225-45 -17 lastik secimi

Çok teşekkürler emeklerinize sağlık 

Lastik  yanağında FR ibaresi mevcuttur sanirim.

+Özel Mesaj 
Lastiğin üzerine yapıştırdıkları etikette kocaman FR yazıyor hocam :)

Continental PremiumContact 6 225×45 R17 91V FR Için güncel fiyat bilgisi nedir arkadaşlar?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Continental PremiumContact 6 225×45 R17 91V FR Için güncel fiyat bilgisi nedir arkadaşlar?
91V daha ucuz olması lazımken 91Y 'den daha pahalı., bu zamana kadar böyle bi şeye hiç ratlamadım her zaman daha yüksek hız endeksine sahip lastik daha pahalı olur ve aradaki farkta en fazla 10-15lira falan olur., büyük ihtimal stok durumlarından kaynaklanan bir durum., Şuan sıfır km yeni bir Golf alsanız ve aracın lastiği Conti PremiumContact 6 ile gelse (Türkiye hariç yurt dışı ülkelerde gelebiliyor..)., aracın üzerindeki lastik 91Y olacaktır.,

Y hız endeksine sahip bir lastiğe gerek var mı bence yok.! Sonuçta Y hız endeksi demek 300km hız limitine dayanabilir demek bizim araçlarımız bu hıza çıkamayacağına göre Y hız endeksine gerek yok ama üreticiler artık yüksek hız endeksine sahip lastikler koyuyor., Benim araçta Dunlop 91W var., W hız endeksi 270km hıza tekabül ediyor benim TDI bu hıza çıkması mümkün değil :)

Bir lastikte hız endeksi V yerine Y hız endeksinde olması demek lastiğin ideal çalışma sıcaklığına daha uzun sürede ulaşması demek., bu kullanım şekline göre değişse de kural hep böyledir., Ama siz Adana'da olduğunuzdan bu sizin için geçerli bir durum değildir., Maşallah Adana'da bir sıcak var adamı fena kavuruyor :)

iyi günler arkadaşlar good&year ın EXCELLENCE diye bir lastiği gözüme çarptı nasıldır acaba 

An itibariyle lastikçi arıyorum.
9bf35c46c4064f401e9eb191b701e635.jpg

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Dover larıma nazar değdi galiba.

An itibariyle lastikçi arıyorum.
9bf35c46c4064f401e9eb191b701e635.jpg

Dover larıma nazar değdi galiba.
İlk kez bu uyarı ile karşılaştım 4 lastiğin havalarınıda kontrol edin.

cd1a041a695b5de1e59f4acff449dc5b.jpg

Balata değişim uyarısı???

Diye biliyorum ben?

Yanlışım varsa?

Basınç değil yani!!

@Golf835

Akşam akşam araca indim baktım ! Az önce tamamen sallamışım.(daha kendi aracımın rölanti devrinden haberim yok ! 600 değil 800 müş bendede

Balata değişim uyarısı???
Diye biliyorum ben?
Yanlışım varsa?
Basınç değil yani!!
Sayın hocam tam bu ışık yandı mfa ekranında arka sağ lastik basınç uyarısı 4 lastiğide kontrol edin yazısı çıktı.

@Golf835 @Savatage arac 2016 1.2 tsı comfortline sürüş komfor ve ışık paket.

Dover jantlı.

Lastikçi dayı dedi kaç motor bu,1.2 motor dedim bende.Çekermi dedi,100 yabıyo dedim bende.20 tl aldı.
adada85496b01618ff6d6ffbf0434f5f.jpg

Geri
Üst Alt