Far, gösterge ve piano black yüzeylerde çizik giderme

arkadaşlar piano black yüzeydeki kılcal çizikleri gideren oldumu. olduysa hangi ürünü kullandı. gözünü sevdiğim midline plus dark silver kaplama kesinlikle çizilmeye karşı çok daha dayanıklı. comfortline ve highline piano black kaplama sanki kolay çizilsin diye seçilmiş. imkanımız olsada diğer ülkelerdeki gibi dark silver/piano black kaplama seçimini yapabilsek.
Çizikleri gidermek zor ama size daha fazla çizik olmaması için yardımcı olabilirim., piano black yüzeyleri temizlerken önce elektrik süpürgesi ile yüzeye değdirmeden 3-4cm uzaklıktan tozların kabasını alın., sonrasında kırtasiyelerde satılan kaliteli alman malı sulu boya fırçaları var bu fırçaların ucu en kalın ve uzun aynı zamanda en yumuşak olanından satın alıp, kalan tozları da bu fırça ile temizleyin yada bir noktada toplayıp tekrardan eltrk.süpürgesiyle alın., sonrasında temiz bir mikrofiber bezle silince işlem tamamdır., Bu şekilde hiç bir şekilde çizik oluşmaz..

bi üstte bahsettiğim ürün bu zaten :D
Merhaba.Biraz konuyu hortlatmış oldum kusura bakmayın.Ama malum yeni alabildik Golf ümüzü :)

Benim arabamın farında kılcal çizikler var, tabir yerindeyse kedi patisi gibi.Yakından bakınca belli oluyor.Resmini aşağıda ekliyorum.

Sizce bu çizikler Sonax ın bu ürünüyle geçer mi? Benzer şekilde Meguiars ın Plastx i de var.O da öneriliyor.Kararsız kaldım. Acaba pasta cila ile giderilir mi? Veya Şeffaf kalın folyo ile farları kaplatsam mı?

Yorumlarınızı rica ederim.

IMG-20160830-WA0000.jpg

Güncelleme:

Ürün gösterge camlarında,piano black kısımlarda denendi.Fakat hiçbir işe yaramıyor.Pamukla da sürdüm, mikrofiber bezle sürdüm; dairesel hareketlerle hafif veya orta şiddetle de sildim.Hiçbir sonuç alamadım.Gösterge çizikleri yukarıdaki arkadaşınki gibi olmasına rağmen yine de geçirmiyor.

@Vibrant

çok başarılı olduğu söylenemez. küçük kılcal çizikleri gideriyor ama özellikle göstergedeki her toz zaman geçtikçe daha derin çizikler açmaya başlıyor. sürüldüğü gün parlamasından kaynaklı olarak iyi görünüyor ama zamanla eski halini alıyor. Daha önce de yazdığım gibi zımpara yazıyor ama daha beter olma ihtimalinden dolayı vazgeçtim ve bu haliyle kabullendim

Çok şükür göstergelerde hiç çizik yok sebebi ise oraları temizlerken (tozdan başka bişey olmuyor) hava tabancası ile yakından hava tutuyorum hiç birşey kalmıyor, gerçi bu hava tabancasıyla arabanın bütün torpido, kapı içlerini ve koltukların yanlarını temizliyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Arkadaşlar benimde bir sorum var;

B sütunundaki piano black alanda yaklaşık yarım mercimek büyüklüğünde beyaz alan var.. 

Yüzüğüm mü değdi,  Taş falan mı  geldi ne oldu bilmiyorum.  Bu bölümü nasıl düzeltebiliriz acaba ? 

Baya araştırdım kılcal çizikler için fikirler var ama bu büyüklükteki bir iz için bir çözüm bulamadım. 

Dashboard ve kapı araları piano black yerler için plastx önerir misiniz? Glaze tarzı kapatıcı Bi ürün olarak kullanılabilir mi? 

Peki hayalet ekranı nasıl koruyacağız. Bunun için geliştirilmiş temperli camlar mevcut aliexpress 'te ancak fiyatı 100 tl den fazla alternatif olarak önerilen birşey biliyormusunuz

Peki hayalet ekranı nasıl koruyacağız. Bunun için geliştirilmiş temperli camlar mevcut aliexpress 'te ancak fiyatı 100 tl den fazla alternatif olarak önerilen birşey biliyormusunuz
Tamperli camı sökerken lcd ekran ciddi zarar görür., ekranın tozunu yumuşak uçlu kadınların fondöten/pudra sürmek için kullandıkları “ekstra yumuşak” fırçalar var., tozunu onla alıp., devamında “nemli” mikrofiber bezle silerseniz ekrana hiç bişey olmaz., Mikrofiber bezlerin uzun tüylü ve kenarları (dikişsiz lazer kesim) olanları var bunlar silme esnasında daha güvenli oluyorlar.,   

Kadınların makyaj yaparken kullandıkları o fırça o kadar yumuşak ki çizilme riski sıfır., aynı uygulamayı piano black trimler içinde uyguluyabilirsiniz.., 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Mikrofiber bez demişken bir püf noktada ben vereyim.

Aracın neresinde kullanırsanız kullanın; mikrofiber bezi ilk aldığınızda üzerindeki etiketleri tamamen yırtın. O etiketler varken herhangi bir nokta üzerine bastırarak sürdüğünüzde çizik yapabiliyor !

Geri
Üst Alt