Sıfır otomobillere kur zammı geliyor: Fiyatlarda ciddi artış yaşanacak

2016 stokları eridi tabii... 

Ötv zammı şokunu atlatamamışken, bunun adı ölümü gösterip sıtmaya razı etmek.

Hayat boyu unutmam...

Şimdi neler yapıyorsunuz?

İçimde ukdedir hâlâ o arabanın akıbeti... Alan kişi bana bol bol dua ediyordur şimdi :)  

Antalya'da Expo2016'yı tamamladık değerli hocam, şimdi 3.havalimanını ayağa kaldırma çalışmalarına devam :)  Sizlerde ne var ne yok, devam mı hâlâ İzmir?

3 aday çıktı son fiyat sordular 83 dedim hala düşünüyorlar : -) 

Aslında çok kararsızım şu sebeplerle ;

-Eğer zam gelecekse eli çabuk tutup yeni Golf highline 1.4 TSI DSG ek donanımlı almak mantıklı olur ama,

- 120K ₺ ye kadar zorlayıp çıkmışken banka kredisi alıp (gözü iyice karartıp diyelim:)) İkinci el az kullanılmış 2016 BMW 3.18 almak daha mantıklı olur mu diye de düşünüyorum çünkü uzun süre başka model bakamayacağız. Yani almışken tam olsun diye de düşünüyorum. Bu konu da yorumlarınızı almak isterim. Amma velakin,

-referandum yaklaştı ekonomi zaten çok zorda sonrasında daha da kötüye gitmesi bir ihtimal. Bu durumda kredi vd kullanmak pek akıl işi değil zira ne olacağımız meçhul. Sonuçta özel sektördeyim sağı solu belli olmaz bunların. Tüm bunlara kafa yormaktansa acaba diyorum ,

-sil ilanı çiçek gibi Golf ün var keyifle binmeye devam et :)))

önerilere açığım 
Hocam 120 bin tl kere çıkmışken göze almışsanız o kadar güzel seçenekler var ki . 2.0 tdi A4 ten tutun da BMW kere mersedeslere kadar ve hepsinin yası da en fazla 3-4 . Golf tercihi size kalmış artık . Ben kesinlikle bu fiyatlarda golf tercih etmezdim . Hele ki birde zam yapılacakmış 120 olan golf vergi ye takılıp direkt level  atlayıp çağ atlayıp 140 binlere doğru yol alacak . Amaçları milleti BMW mersedes auidi kere bindirmek bence . 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-ilk-sahibnden-2014-quattro-177-hp-61000-km-hatasiz-boyasiz-414745923/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-incehan-motors-dan-2016-audi-a-4-1.4-tfsi-s-tronic-sunroof-zenon-402852443/detay 

özellikle 2. İlandaki A4  golfü 4 e 5 e katlar bence . Koltukları yeter tercih için 

gözü bunlara diktim fena şekilde .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Değerli Hocam
Bayi dışında ikinci el BMW alınmaz.. alınırsa da ancak tanıdıktan alınır.
Bin bir türlü hile hurda dönüyor bu işte.
Kaçak sokulan mı?
Yurt dışından çalınıp getirilen mı?
Pertten alınan mı?
Mikron boyalısı mı?
Daha bizlerin haberi olmayan nicesi...
120 bin bandında ciddi alternatifler bulunabilir bence..
En azından BMW nin ikinci el piyasası yükselmeden Luxury Plus paketli alınabilir.

mesaj düzenlenmiştir.

Bayilerin sattigi premium selection araclarin buyuk bir cogunlugu kiralama cikmasi ya da test araci olarak kullanilan araclar. O araclarin nasil kullanildigi az cok malum.
Çok güzel bir sistem.
İşte araç geçmişinden eski sahibini. Kiralamadan mı geldiği?
Takasla mı geldiği?
Servis geçmişi.
+2 yıl siz aldıktan sonra garantisi.
Ufak tefek boya-rütuş, boya koruma ve kaput filmi.
Hepsini ögrenebilirsiniz.

Ankarada olan arkadaşlara da yardımcı olmaya çalışırız bu konuda BMW premium selection da dostlarımız mevcut.

Ayrıca bazı kiralama araçları çok güzel oluyor.
Diş merkezi - Avukatlık büroları makam aracı gibi alıp çok temiz kullanıp geri veriyor.
Zaten km sınırlaması var premium selection kiralamada. Yani binen insana göre değişiyor.

-Eğer zam gelecekse eli çabuk tutup yeni Golf highline 1.4 TSI DSG ek donanımlı almak mantıklı olur ama,

- 120K ₺ ye kadar zorlayıp çıkmışken banka kredisi alıp (gözü iyice karartıp diyelim:)) İkinci el az kullanılmış 2016 BMW 3.18 almak daha mantıklı olur mu diye de düşünüyorum çünkü uzun süre başka model bakamayacağız. Yani almışken tam olsun diye de düşünüyorum. Bu konu da yorumlarınızı almak isterim. Amma velakin,

-referandum yaklaştı ekonomi zaten çok zorda sonrasında daha da kötüye gitmesi bir ihtimal. Bu durumda kredi vd kullanmak pek akıl işi değil zira ne olacağımız meçhul. Sonuçta özel sektördeyim sağı solu belli olmaz bunların. Tüm bunlara kafa yormaktansa acaba diyorum ,

önerilere açığım 
Değerli hocam tüm samimiyetimle söylemiyim ki; yeni golf aracınızı değiştirmenizi gerektirecek kadar çok yenilik sunduğunu düşünmüyorum., Kaldı ki aracınız kurşun gri gibi çok güzel bir rengi olan sürüş konfor paketi, ışık görüş paketi, connectivity package ile hiç te yabana atılacak bir araç değil., aracı eski olupta yeni araç alacaklar için makyajlı kasa golf ok fakat bizler gibi golf sahibi olupta 120k bandını geçip ekstra 1-2 özellik için değmiyeceğini düşünüyorum ., Satmakta ısrarcı olursanız ve gözü karartıktan sonra 120k ve üstüne sicili bilinen premium selection onaylı 3 serisi, C serisi bakılması daha doğru ve şecenekleriniz zaten artar., Ben şahsi görüşüm 3 serisi klasmanına çıkıpta gözü karartmak sizi zorluyacak ise aracınızı keyifle sürmeye devam edin ekonominin de ne olucağı vs bunları iyi düşünmek gerekiyor..

Bende @forzaGilles hocama katılıyorum. Malesef ülkemizin şartları gereği nakiti elde tutmak şu dönemde daha iyi. Çok şükür ki binlerce insanın dönüp dönüp bakıp sahip olmak istediği bir aracımız var. En güzeli  dediğiniz gibi "sil ilanı çiçek gibi Golf ün var keyifle binmeye devam et" :)

Allah herkese herşeyin en güzelini nasip etsin Hayırlı Cumalar.

Değerli arkadaşlar çok teşekkür ediyorum önerileriniz için hepsini değerlendireceğim 

önerilere açığım 
Degerli Hocam

Sizden bizim sayfalarımıza da bir ilan açmanızı istesem.

Sizin aracınızı önereceğim ama ilan linki de alabiliriz acilen

Degerli Hocam

Sizden bizim sayfalarımıza da bir ilan açmanızı istesem.

Sizin aracınızı önereceğim ama ilan linki de alabiliriz acilen
Hocam teşekkür ediyorum önerinize. İlan malum sitede biraz daha dursun kaldıracağım. Biraz beklemekte fayda görüyorum en azından şu referandum bir geçsin. Selamlar 

tiguan niyetlendim opsiyonsuz highline 150 bin.

golf e devam.

Çiçek gibi golfünüz var. Devam bence... Arada vereceğiniz fark ile dünyaları gezersiniz...

Dünyalar demiştken, avrupadan başlar, amerikadan çıkar, japonya-hindistan geri türkiye yaparsınız hala cebinizde kalır :)

Bende inşallah zam yaparlar diyorum . Yapsınlar ki alamasın kimse . Herkes çark edip fiyatları düşürsünler. Gerçi firmalar zam yapar şimdi sonra da antirik gunturik indirimi diye % 5 indirim yapıyoruz derler . Bizde indirimli aldık diye seviniriz. Bide kapış kapış alırız. 

Zam yapılacaksa indirim yapabilmek için yapılır ancak . Ortalık kampanyadan geçilmeyecek 

zam.gelirse gelsin. o zaman eldeki araca iyi.bakar yolumuza.devam edebildigimiz kadar devam ederiz.

Geri
Üst Alt