Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Iyi günler bende 2014 model 1.6 dizel araci yeni aldim 2.el 1 ay oldu ve bu hatayi almaya basladim çözüme  kavusan arkadaslar varmi yoksa bi sekilde araci sahibine geri vermeyi dusunuyorum 
Çeşitli çözümler konuda mevcut hocam. İlk sayfadan itibren inceleyebilirsiniz. Aracınızın garantisi yoksa ve  servis masraf çıkartırsa bunu satın aldığınız kişiden temin etmeye çalışın. 

Evet.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@AhmetCakmak hocam ilk sayfadan  beri hepsini okudum cogu sorunu parca degisimiyle halletmis bazilari parca degismesine ragmen tekrar uyari almis servis beklemeye almis tümünü  bende bugun araci servise goturecem bakalim

en son izmir de bir arkadaş değiştirdim demişti son günlerde bayiye giden bir haber alan var mı acaba?

@yturannnn servisten sorgulatın üstadım.araç servis bakımlımı ve garanti kapsamındayken bu hata ile ilgili kayıt oluşturulmuşmu....bunu teyit edin kayıt oluşturulmadıysa ve araç iyi niyet garantisinden çıkmışsa sıkıntı. iyi niyet garantisi devam ediyor ve hata kayıt altına alınmışsa problem olmayacağının düşünüyorum.  yazılımsal bi hata bununla ilgili ar-ge çalışmasının devam ettiğini söyler vw servisleri ama korkulacak yolda bırakacak veya araca sıkıntı oluşturacak bi durum değil. benim 2016 model aracımda 27 bbaşlarından itibaren var ama bazen 5 6 ay hiç almadığım oldu 2 senede toplam 5 6 sefer anca çıktı hata..en son ne zaman bu hatayı verdi hatırlamıyorum bile..inşallah kısa zamanda çözülür..

@palsak 2017 yılında mekatronik değişimi yaptı izmir vosmer..kısa süre içinde değişim yapılan araçlarda aynı hatanın devam ettiği tespit edilince değişimi durdurdular..9 martta servisteydim baya bi bu konunun üstüne gittim.çalışmanın devam ettiğini büyük ihtimal geliştirilecek bi yazılımla çözüleceğini söylediler ama tarih tabiki veremiyorlar..

@mmartins birazdan servise gidecem bakalim ne diyecekler buyuk bi sorun olursa arabayi  eski sahibine geri verecem cunku eski sahibi bu sorunun  farkindaydi ve bana solemedi aracai alirkende serviste expertize koymuştum servis herhangi bi sorunu  yok demişti  

Az once servisten ciktim bana dedikleri şu daha once parca degisimi yaptigimiz araclarda tekrar bu uyariyi veriyordu sorun yazilimsalmis bizde almanyadan yazilim bekliyoruz  dediler aracin surusune herhangi bi etkisi yokmus bende kararsiz kaldim acaba arabayi geri vermek icin mi ugrasayim eski sahibine yoksa bekleyeyim mi iyi niyet garantisi yokmus servis bakimlari duzenli yapılmadığı  icin ve aracau serviste expertize koymustum almadan once sanzimanina  bakin demistim sorun yok dediler bende dedim ki arac bazen 1 veya 2 ci viteste trafikte basini kaldırıyor  diye servis persoleni kavrama gitmis olabilir ariza tespit ucreti 455 lira  dedi 

bu sorun için verme ama kavrama pahalıysa ve gerçekten arıza varsa verebilirsiniz aracı eski sahibine tabi o da kabul edermi tekrar dan ayrı bir konu.

aracı p konumunda hatası çoğu araçta var hatta sıfır araç alıpta bu hatayı alan bile olmuş.serviste garantiden değişen de olmuş bizim gibi beklemeye devam eden kesim de var.

yukarı da bir arkadaşın dediği gibi kış aylarında bende almadım hiç bu hatayı genelde yazın sıcakta aylarda 1-2  bazen ayda 1 filan  alıyorum.serviste bana da dediler yolda bırakacak önemli bir hata değil diye.bende ilk başlarda çok üzülmüştüm ama alışıyor insan zamanla:D 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Demin servisten geliyorum. Bende de aynı sorun vardı. Kayıt oluşturup eğer gelişme olursa sizi arayacağız dediler. Ama uyarıyı almak can sıkıcı. Gittikçe de artıyor gibi ekrana gelmesi

2017@yturannnn 2017 yılında kavrama garanti den değişti değişim ücretini gaturaya 4200 tl yansitmislardi şimdi ne kadardır bilmiyorum 

@palsak p hatasi icin vermeyi dusunmuyorum cunku herkes ayni sorunu yasiyor parca  degisinlerde dahil ama kavrama icinde 455 tl verip ariza varmi yok mu degermi bilmiyorum acikcasi internetten arastirdigim kadariyla pek kavrama sorunuda hissetmedim cunku  herkeste ayni sorunlar var 

@mmartins bu sabah bana 7 bin tl fiyat verdi garanti yok diye kac binde degistirdin kavramayi ustam

@yturannnn 9000 km de değişti..sıcak havalarda sadece kalkışlarda gıcırtı sesi geliyodu.test ettiler kavramadan dolayı dendi.baska bi belirti yalmadi ses harici. garanti kapsamında değiştirdiler 

@yturannnn Benim gördüğüm kadarı ile çalışmasında bir problem yok. Sadece bir uyarı gözüküyor. Bu hata sadece bir uyarı olarak kalıyor ise geri vermenize gerek yok, keyfini sürün.

Geri
Üst Alt