1.2 tsi comfortline - 1.6 tdi midline plus arasında kaldım

Bekir Ilk

Üye
Merhaba arkadaşlar. Şu anki sahip olduğum aracımı satıp ikinci el Golf alma gibi bir düşünce var. Ama alırsam da hangi donanım, motor seçeneği ve model yılı alayım kararsız kalmış durumdayım. 68-72 bin gibi bir bütçem var tahmini. 

1.2 tsi manuel comfortline donanım 2015-2016 model olabilir. Ama diğer taraftan da dizel alayım diyorum. 

Dizel olarak da ya 2015-2016 tdi 90ps midline plus ya da 2012-2013 tdi 105 ps comfortline alabilirim.

1,2 tsi veya 1.6 tdi midline plus alırsam daha yeni model olmuş olacak. Ancak biri benzinli olması, diğeri de donanım olarak muadillerine göre yetersiz olması nedeniyle kafamı kurcalıyor. hem dizel hem de donanımlı ve düşük kmli olacaksa da bu sefer model yılı olarak düşük olacak. baya bir arada kaldım. bütçemi de fazla zorlamak da istemiyorum açıkçası.

Yaşadığım şehirde aşırı bir trafik yok. hafta içi her gün 6,5km ev iş arası mesafe gidip geliyorum. toplam 13 km.   onun dışında hafta sonları da genellikle şehir dışı yollara giriyorum. senelik 15-20bin km arası yol yapıyorum. genelde sakin bir kullanım tarzım vardır.

Yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar, Zorlu bir düşünme zamanı ve elinizdeki parayı sermaye olarak görüyorum. Hem bu sermayeyi keyifle kullanmak istiyorsunuz hemde seçiminizden dolayı pişman olmak istemiyorsunuz.

Seçim noktasında sizin karakterinizde önemli. Fonksiyonlu dolu dolu bir araç mı sizi daha mutlu edecek, Yoksa az yakan cebinizi rahatlatan bir araç mi memnun edecek. Bahsettiğiniz güzergahtan yola çıkarsam Benzinli aracı tercih ederdim, Kısa mesafe kullanımlarda 1.2 Tsi daha makul değerlerde olacaktır. 

Hele ki kış aylarında o mesafede dizel araç kullanmak hem cebinize hemde araca zarar verecektir.

Ben olsam :)   donanım düşkünlüğüm nedeni ile 1.2 Tsi Comfortline'ı tercih ederdim. 

Düzeltme ekleyeyim, Az km'li tdi comfort bulursanız hiç kaçırmayın üstteki Tsi kısmını görmezden gelin :)

Mümkün olan en yeni model orijinal park sensörlü TDI :)

Midline ile Comfortline arasında da bütçenizi zorlayıp Comfortline.

Hocam benim de tavsiyem dizel olur size. Çünkü çok yol yapıyorsunuz. İkinci el temiz bir comfort denk gelecektir. Piyasayı takip etmekte yarar var.
1.2 15.000km ye kadar iyi bu sınır geçilirse kötü olmaya başlar.

70 bine 1.4 manuel highline bulunabilir sanki.Euro6 motor olmadıktan sonra model yılının önemi pek yok bana göre.Midline'dan ise uzak durun derim.

Merhaba arkadaşlar. Şu anki sahip olduğum aracımı satıp ikinci el Golf alma gibi bir düşünce var. Ama alırsam da hangi donanım, motor seçeneği ve model yılı alayım kararsız kalmış durumdayım. 68-72 bin gibi bir bütçem var tahmini. 

1.2 tsi manuel comfortline donanım 2015-2016 model olabilir. Ama diğer taraftan da dizel alayım diyorum. 

Dizel olarak da ya 2015-2016 tdi 90ps midline plus ya da 2012-2013 tdi 105 ps comfortline alabilirim.

1,2 tsi veya 1.6 tdi midline plus alırsam daha yeni model olmuş olacak. Ancak biri benzinli olması, diğeri de donanım olarak muadillerine göre yetersiz olması nedeniyle kafamı kurcalıyor. hem dizel hem de donanımlı ve düşük kmli olacaksa da bu sefer model yılı olarak düşük olacak. baya bir arada kaldım. bütçemi de fazla zorlamak da istemiyorum açıkçası.

Yaşadığım şehirde aşırı bir trafik yok. hafta içi her gün 6,5km ev iş arası mesafe gidip geliyorum. toplam 13 km.   onun dışında hafta sonları da genellikle şehir dışı yollara giriyorum. senelik 15-20bin km arası yol yapıyorum. genelde sakin bir kullanım tarzım vardır.

Yorum yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Hocam yillik 10-15 bin km icin benzinli comfortline ideal olurdu bence.20 bin km benzinli icin fazla sayilabilir.dizel alirsanizda kisa mesafe kullaniminda benzinliden cokta  ekonomik olmayacagini dusunuyorum.ayrica midline sizi donanim olarak tatmin etmeyebilir.ben yerinizde olsam benzinli tercih eder.benzine verecegim parayi aldigim donanima sayar mutlu olmaya calisirdim :000042-medium: .yinede karar sizin tabiki

Bencede 1.6 dizel comfortline. Temiz ve düşük kilometre olmak şartı ile. Herkesin görüşüne saygım sonsuz fakat ne olursa olsun benzinli arabayı rahat kullanamıyorsun. Düşük hacimli benzinli araçlara gitmesi için biraz basman gerekiyor, haliyle yakıyor. Gaz pedalının altında yumurta varmış gibi kullanıyorsun bir saatten sonra. Şimdiye kadar hep benzinli arabaya bindim. Benzin 5,75 olunca da satıp imzamdaki golf'ü aldım. Çok memnunum. Tavsiye ederim...

Bence 1,4 tsı hıgline almaya çalış :)  

öncelikle cevap yazan herkese teşekkürler. forumda tsi mi tdi mı şeklinde açılan konular olmuş daha önce. ama benim durum biraz daha farklı. açılmış olan konular genelde 0km alınacak arabalar üzerinden tartışılmış. eğer ben de 0km Golf alacak olsaydım 1.2 tsi comfortline manuel bütçeme ve sürüş tarzıma daha uygun olurdu.  0km düşünsem ve bütçem elvermiş olsa yaptığım kmye falan da bakmam gırtlak dolu tdi highline DSG alır geçerdim.

şu an ikinci el düşünüyorum. ikinci el seçeneği de işin içine girince işler daha da karışıyor. donanım, motor seçeneği, model yılı üçlüsü arasında kayboluyorum :D

Geri
Üst Alt