Jump to content
ysf

225-45 -17 lastik secimi

Recommended Posts

19 saat önce, 41HU367 yazdı:

Görüntüsü nasıl yakışıyor mu arabaya
Hankooklar mesela görüntü olarak ince yanK geniş taban olduğundan arabYı çok daha güzel gösteriyor
Conti nin duruşunu merak ettim

hocam zaten yanak 45 olduğu için hepsi aynı ben çok araştırdım hankookta güzel yalnız bir tık contiden sert. dediğim gibi lastik ebatları aynı olduğundan sadece desen ve kalite farkı oluşuyor o kadar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
20 saat önce, onur.er yazdı:

yaklaşık 1 ay önce Continental PremiumContact 6 225 45 R17 91V lastik taktırdım. Muhteşem 5 ten daha iyi diyebilirim. Yeni üretimde olan bir lastik virajlara çok sert girmeme rağmen başarılı bir performans sergiledi ve aracı yeniden sevmemi sağladı. Kesinlikle tavsiyemdir.

Kardeşim PremiumContact 6 'nın yanak ve desen kısımlarının resimlerini çekip bizimle paylaşırmısın rica etsem..? Yeni bir lastik olduğundan nette görsel olarak pek bir paylaşım yok:( Bu arada fiyat olarak ne kadara aldın?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
43 dakika önce, forzaGilles yazdı:

Kardeşim PremiumContact 6 'nın yanak ve desen kısımlarının resimlerini çekip bizimle paylaşırmısın rica etsem..? Yeni bir lastik olduğundan nette görsel olarak pek bir paylaşım yok:( Bu arada fiyat olarak ne kadara aldın?

350 tl/ad.

03.jpg

02.jpg

01.jpg

04.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, onur.er yazdı:

350 tl/ad.

03.jpg

02.jpg

01.jpg

04.jpg

Eyvallah hocam., araç comfortline mı? nerden aldınız fiyat uygunmuş.,

bu arada lastik ile ilgili kullanıcı olarak deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız benim gibi SportContact 5 ile PremiumContact 6 arasında kalmış ve almayı düşünen arkadaşlara fikir vermiş olursunuz :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

evet aracım comfortline. Bursa'da continantal bayisi olan argelas en uygun fiyatı da burdan aldım. Premium contact 6 daha öncede yazmış olduğum gibi yeni bir lastik yalnız 1 ay önce yağmurlar devam ettiği için yani ıslak zeminde bolca test etme imkanımda oldu. Çok beklentimin üzerinde bir lastik. Ben yaklaşık 1 ay araştırdım her markayı good year da çok güzel lastik  ikisi arasında kalmıştım şöyle ki daha önceden conti kullandığım için hep o yönde bir tık daha öndeydi benim için sport contact 5 zaten anlatmaya gerek yok çok başarılı bir lastik ben onda biraz daha sarma yaşıyordum sadece hani belki yanılıyorumdur ama sonuçta ikiside iyi.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Jesi yazdı:

İki hafta önce lastiklerimi değiştirdim,225/45/17 Goodyear f1 eagle asymmetric 3 .

2500 km yol yaptım,hal,gidiş ve yol tutuş şahane + estetik default_wink.png @silvershadow Değerli Murat üstadım

Değerli üstadım;

Tüm kullanıcıların yorumları hic kuşkusuz değerli.

Sizin yol tecrübeniz ve deneyiminizdeki bir kullanıcıya herhengi bir şeyi beğenmesi daha bir özel.

Sizi yanıltmadığıma ve memnun olduğunuza ayrıca sevindim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. aracım (Highline 1.4 TSI Manuel) Bridgestone Turanza (225/45/17) ile geldi. Bir önceki aracımda (Comfortline 1.4 TSI Manuel) Pirelli P3 (225/45/17) vardı. 2. arabam 90 kg kadar daha ağır. 

Bridgestone Turanza belirgin şekilde konforlu geldi bana :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Golf835 yazdı:

2. aracım (Highline 1.4 TSI Manuel) Bridgestone Turanza (225/45/17) ile geldi. Bir önceki aracımda (Comfortline 1.4 TSI Manuel) Pirelli P3 (225/45/17) vardı. 2. arabam 90 kg kadar daha ağır. 

Bridgestone Turanza belirgin şekilde konforlu geldi bana :)

Aslında farkın kaynağı 17 inch jantlar ile 16 inch olanlar arasındaki lastiklerin yanak esneme farkı.

Lastik hamurundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.  Çünkü bana kalırsa: 

pirelli = tuğla :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, silvershadow yazdı:

Aslında farkın kaynağı 17 inch jantlar ile 16 inch olanlar arasındaki lastiklerin yanak esneme farkı.

Lastik hamurundan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.  Çünkü bana kalırsa: 

pirelli = tuğla :)

Kardeşim Pirelli'de yönetici olarak çalışmasına rağmen (kontenjandan ücretsiz) alabilecekken ki bir veya iki kez aldım @silvershadow Murat üstadımın dediği gibi beşbinden sonra tuğlaya bağlıyor :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Kardeşim Pirelli'de yönetici olarak çalışmasına rağmen (kontenjandan ücretsiz) alabilecekken ki bir veya iki kez aldım [mention=3]silvershadow[/mention] Murat üstadımın dediği gibi beşbinden sonra tuğlaya bağlıyor [emoji20]

Pirelli Tuğla benzetmesi biraz agir olmus sanki [emoji1] [emoji106]

Durbanlarimda Pirelli P zero var simdilik memnunum ozellikle islak&kuru perdormansi son derece tatminkar biraz ugultu yapsada sevdim bu lastikleri.

986758778d38ceb37c9bfb978811dd49.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Ender yazdı:

Pirelli Tuğla benzetmesi biraz agir olmus sanki emoji1.pngemoji106.png
Duebanlaeimda Pirelli P zero var simdilik memnunum ozellikle islak&kuru perdormansi son derece tatminkar biraz ugultu yapsada sevdim bu lastikleri.
986758778d38ceb37c9bfb978811dd49.jpg

Hep olumsuz değil elbette Ender Hocam.

Türkiye koşulları için biçilmiş kaftan aslında.

Korkmadan sürersin.. çukur beya tümsek  fark etmez..

Yıpratamazsın 

Baloncuk kolay kolay yatıramazsın

Yumuşak hamurlu lastiklerden daha ekonomik sürüş sağlar.

-"Yok daha neler? "

Demeyin Pırelli alırsanız bunlar kesin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Golf835 yazdı:

Bridge Turanza kötü bir lastik mi (?)  Neden bazıları araçlarını teslim alır almaz bu lastiği değiştiriyo (?) 

Değerli Hocam;

Ulusal veya uluslararası standartlardaki hiç bir lastik kötü değil;

Yalnızca alışkanlıklar ve alışkanlıklarımızın sonucu olan beklentilerle kararlarımız şekilleniyor. 
kimisi ses(gürültü), kimisi yakıt tüketimine etkisi, kimisi frenaj değerleri, kimisi ise ıslak zemin performansını veya burada saymadığımız başka bir özelliği öncelikli olarak arıyor. 

Bu önceliklerinin getirdiği sürüş alışkanlıklarına göre lastikleri hangi marka olduğuna bakmaksızın değiştirme yoluna gidebiliyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok deneyimleyemedim ama Bridgestone Turanza , Pirelli P3'e göre gayet konforlu ve sessizdi (Her ikisi de 225/45/17). Tabi 1 sene sonra nolur bilinmez.

17" kullanırken konfor için lastik ne kadar fark yaratır bilmiyorum ama en azından sessizlik konusunda artıları olan bir lastik benim için çok daha önemli.

Kaldı ki yol tutuş, frenleme, ani kalkış vs konularında aracı test edicek ya da sınırları zorlayacak bir sürüş alışkanlığım yok, ayrıca Golf 7 fren performası konusunda - lastiklerden bağımsız - olarak çok da iyi bir araç değilmiş (?)

Diğer tarafdan :D ABS ile acil frenleme yapılacak pozisyonlara sokmayın kendinizi derler (?) Kontrollü sürüş dışında ABS'nin bir getirisi yoktur hatta fren mesafesinin beklenmedik şekilde uzaması da zaten ABS'nin doğal çalışma prensipleriyle çelişmemektedir....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 29.04.2017 at 16:30, Golf835 yazdı:

ayrıca Golf 7 fren performası konusunda - lastiklerden bağımsız - olarak çok da iyi bir araç değilmiş (?)

Merhaba biraz açıklama getirebilirmisiniz..? Neden Golf 7 frenleme performansı konusunda çok iyi değil? Bizimle de paylaşırsanız memnun oluruz

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parantez içinde bir soru işareti bırarakarak "öyle midir acaba" şerhi düşmeye çalıştım aslında; "evet öyledir" demek istemedim...

Tam olarak nedenini bilememekle birlikte ilk aracımı beklerken golf sahibi olanlardan gelen duyumlar/eleştiriler bu yöndeydi; sık sık "duramayan" ya da "çarpayazan" golf sahiplerinin  serzenişlerini okumuştum forumlarda, hatta bu durum Golf 7'nin eksilerinden birisi olarak da gündeme gelmekteydi sesli çalışan süspansiyon sistemi ve A sütunu - dikiz aynası civarından aşırı rüzgar sesi almasıyla birlikte..

İlk Golf 7'mi aldıktan sonra (ki Pirelli P3 ile gelmişti) ben de birkaç kez "neredeyse" öndeki araca çarpmaktan kıl payı kurtulmuştum. Bu  doğal olarak, ABS'li aracı kullanmayı bilmemek, lastik tipi/markası, ülkemizdeki yol şartları, iklim şartları vb. faktörlerle ilişkin tartışmaları beraberinde getirmişti. Yani Golf 7'nin fren performasın kötü değildir; ya  lastikler kötü, ya yol bozuk ya da ABS'li araç kullanmayı bilmiyosunuz gibisinden değerlendirmeler yapılmıştı. 

Ama bende bıraktığı izlenim Golf 7'nin fren kabiliyetinin (ABS'nin fren mesafesini uzattığını biliyorum) arıza (ki malfunction aslında tam karşılığı) hali hariç tutulmak üzere yeterince güven vermediği ve 2. kez Golf 7 satın alan  birisi olarak bunu bilerek aracımı kullanmam gerektiğidir. Yoksa, Golf 7 gibi bir aracı üreten akıl arabayı durduramıyor demek istemiyorum :)

Zaman zaman Golf 7'de frenleme "zaafiyeti" oluşuyor dersek durumu kurtarmış oluruz heralde :S Bu da Golf 7 gibi bir araç için istenmeyen bir durum bana göre.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
32 dakika önce, Golf835 yazdı:

Parantez içinde bir soru işareti bırarakarak "öyle midir acaba" şerhi düşmeye çalıştım aslında; "evet öyledir" demek istemedim...

Tam olarak nedenini bilememekle birlikte ilk aracımı beklerken golf sahibi olanlardan gelen duyumlar/eleştiriler bu yöndeydi; sık sık "duramayan" ya da "çarpayazan" golf sahiplerinin  serzenişlerini okumuştum forumlarda, hatta bu durum Golf 7'nin eksilerinden birisi olarak da gündeme gelmekteydi sesli çalışan süspansiyon sistemi ve A sütunu - dikiz aynası civarından aşırı rüzgar sesi almasıyla birlikte..

İlk Golf 7'mi aldıktan sonra (ki Pirelli P3 ile gelmişti) ben de birkaç kez "neredeyse" öndeki araca çarpmaktan kıl payı kurtulmuştum. Bu  doğal olarak, ABS'li aracı kullanmayı bilmemek, lastik tipi/markası, ülkemizdeki yol şartları, iklim şartları vb. faktörlerle ilişkin tartışmaları beraberinde getirmişti. Yani Golf 7'nin fren performasın kötü değildir; ya  lastikler kötü, ya yol bozuk ya da ABS'li araç kullanmayı bilmiyosunuz gibisinden değerlendirmeler yapılmıştı. 

Ama bende bıraktığı izlenim Golf 7'nin fren kabiliyetinin (ABS'nin fren mesafesini uzattığını biliyorum) arıza (ki malfunction aslında tam karşılığı) hali hariç tutulmak üzere yeterince güven vermediği ve 2. kez Golf 7 satın alan  birisi olarak bunu bilerek aracımı kullanmam gerektiğidir. Yoksa, Golf 7 gibi bir aracı üreten akıl arabayı durduramıyor demek istemiyorum :)

Zaman zaman Golf 7'de frenleme "zaafiyeti" oluşuyor dersek durumu kurtarmış oluruz heralde :S Bu da Golf 7 gibi bir araç için istenmeyen bir durum bana göre.

Değerli Hocam;

Kesinlikle haklısınız. Deneyimlerinizin sonuçlarına benzer biçimde başıma gelen 30 km/s hızda giderken blok frenle kızaklayınca.. bu arabanın frenleri kötü demiştim..

Ama sonra arabanın üzerinden aldığım çamuru Dunlop'a çamur atayım derken elime yüzüme bulaşmıştı... :)

Aracınızı kullanırken lastik markasına dikkat ettiğimizin yarısı kadar lastik basınçlarına dikkat ettik mi?

Çünkü lastik basınçlarına ne kadar önem verilmesi gerektiğiyle ilgili vakti zamanında yazdığım şu detay yazıya bakma imkanınız olursa belki siz de bana hak verebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 5/2/2017 at 18:35, sarayutku yazdı:

Selam biraz önce tekstilkent avek e 18 durban jantlari sordum 1.780 tl tanesine dediler toplamda 7.120 tl ye geliyor.durban hayaldi iyice hayal oldu benim için :(

Hocam durban ile iş bitmeyecek.

Spor yay ve süspansiyon da gerekli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.