Gelde sinirlenme..

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun. Forumun çiçeği burnunda üyesi olarak bu platformu kuranlara, yönetenlere ve tüm üyelerine teşekkür eder saygılar sunarım. Tüm emeği geçenlerin eline sağlık.
1 ay önce sıfır km golf aracımı satın alarak ben de "das auto" dedim ?. 
Ancak geçtiğimiz hafta dikkatsiz mi dersiniz duyarsız mı dersiniz (ama iletişime geçmediği için vicdansız olduğu kesin) birisi park halindeki aracımın arka tamponuna sürtmüş ve boyayı kavlatmış. Resimlerini ekledim. Gördükçe arabadan soğuyorum resmen. Canımı sıkıyor. Ne önerirsiniz? Lokal boya yaptırayım mı? Ankara' da ikamet ediyorum. Boya işini çok titiz ve düzgünce yapacak bir yer tavsiye edebilir misiniz? Malum varını yoğunu hayalini kurduğunuz arabaya yatırıp böyle bir şeyle daha 1 ayı dolmadan karşılaşmak sinir etti beni.
Şimdiden çok teşekkür ederim kıymetli fikirleriniz için.
Geçmiş olsun hocam. Pasta sonrası rutuş yeterli olacaktır. Gözünüz alışır zamanla

çok geçmiş olsun hocam Allah beterinden saklasın

Geçmiş olsun, yapan çocuğu tespit edip oluşan zararınızı ailesinden tazmin etmenizi tavsiye ederim.

Can sikintisi
gecmis olsun

@Ömer06

Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Nasıl bir işlem yaptınız?

Merhabalar,
Çok geçmiş olsun. Forumun çiçeği burnunda üyesi olarak bu platformu kuranlara, yönetenlere ve tüm üyelerine teşekkür eder saygılar sunarım. Tüm emeği geçenlerin eline sağlık.
Ancak geçtiğimiz hafta dikkatsiz mi dersiniz duyarsız mı dersiniz (ama iletişime geçmediği için vicdansız olduğu kesin) birisi park halindeki aracımın arka tamponuna sürtmüş ve boyayı kavlatmış. Resimlerini ekledim. Gördükçe arabadan soğuyorum resmen. Canımı sıkıyor. Ne önerirsiniz? Lokal boya yaptırayım mı? Ankara' da ikamet ediyorum. Boya işini çok titiz ve düzgünce yapacak bir yer tavsiye edebilir misiniz? Malum varını yoğunu hayalini kurduğunuz arabaya yatırıp böyle bir şeyle daha 1 ayı dolmadan karşılaşmak sinir etti beni.

/monthly_2017_02/IMG_1449.thumb.JPG.a306b6c0785b2b6246cc23d2b2c7df57.JPG
/monthly_2017_02/IMG_1450.thumb.JPG.5ca2f70e5685b815ebb8babcdd70b240.JPG
/monthly_2017_02/IMG_1452.thumb.JPG.db2bb85322a7ed2e90d233f26583db98.JPG
Geçmiş olsun öncelikle.
Gözümüz gibi baktığımız araçların başına böyle şeyler gelebiliyor malesef.
Alışmanızı tavsiye ederim.
Ankarada bazen parkeden araçlar dikkatimi çekiyor, sensör olsun olmasın parkettiği yerdeki araçlara sürterek yapıyor bu işlemi ve takmıyor.
Aracınızın tamponlarını
Kırık olmadığı sürece ve hatta 10 cm den büyük olmadığı sürece rütuş yaptırın.

Geçmiş olsun kardeşim. Benim aracım da pasifik mavi. Benim de bagajimi ....in biri 20cm uzunluğunda çapraz bir çizik atmışti , görünce çıldırmıştim. ( Kirini temizleyip , rötuş boyası attım ama bariz belli çizik , derin çizmiş ....)  O zamandan beri oraya park etmiyorum. Gecen gün ise kilitli silecegin tekini havada buldum. Karnım açtı , sinirden elim ayağım titredi. Arka ile ugrasamayacagim ama on kamerayı sürekli powerbank ile besleyip o iyi bulacağım.

Kıssadan hisse bu pasifik mavi çok dikkat cekiyor , hele bir de yeni temizlenmiş ise... İnsanoğlu çok kıskanç , cekemiyor, zarar veriyor... Bir sonraki aracım beyaz renk olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkür ederim @major24. Evet aynı dertlerden müzdarip bütün pasifik maviciler. Gerçekten çok dikkat çekiyor araç. Bazen bir yere park edip geri döndüğümde koca koca adamları aracı incelerken buluyorum, kırmızı ışıkta dururken yandaki aracın camı iniyor sorular geliyor falan. Bu ilgi bazen kötü de sonuçlanabiliyor :(  En son da bu çocuk çıktı. Aracı yeni yıkatmıştım. Nasıl bir hayal dünyası varsa otoparktaki araçlara bir güzel girişip adını yazıyor. Arabadan soğuttu yani ama artık yapacak bir şey yok :(  Can sağlığı olsun. Sana da geçmiş olsun. Bir önceki aracım beyazdı benim de. Bakımı cidden kolay ama arabanın kirli haliyle temiz hali arasında fark olmuyor. Ne bileyim aldım kullandım da ama bir beyaza bir de fümeye ısınamadım. 

Üzücü bi durum. böyle çocuğu döverim kimse kusura bakmasın.bizde çocuk olduk ama kimsenin aracına zarar vermedik

Merhabalar,

Ekli dosyayı görüntüle 9407

Ekli dosyayı görüntüle 9408

Ekli dosyayı görüntüle 9409
Hocam gelen tampona gelsin daha kötüsüde var tabiki hiç olmasa daha iyi olurdu can sıkıcı bi durum ama kaportaya zarar gelmesinden iyidir

Merhabalar,

/monthly_2017_02/IMG_1449.thumb.JPG.a306b6c0785b2b6246cc23d2b2c7df57.JPG
/monthly_2017_02/IMG_1450.thumb.JPG.5ca2f70e5685b815ebb8babcdd70b240.JPG
/monthly_2017_02/IMG_1452.thumb.JPG.db2bb85322a7ed2e90d233f26583db98.JPG
Cok gecmis olsun. Bence lokal boya yaptirmana hic gerek yok. Aracin opak beyaz oldugu icin sanslisin. Asagidaki baglantida bulunan videoyu izle, elinden de biraz geliyorsa kendin de uygulayabilirsin. Zimpara atmana dahi gerek yok.

Geri
Üst Alt