Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

Bunun bir zararı yok deniyor ama kırk yılda bir uyarı verip sönüyor diye 500 tl vermem ben inş yolda bırakmaz

Benim dün aracı ilk çalıştırmamda 3 kez verdi. Yani 3 kez araca bindim 3ünde de yaptı. Benden parça parasını da istediler gerekirse dava açacağım. Kronik bir arıza için benim cebimden neden para cıksın ki?

bugün gaziemir vosmere gittim. aracın kaydını alıp yıkayıp parlatıp geri verdiler. iki ay öncesine kadar parça değişimi yapılıyormuş ancak ilerleyen dönemlerde takılan parçada aynı arızayı verdiği tespit edilince VW parça tedariğini durdurup güncelleme yapma kararı almış. bana söylediklerine göre sürecin ucu açık. bu şekilde kullanmaya devam edeceğiz. 

Bu hatayi bir kac sitede duymustum.sanirim kronik ilerleyen vadede.

Merhabalar,

Geçen cuma aracımı 30.000km bakımı için servise götürdüm ve bakım yapıldı. Herhangi bir sorun ile karşılaşmadım bakım süresince. Bakım yapılırken yakıt ile alakalı garantiden güncelleme yapmışlar. (Yakıt gidiş hattının ayarlanması)

Bu hafta sonu bakımdan sonra araç hata verdi;

"Hata:Servis Aracı P konumunda terk ediniz"

sonra kendiliğinden hata kalktı, cep telefonu ile yakalayabildim hatayı.

Biraz önce servisi aradım, hatanın bakım ile alakalı olmadığını belirttiler. Kaydımı aldılar. Servisten yurtdışından güncelleme beklendiğini söylendi, geldiğinde haber verecekler. Bakalım zaman gösterecek.

Açıkçası bakımın arkasından böyle bir hata ile karşılaştırmak kafamda soru işaretleri oluşturmadı değil. Yapılan bakım ile alakasız olsada.

İyi günler

Yazilimsal kapat arizayi devam et vw bunuda mi ben söyleyim ya :D

yeni golflerde bu hatayı alan var mı ? eğer yeni golfte bu hata yoksa VW bu işi parça değiştirmek maliyetli geldiği için askıya aldı yazılımla halletmeye çalışıyor halledebilirse ben inanmıyorum. Yeniler de sorunluysa tahminim yeni parça tedarik ederler.

Daha geçen hafta servise gittim yazılım bekleniyormuş kayıt açtılar falan bekle dediler yani benim anlayamadığım bu sorun sadece bizim araçlarda mı var internetten araştırıyorum pek fazla bu arıza konusu çok az formlarda. Ne yapılabilir bilmiyorum satalım desek bu arızayı söylesek kimse almaz elimizde kalacak bu gidişle.....

Daha geçen hafta servise gittim yazılım bekleniyormuş kayıt açtılar falan bekle dediler yani benim anlayamadığım bu sorun sadece bizim araçlarda mı var internetten araştırıyorum pek fazla bu arıza konusu çok az formlarda. Ne yapılabilir bilmiyorum satalım desek bu arızayı söylesek kimse almaz elimizde kalacak bu gidişle.....
Aracınız yaşı ve modeli nedir acaba?

@Tugrul4242 yeni golflerde bu sorun var mı ben de merak ediyorum sorun olan arkadaşlar model yıllarını paylaşırlarsa bu olayı aydınlatırız

Geri
Üst Alt