İşte yeni makyajlı kasa Golf

120 bin tsi dsg highline he? Sabah gidip 93000'e aldığım tdi dsg highline Golf'üme sarılıp lastiklerini öpeceğim. Varsın makyajsız olsun. En güzeli, doğal olsun, masrafsız olsun :)  

Moderatör tarafında düzenlendi:
Comfortline midline orta konsol multimedya kismi dacia gibi olmus, eski hali cok daha estetik

Biraz da asabim bozulmadi degil simdi, arabayi alali 1 ay oldu, hemen ardindan makyajlisi cikti. Beni mi bekliyordunuz cikarmak icin [emoji35]

Biraz da asabim bozulmadi degil simdi, arabayi alali 1 ay oldu, hemen ardindan makyajlisi cikti. Beni mi bekliyordunuz cikarmak icin
emoji35.png
araç tanıtılalı çok oldu hocam beklenen birşeydi. keşke biraz araştırsaydınız, ne kadar can sıksada çok aşırı bi fark yok aracınızın keyfini çıkartın :)

Genel görüşüm makyajlı MK 7 için ;

Bu ön tampon yine hoş olmamış Beğenmedim ben [emoji4] Ledler arkada ve önde güzel fakat Mercek sorunsalı ve buğu problemleri sonucunda değişim yapılmak zorunda kalınmış bir his var içimde ön far grubu için.Arka ledler isi mevcut led stopların bir tık üzerinde. sadece kayar led konularak insanların cezbedilmesi düşünülmüş gibi. Bana göre en büyük gelişim Highline modellerde Media Ünitesinde ve Actif İnfo Display '' Hayalet Gösterge '' Ekranının standart donanım olması. Renk seçeneği güzel olsa da Daha Dinamik ve görselliği öne çıkaracak asıl renklerin Golf 8 de başarılı olacağını düşünüyorum. Yeni her zaman bir tık ötede olsa da Benim Makyajlı kasaya bir türlü içim ısınmadı zaten golf 8 e geçme kısmında biraz zaman kazanılması için atılmış bir adım olarak gördüm hep... Alacak olan Arkadaşlara Hayırlı olsun der öncesinde araç almış olanların üzülmesine gerek olmadığını söylemek isterim. Selam ve Saygılar herkese Dostlar.

Golf 8 le ilgili haber var mı? Ne zaman çıkacağı hakkında. 

Bir de bu yeni şanzıman hem dizel hem de benzinli motorlara mı gelecek? Zamanı belli midir?

Ben aracı beğendim 1.4 TSI 125 BG DSG Highline a terfi etmek geçiyor içimden : -)

Bir de bu yeni şanzıman hem dizel hem de benzinli motorlara mı gelecek? Zamanı belli midir?

Ben aracı beğendim 1.4 TSI 125 BG DSG Highline a terfi etmek geçiyor içimden : -)
vwturkiye instagram dan 2020 demisti. 2019 son ceyreginde tanitsalar, memlekete ayak basmasi 2020 ortasini bulur bence de.

Golf 8'i boşuna beklememenizi tavsiye ederim. Ekonomi böyle devam ederse 2020 yılında 1.6TDI Highline Golf 200bin TL olacak. Zamanında Amerika'nın parasal genişleme yapması sonucu piyasaya akan sıcak parayı sanayiye, AR-GE'ye, bilime yatırmak yerine betona gömdük ve şimdi acısını çekiyoruz. Çekmeye de devam edeceğiz.

Golf 8'i boşuna beklememenizi tavsiye ederim. Ekonomi böyle devam ederse 2020 yılında 1.6TDI Highline Golf 200bin TL olacak. Zamanında Amerika'nın parasal genişleme yapması sonucu piyasaya akan sıcak parayı sanayiye, AR-GE'ye, bilime yatırmak yerine betona gömdük ve şimdi acısını çekiyoruz. Çekmeye de devam edeceğiz.
Cok dogru bir tespit. 2020 de euro tahmini ekonomi sitelerinde yaklasik 4.85 fakat ben 5 TL yi cok rahat gomecegini dusunuyorum. Kotu senaryo 5 TL diyelim, suan 1.4 TSI 150 Highline DSG 27,850 EUR, Golf 8 deki teknolojik yenilikler vs. 30,000 EUR ya geldi. Civi cakilmamis highline DSG TR fiyati 150,000 TL olur tahminim. TL o kadar hizli deger kaybediyorki, Gurcistan Lari si 2015 yazinda TL karsisinda 1.2 TL idi, su an 1.6 TL. Turkiye nin 20 sene gerisindeki Gurcistan in parasi karsisinda bile deger kaybediyor paramiz.

Bu arada tsi larda bluemotion logosu var dizellerde yok. Emisyona yordum ben. 
Hocam o dediğiniz durum  Tiguan'larda da mevcut. Yeni Tiguan'ın 1.4 TSI 125 PS olan versiyonunda 4x4 versiyonu olmadığından dolayı arkaya Bluemotion yazısı yapıştırıyorlar. Fakat 1.4 TSI ACT 150 PS olan versiyonda 4 Motion seçeneği olduğundan dolayı arkada hem 4 Motion hem de Bluemotion yapıştırması birlikte olmasın diye 4x2'lerde sadece TSI yazıyor 4x4'lerde TSI ve 4 Motion yazıyor. Bu da büyük ihtimalle o tarz bir durumdur.

Silindir kapatma yerine motor kapatma sistemine geçiliyor. Özel bir akü yalnızca fren ve direksiyon sistemine destek vermek suretiyle tüm yakıt tüketim elemanları kapatılacak.
Murat hocam 1.5 TSI EVO denilen motordaki teknoloji bu galiba. ACT Teknolojisi gibi, bunu da ilk Golf'te deneyip sonra diğer modellerine de koyacaklar anladığım kadarıyla.

yeni tdi lar neden çift kırmızı?
Hocam 115 PS oldu ya belki ondan dolayıdır.

Pazartesi araba hakkinda son karar vermek icin gittigimizde makyajli golfler gelmisti onlarida sorduk dizel manuel highline ne zaman gelir fiyati falan 120binden asagi olmaz dendi ve gercekte incelememize ben makyaklinin on ve arka farlarini begenmedim uled  daha karizmatik duruyor ve arka ledler daha cekici geldi bana makyajlida kayar sinyal  haric iyi degil bence. Highline makyajlida orta dokunmatik cok hos geldi ancak gostergelerin hayalet olmasi cok dijital geldi bana biraz klasikci olarak :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar 34km deki dün gelen yeni 1.0 comfortline manuel golfü test ettim.motor konusunda sıkıntı yok gayet iyi.ilk çalışmada benim 1.2 ye göre biraz daha titreşimli . Diğer taraflar biliniyor zaten.

Bugün 1.0 motor comfortline golf test şürüşü yaptım motor tepkileri gerçekten tatmin edici düzeyde fakat şöyle bir şey farkettim devir bandı 3500 üstüne çıktığında araçta gti sesi geliyor motordan :)  benim korkum o sesin turbodan gelmesi çünkü bu ses sadece turbodan geliyorsa  ilerleyen zamanlarda turboya sıkıntı çıkarabilir.ekte 1.0 motoru görmektesiniz biraz ufak geldi :)  

IMG_2383.JPG

Geri
Üst Alt