Golf 7 için CarPlayli Desay multimedia cihazı geliyor

Merhaba Arkadaşlar,

Foruma yeni katıldım bu ürünü buradaki paylaşımlar sayesinde buldum (Aracım 2013 Golf 7 Comfortline )ve Aliexpress üzerinden bahsedilen Patrick isimli satıcıdan satın aldık, iki arkadaş ayrı ayrı 2 ürün aldık. 2 gün geçmesine rağmen ürün hala kargoya verilmedi. Patrick ile iletişime geçtiğimizde gümrük vergisini kendisine ödememizi söyledi bunu dışında başka iletişime geçemedik kendisi ile. Bu site üzerinden ve yurt dışından ilk defa siparişimiz olması sebebiyle konuya çok hakim değiliz. Sizler de alırken bu şekilde durumlar ile karşılaştınız mı normal bir süreçmi? Gümrük vergisini eğer takılırsa TNT'nin göndereceği evraklar üzerinden ödemiyor muyuz? Tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyoruz.

Teşekkürler.

Merak etmeyin bu durum Patrick in olağan durumu. Birkac gun icinde kargolamayi yapar. Biraz gec cevap Yaziyor. Bu arad urun İstanbul a geldikten sonra tnt den birisi sizi arayip biz bu kadar vergi odedik buna ek olwrak da 65tl trt bandrolu odedik diye sizi arayacak. Siz de tamamdir urunu teslim edince size odemesini yapacagim dersiniz. Patrick kargoya verdikten 3-4 gun sonra urun elinizde olur. Cihazla beraber geri gorus kamerasini da almanizi tavsiye ederim. 

Merak etmeyin bu durum Patrick in olağan durumu. Birkac gun icinde kargolamayi yapar. Biraz gec cevap Yaziyor. Bu arad urun İstanbul a geldikten sonra tnt den birisi sizi arayip biz bu kadar vergi odedik buna ek olwrak da 65tl trt bandrolu odedik diye sizi arayacak. Siz de tamamdir urunu teslim edince size odemesini yapacagim dersiniz. Patrick kargoya verdikten 3-4 gun sonra urun elinizde olur. Cihazla beraber geri gorus kamerasini da almanizi tavsiye ederim. 
Merhaba,

Kullandığın ürün hakkında bilgi rica edecektim, carplay ve kamera satın almıştım, geçen hafta kamera montajı Ender Elektronikte yapıldı, fakat time delay box arızalı dendi, bu sebepten bu parça yerine röle ve kondansatör bağlandı, fakat görünü tam net değil ve ayrıca görüntüde anten çekmemesi gibi kaymalar olmakta, bende time delay box tekrar sipariş vermeyi düşünüyorum, sizin kullandığınız sistem sorunsuz çalışıyor mu.?, kamera görüntüsü nasıl.? memnun musunuz.?

Açıkcası daha ben kamerayi kullanamadim. Vag com uzerinden bir kac islem yapmam gerekiyor. Fakat dediginiz gibi time delay box ta hata olabilir bende de. Bunu ancak vag com bagladiktan sonra anlayabilirim. 

Patrick in verdigi bir link var baglanti ile ilgili. İstersen bir kontrol et buradan. Belki ender elektronikte bir hata yapilmistir. 

https://www.aiduauto.com/blog/rcd330-av-rear-camera-install-manual_b0016.html

Açıkcası daha ben kamerayi kullanamadim. Vag com uzerinden bir kac islem yapmam gerekiyor. Fakat dediginiz gibi time delay box ta hata olabilir bende de. Bunu ancak vag com bagladiktan sonra anlayabilirim. 

Patrick in verdigi bir link var baglanti ile ilgili. İstersen bir kontrol et buradan. Belki ender elektronikte bir hata yapilmistir. 

https://www.aiduauto.com/blog/rcd330-av-rear-camera-install-manual_b0016.html
Link için teşekkürler, dispute süresine 3 gün kala Ender Elektronikte montaj yapıldı, akabinde Patrick'e mesaj attıp, plaka aydınlatma led arıza veriyor, time delay box arızalı diye (günahlarını almak istemem yanlış montaj ile bozmuş olabilirler.), fakat iade süresi geçtiğinde Patrick cevap verdi, bozuk dediğimde, elimde parça yok diye cevap verdi, ben time delay box ve kamerayı başka satıcıdan tekrar sipariş verdim, bu sefer kendim, verdiğin linke göre montajını yapacağım. 

Yalniz o plaka isigi hatasi vag com uzerinden plaka isiginin led olarak tanimlanmasi ile duzeltiliyor. Ender elektronik bu arizayi gorunce mi time delay box arizali dedi. Eger oyle dediyse sizin box arizali olmayabilir. Keske hemen siparis vermeseydiniz. Belki de cihaziniz calisiyor. Gonderigim linke gore baglantilari kendiniz yapmayi deneyin sonra da vag com uzerinde tanitmasini yapin. Belki de calisacak. 

Plaka ışıklarım led fakat bu kameranın üzerindeki led arıza yakıyor, bugün direnç alıp paralel bağlayınca sorunu çözdüm, kamera kodlandığı halde devreye girmiyor dediler, şuan röle ve kondansatör bağlayıp çalıştırdılar, ama görüntü çok hafif dalgalanıyor, voltaj tam düzgün gelmiyor galiba delay box'un soketini kestiler, lehimlediler, ben söküp temiz bağlantı yapacağım, yeni parça ile

ByWX2M.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar orijinal park sensörleriyle birlikte kameranın bu cihazda nasıl çalıştığı ve nasıl göründüğü ile ilgili bilgi verecek arkadaş var mı?

Plaka ışıklarım led fakat bu kameranın üzerindeki led arıza yakıyor, bugün direnç alıp paralel bağlayınca sorunu çözdüm, kamera kodlandığı halde devreye girmiyor dediler, şuan röle ve kondansatör bağlayıp çalıştırdılar, ama görüntü çok hafif dalgalanıyor, voltaj tam düzgün gelmiyor galiba delay box'un soketini kestiler, lehimlediler, ben söküp temiz bağlantı yapacağım, yeni parça ile
dalgalanmayı önlemek için power filter kullanmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. voltajla alakası yok. patrick in gönderdiği delay box içerisinde bu power filter bulunuyor olabilir. ve eğer delay box  dedikleri gibi arızalı veya takılmadıysa bu da  dalgalanmayı açıklar. power filter tek başına da alınabilir. https://www.aliexpress.com/store/product/EU-Car-Reverse-Backup-Parking-Camera-12V-DC-Power-Filter-Rectifier-Anti-interference-for-VW-Skoda/1036198_32473493789.html

önce yeni delay box ile deneyin olmazsa bundan alırsınız.

arkadaşlar 11.11'de indirim ile ben de 125$'a carplay versiyon aldım Tiguan 2014 için. Cihaz bu;

https://tr.aliexpress.com/store/product/RCD330-Art-CarPlay-Radyo-VW-Golf-5-6-Jetta-MK5-I-in-MK6-CC-Tiguan-Passat/523203_32832998742.html?spm=a2g10.12010608.0.0.1ba5c05du97Bf6

2 farklı versiyon vardı, biri bildiğiniz üzere NoName versiyon, diğeri de benim aldığım AiduAuto yazıyor. Cihazlar arasında bir fark var mıdır, ben baktım fakat bulamadım, şu an aralarında 30$ fark var NoName daha pahalı? Patrick 180$ olanın Skoda destekli olduğunu belirtti. Benim aldığımda geri görüş kamerasının kodlanıp gönderildiği belirtiliyor ek olarak. Ben montajında zorlanırım diye geri görüş almadım, alsam montajını avrupa'da yaptırabileceğim bir usta var mıdır ve maliyeti ne olur?

Diğer sorum Tiguan için montajı kendim yapacağım, Patrick'e de belirttim Tiguan için aldığım fakat geldiğinde şu sıkıntıları yaşarsın dediğiniz bir durum var mı?

arkadaşlar orijinal park sensörleriyle birlikte kameranın bu cihazda nasıl çalıştığı ve nasıl göründüğü ile ilgili bilgi verecek arkadaş var mı?
Sadece kamera görüntüsü geliyor, sağ taraftan normal park sensörüne geçiş yapabiliyorsun, sol tarafta aracın resmi gelip, tüm sensörlerin çıkmasını bende istemiştim, Ender Elektronik ben tüm ayarları açtım, teyp destekliyorsa çıkar demişti, aracım 2016 comfortline ön-arka ops standarttı.

dalgalanmayı önlemek için power filter kullanmanız gerekiyor bildiğim kadarıyla. voltajla alakası yok. patrick in gönderdiği delay box içerisinde bu power filter bulunuyor olabilir. ve eğer delay box  dedikleri gibi arızalı veya takılmadıysa bu da  dalgalanmayı açıklar. power filter tek başına da alınabilir. https://www.aliexpress.com/store/product/EU-Car-Reverse-Backup-Parking-Camera-12V-DC-Power-Filter-Rectifier-Anti-interference-for-VW-Skoda/1036198_32473493789.html

önce yeni delay box ile deneyin olmazsa bundan alırsınız.
Voltajı tam karşılamayınca (voltaj dalgalanması, sabit voltaj olmayınca) bu sorun oluyor, ilk önce sadece röle bağladılar, röle ses yapıp görüntü gidip geliyordu, tekrar gittim, devreye kondansatörde eklediler, görüntü gidip gelme olmuyor, ama hafif dalgalanma yapıyor, üstte forjust1day devre paylaşmış, bu değerlerde kondansatör deneyeceğim, patrick'in gönderdiğinde programlanabilir entegre bulunuyor, işlemleri digital olarak yapıyor, bende işlemi elektromekanik röle ile yapıyor, göndermiş olduğun linkte filtre devresi var, genelde diyot, direnç ve kondansör ile filtre yapılıyor.

Tolga Bey yeni box gelince baglanti soketinin kablolarinin fotografini cekip burada paylasabilir misiniz? Benimki geldiginde bir pin disarida idi. Belki beyaz sokete yanlis yerlestirdim cikmis olan pini. Bu arada kamera ile gelen led plaka lambasi orijinal olan ledlerden farkli. Bu yuzden de ariza lambasi yakiyor. Bu sorun dedigim gibi vag com uzerinden cozuluyor. 

Geri
Üst Alt