Jump to content

06ZGN16

Ortalama tüketim rekorunuz kaç ?

Recommended Posts

Yol istikametimde yokus yoktu demek istediğinizi anlayamadım fakat rotamı söyleyim eskisehir yolundaki mta nın karsısındaki shellden yakıt aldım hep selden alırım zaten nitro dizel ordan kazana gittim geldim bu resmide dıskapıda cektim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Siz rekor sordunuz bende 15 km civarında genelde yokuş aşağı tek kişi tdi- dsg yol bilgisayarı 2.1 gösterdi demek istedim devamında 4,5 lere döndü kısa süre de olsa bir rekor denebilir. Ama sizin değerler çok etkileyici??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Aracım manuel ve üzerinde sıfır kıslık lastik var bunlarıda belirtmek gerek tabi benimde genelde sehir ici ortalamam 6 ila 9 litre arası değişiyor fakat uzun yolda 6.8 yaktığınıda bilirim gaza basmaya gelmiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

günaydın herkese, özlemişim burayı, sizi...

tüketim konusunda ilk 3-4 bin km ile sonrası gerçekten de çok farkediyormuş,

ciddi anlamda düştü tüketim, şehir içi 60-70 km ortalamayı yakaladığımda 4,x'lü değerleri görmek müthiş...

herkese selamlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
34 dakika önce, magic yazdı:

günaydın herkese, özlemişim burayı, sizi...

tüketim konusunda ilk 3-4 bin km ile sonrası gerçekten de çok farkediyormuş,

ciddi anlamda düştü tüketim, şehir içi 60-70 km ortalamayı yakaladığımda 4,x'lü değerleri görmek müthiş...

herkese selamlar...

Özlettiniz kendinizi kıymetli üstadım 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Fotoğraf çekmedim ama; aracım 1.6 TDI DSG. Kilometresini 10.000 yaptık yolda :)

Uzun süreli yakıt tüketimim 8.2 idi, 6.7 ye düştü.

Başlangıçtan itibaren 1055 km yolda (Istanbul-Mersin Taşucu) 5.4

Yakıt aldıktan sonra (Ankara Gölbaşı-Mersin Taşucu) 5.2

Ortalama hız 102 km. 18 jant, 2 kişi + araç arka koltuklara kadar yük doluydu. Kasmadan, zaman zaman 210-220 km hıza dahi çıktığım oldu.

mutlubey17 bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

1.6tdi manuel 90hp golfle ikeadan eryamana hiç kasmadan 4.0 ile geldik. Bunun içinde gaza yüklenmelerde var.

4cf27eaf0a7f5fd2300c1aff1120e682.jpg

Daha sonra zamanımız olduğundan sakin şekilde eryaman - aşti - eryaman gittiğimizde (Yükseklik farkının önemi kalmıyor.) 3.8di park etmeyle 3.9 a çıktı.

Golfler çok az mesafe gidilirse veya bi gaz bi fren yapa yapa gidilince çok yakıt yaktığını farkettik. Eğer trafiği okuyup sakin şekilde ilerleyince yakıt tüketimi oldukça tatmin edici oluyor. Ve verdiğim değerler kışın 1 2 derecede gidildi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Degerli arkadaslar benim araba 500 km de uzun süreli 6.8 gözküyor. Ve uzun yolda 5.3 yakıyor. Higline modeli 1.4 125 bg 17 jant var. Yakıt ne zman oturur kac bınden sonra

Uzun yol normal hocam. Değerleriniz güzel gibi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Panora-tobb etü arası bir arkadaşım tüketime inanmayınca çekmiştim, yazın okula her gün 12kmde 1.8/2.0 arası tüketim yakalıyorum (82km/h hız sabitleyici, a/c açık). Aynı yolun geri çıkışı ise 8.0/8.5 arası

1.4 tsi 122 high.

IMG_2901.JPG

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...