor  :D

13 dakika önce, CemK yazdı:

@Terms nasil hocam benimki gibi mi yanıyordu yani 😁

Nasıl oluyor bu iş. Ancak gördüğüm bi tık daha yavaştı sanki yada canlı gördüğümdendir bilemedim şimdi ama evet.

benim başıma gelmişti aşağıdaki sıra ile yapınca düzeldi bir daha da olmadı :)

1-araca bin kapıyı tam kapat
2-kontağı göstergeler yanacak şekilde aç
3-camı sonuna kadar indir
4-camı sonuna kadar kaldır
5-yarım kontak olan aracı kontağı kapatmadan çalıştır

@CemK Canın sağolsun hocam. Ben de kodladınız sanıp sevinmiştim.

@Kysr038 @PassificGolf7 Cam'lari açılıp kapanirken zorlayacak sıkışma yapacak bişey varmi hocam, cam.kenarina krom olabilir, kapı içine izolasyon olabilir, genelde kalibrasyonu bu uygukamalarin camin açılıp kaoanmasini zorlamasi nedeniyle kaçıyor. Sistem cam motoru zorlanip fazla akim cekmeye başladığı anda sinira ulaştım diyor ama hareket devam edebiliyorsa sınıra gelmediginden kalibrasyon gitti diyor :)

Ekli dosyayı görüntüle 47636
Tus takımıni araci alir almaz degistim. Kotu durumda da degillerdi. Ama bir golfe yakismiyordu. ,😉 

Boyle seylere acimam. Bozuldukca eskidikce yenileme keyfini tatmak icin. Pahalai retro isleri yapamayinca kucuk anahtar kabi degisikligi mutluluk veriyor. 😂 Cok kez kontrol ettim, cami sıkıstıracak herhangi bir problem goremedim. Ah bi anlasam derdini.. 

Geri
Üst Alt