Kumandadan cam kapatma

Merhaba arkadaşlar eski aracım focus titaniumx paketti kapama tuşuna üç saniye basılı tutup bıraktığımda camlar ve sunrof tamamen kapanıyordu. Üç aylık golf 7 kullanıcısıyım. Camların tamamen kapanması için tamamen kapanana kadar araç başında bekleyip basılı tutmak mı gerekiyor.
Doğrudur Hocam

Dörtlü flaşörler işlem tamamlanınca size sinyal verecek.

Teşekkürler @silvershadow çözülecek bi durum değil demekki

Araç başında camların kapanmasını beklemek kötü  :mad:

Merhaba arkadaşlar eski aracım focus titaniumx paketti kapama tuşuna üç saniye basılı tutup bıraktığımda camlar ve sunrof tamamen kapanıyordu. Üç aylık golf 7 kullanıcısıyım. Camların tamamen kapanması için tamamen kapanana kadar araç başında bekleyip basılı tutmak mı gerekiyor.
Valla kardes arac basinda rezil oldum bi kac kez sonra kontagi takip kapattim

Merhaba arkdslar kapilari kilitlme tusuna uzun basinca camlar kapanip acilmiyor nedir acaba tsk ederim
1 kontağı yarım aç.2 ön iki camı birden  aşağa indir .3 birden tekrar yukarı kaldır.4 10 saniye bekle yarım olan kontağı tam çalıştır işlem tamam olması lazım  not..... iki düğmeyi aynı anda bas yalnız çünkü benimde başıma geldi????

1 kontağı yarım aç.2 ön iki camı birden  aşağa indir .3 birden tekrar yukarı kaldır.4 10 saniye bekle yarım olan kontağı tam çalıştır işlem tamam olması lazım  not..... iki düğmeyi aynı anda bas yalnız çünkü benimde başıma geldi????
Bu şekilde ilk 3 adımı gerçekleştirdik 4. adımda 10 saniye beklemeden çalıştırdım ama tık yok. Acaba kumanda pili zayıflamış olabilirmi?

@Ugur1 Benzer bir sorunla uzun süredir karşı karşıya idim. Tek tuş ile kapatma ya da açma işlevi hem sağ hem de solda zaman zaman ortadan kalkıyordu.

Bu durum, anahtar üzerinden kontrolü etkisiz hale getiriyordu Tekrar işlevsellik için kalibrasyon ayarlaması ile resetleme yapılması (en az 5 sn kapatma halinde basılı tutma) gerekiyordu.

Daha önceki servis randevularımda durumu izah ettiğimde;

-yazılım güncellemesi varsa yaparız düzelir. 

- Kapattıktan sonra en az 5 sn basılı tutarak kalibrasyon düzenlemesi yapın düzelir.

-Çok sıkıntı olacak değil arada olabiir sıkıntı olmaz kendi kendine düzelir

Şeklinde pek tatmin edici olmayan ifadeler ile karşılaştım ancak süreklilik arz etmediğinden üzerine düşmedim.

Buna karşın son bir aydır sürekli olarak hem ön sağ ve sol camda tek tuşla kapatıp açma fonksiyonu çalışmamaya ve dolayısıyla anahtar üzerinden açıp kapatma işlevsiz hale gelmeye başlayınca servis randevumda kontrol edilmesini istedim.

Sonuçta bilgisayar ile yapılan kontrolde sol cam motorunda sorun olduğuna dair uyarı gelmesi üzerine değiştirilmesi yönünde bir durum ortaya çıktı. İyi niyet garantisi kapsamında malzeme ve işçilikte toplamda %75 oranında bir indirim ile sol cam motoru değişti. Hatta bu değişimin mevcutta gözlenen sağ camdaki durumu da düzelteceği söylendi ancak böyle olmadı hemen ertesi gün sağ camdaki durum devam etti. Akabinde video çekimi yaparak tekrar servise gittim. Ancak bilgisayarda bir arıza görünmediğinden işlem yapamayacaklarını söylediler. Bende video ile mevcut durumu tespit ettiğimi, sol camdaki gibi cam motorunun değişmesi gerektiğini ifade ettim. Doğuş tarafından yapılan inceleme neticesinde sol cam motoru gibi sağ cam motoru da değiştirildi. (Tabi bu esnada onlarında değişim sırasında video çekmeleri gerekiyormuş, çekmedikleri için geri çağırdılar ve olanlar oldu.. Bunu bilahare aktaracağım)

Sonuç olarak size önerim; bu durumu özellikle resetleme yapmadan hangi cam veya camlarda ise video çekimi ile tespit edin. Akabinde servise giderek önce bilgisayar ile tespitini isteyiniz..Eğer bilgisayar ile tespit negatif olursa, video kaydı üzerinden işlem yapılmasını talep edin. Kolaylıklar dilerim.

Yukarıda belirtilen yarim çalıştırma sırasında camları indir kaldırma adimlari sonrasında anahtarla camlar kapanabiliyor. Ancak uzaktan basili tutup camlari indirme islevi yok bu defa. Hic bir şey eskisi gibi olmuyor ne yazık ki. Aslında bu durum aküyü değiştirdikten sonra oldu. Akü ile ilgili tecrübesi olan var mı acaba?

@brask12 hocam aynı sorun benimde başıma geldi şuan kaldırıyor ama indirmiyor. Siz nasıl çözüm buldunuz acaba 

Cam açma kapama kalibrasyonu bozulmuştur... 

Kumandadan camları kapatamadığınızda büyük ihtimal araç içinden camı kapatmayı denediğinizde de düğmeye 1 defa basarak camı kapatamazsınız yada açamazsınız. Elinizi tuşun üzerinde bekletmeniz lazım...

ÇÖZÜM: Sürücü ve Ön yolcu camını düğmesine basılı tutarak en sonuna kadar indirin 10 sn bekleyin. Aynı şekilde camları basılı tutarak kaldırın 10 sn kadar bekleyin. Araçtan inin kumanda ile basılı tutarak aracı kilitleyin.  %99 sorun çözülecektir.   

BU SORUN NEDEN OLUYOR:  Benim tahminim; özellikle yıkamacılarda vs sürekli camı indir kaldır yapıyorlar ve çoğu düğmeye 1 defa basarak işlem yapmıyor. Kısacası o düğmenin nasıl kullanılacağını bilmiyorlar. Camı istediği seviyeye indirene kadar düğmeyle oynayıp duruyorlar ve sonrasında bu sorun ortaya çıkıyor..   Aynı şekilde yolcularda düğmeyi doğru kullanamadığı zaman bu sorun çıkıyor ortaya. Çok dikkat ettim genellikle,  yıkama sonrasında tekrarlıyor sorun :)  

Kumanda pilimi değiştim uzaktan cam açma özelliğinde sıkıntım var açmıyor, kapatma fonksiyonuysa düzgün çalışıyor. Araç içindeki düğmelerde auto cam indirme ve kaldırma fonksiyonu çalışıyor sıkıntı yok. 

Yalnız çok ilginçtir diğer kumandada bu sorun yok, halbuki kumanda pili zayıf uyarısı verdiği halde düzgünce açıp kapatabiliyor. Sadece biraz eski yıpranmış görünümde olduğu için kullanmak istemiyorum. 

@Kysr038 ayni durum bende mevcut sivastayim servisde yok nasil çözdün?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Kysr038 ayni durum bende mevcut sivastayim servisde yok nasil çözdün?
Vagcom kablo ile bağlandığımda camların kumandadan kapatma fonksiyonu deaktif görünüyordu onu aktife çevirince düzeldi.

Kablom yokken Hata ışığını söndürmek için bir yere gitmiştim. Onlar hatayı silerken olmuş galiba

Vagcom kablo ile bağlandığımda camların kumandadan kapatma fonksiyonu deaktif görünüyordu onu aktife çevirince düzeldi.

Kablom yokken Hata ışığını söndürmek için bir yere gitmiştim. Onlar hatayı silerken olmuş galiba
benzer sorunu yasiyorum.Kodluyorum bir sure sorunsuz devam ediyor. sonra yine ayni. kodlamadan da denemek isterim. Yerini ve nasil yapilacagini yazabilecek biri var mi?

benzer sorunu yasiyorum.Kodluyorum bir sure sorunsuz devam ediyor. sonra yine ayni. kodlamadan da denemek isterim. Yerini ve nasil yapilacagini yazabilecek biri var mi?
Hocam o zamanki yaşadığım durum, özel serviste kablo ile bağlandıklarında hata kodlarını silerken o özelliği yanlışlıkla kapatmışlar.

Kalibrasyon bozukluğundan kaynaklı bir kodlama ihtiyacı değildi benimki.

Sistem deaktif olduğu için hiç çalışmıyordu.

O zamanlar şans eseri karıştırırken bulduğumu hatırlıyorum ama buraya not etmemişim.

Ancak o zamandan bu zamana sıklıkla kalibrasyonum bozuldu. Eskiden araca başkası biniyor onlar bozuyor diye düşünüyordum şimdi kimseye elletmiyorum yine bozuluyor  :D

Alıştım artık.

Kumandadan açma kapamayı hergün 2 defa kullanıyorum, ondan sık bozuluyor belki,

bazen baş parmağım ağrıyor güç uygulamaktan, şunu çift tıklamayla yapsalar ne mükemmel olurdu...

Geri
Üst Alt