NAZARI ÇIKTI

Herkes bu gibi kaporta düzeltmeleri için eksper anlamaz, tramere işlenmez tarzı şeyler yazıyor yorumlarda.Ek olarak alırken böyle bir geçmiş kusuru olan düzeltilmiş arabayı kimse almak istemiyor.

Bilmeden böyle bir arabayı aldıktan sonra farkedince de herkes eski sahibine verip veriştiriyor forumlarda.

Hocamızın aracını satması durumunda yeni sahibine bu durumu hakkında bilgi vereceğini umut ederek bir özeleştiri yapmak istedim.Haksız mıyım dostlarım?
Değerli Hocam

Burada "dolandırıcılık tekniklerini" paylaşmıyoruz.

Kimseye; "ayıplı mal nasıl kakalanır ?" ögretmiyoruz.

Çünkü aldatan aldanır...

Yalan söyleyene yalan söylenir.

Gayretimiz odağında sadece kalem ucu kadar Gamze yani boya kalkmadan göçük için sanki araç yarıya kadar girmiş gibi servislerin para kazanmak için komple boya veya parça değişimine gitmeleri. 

Çünkü gayretimiz kimsenin zarar görmeden ve zarar etmediği gibi bir başkasını üzmediği orta noktaları bulmak ve/veya çözüm üretmek. 

Çünkü satan bilir parça boya veya parça değişimi olan aracı satmaya çalışmanın ne kadar zahmetli olabileceğini. 

Açıklama yapmak zorunda kalmak değil herkese açıklama yaparken dolandırıcı muamelesi görmektir rahatsız eden. 

Sizden algı yönetimi konusunda dikkatli olmanızı rica edeceğim.

Naçizane önerim:

okuyanların veya yorum yapanların kendilerini kötü hissetmelerine veya savunmaya geçmelerine neden olabilecek yaklaşımların kaçınmalı. 

Saygılarımla 

@Emrah el

Herkes bu gibi kaporta düzeltmeleri için eksper anlamaz, tramere işlenmez tarzı şeyler yazıyor yorumlarda.Ek olarak alırken böyle bir geçmiş kusuru olan düzeltilmiş arabayı kimse almak istemiyor.

Bilmeden böyle bir arabayı aldıktan sonra farkedince de herkes eski sahibine verip veriştiriyor forumlarda.

Hocamızın aracını satması durumunda yeni sahibine bu durumu hakkında bilgi vereceğini umut ederek bir özeleştiri yapmak istedim.Haksız mıyım dostlarım?
Hocam yazarken biraz dikkat ediniz .Gerçi gerekli cevabı veren olmuş ancak ben yine de yazayım. Beni tanımıyorsunuz veya durumu bilmiyorsunuz. Söylediklerinde haklı olabilirsin lakin zaten fotoğraf atmışım bir şey saklamak istesen fotoğraf  atmam hiçbir foruma . Maksatımız aynı durumda olan arkadaşlar olursa ileride bu topiği okuyup faydalansın. yoksa her forumda üç aşağı beş yukarı bu tarz paylaşım var okur tavsiyenin çok olduğu ustaya yaptırırım. ,Şimdi öyle bir söylemde bulunmuşsunuz ki araç sanki ağır hasarlı . Ne yapalım ? sırf çiziksiz göçük oluştu diye komple boyatalım mı ?.sonra satarken dert anlat karşındaki insana. Kaldı ki bugün bir tanıdığımın dükkanına gittim fikir almak için bir deneyeyim öpücükle tabir ettiği makineyle düzelir dedi bir 20 dk uğraştı ve %70 halletti ama tam olmadı. Bu arada inşallah başınıza böyle can sıkıcı durumlar gelmez . 

@muslumbingollu hocam "Dediğine göre eksperde cıkmaz dedi bakalım inş cıkmaz böle bişey" yazmışsınız onun için yanlış anlamış olabilirim.Ben direk sizi hedef almadım genel bir yorum yapmıştım.Sizi gücendirdiysem affola.
@silvershadow hocam merhaba.algı yönetimi vs yapma niyetim yok.Öyle anlaşıldıysam ya da forum kurallarına aykırı bir şey yazdıysam özür dilerim.Yalnız yazımı dikkatle okursanız ben servislere para bayılıp boya yapılması konusunu destekler bir yazı yazmadım.Mümkünse tabi ki boyasız düzeltme tercih edilmelidir.Ben de böyle bir durumda boyasız duzeltme işçiligini tercih ederim.Benim takıldığım nokta eksperde çıkmaması hususuna gosterilen aşırı ehemmiyet.Bu gibi tadilatlarda eski kusurun gözle seçilememesi kafi olmalıdır.Aracın yeni sahibiyle içinde sigara içilip içilmediğini, son detaylı temizliğini ne zaman yaptırdığımızı vs detay bilgileri nasıl paylaşıyorsak bu gibi ufak tefek tadilatları mutlaka paylaşmalıyız.Demeye çalıştığım buydu.Kimseyi birebir gucendirmek suçlamak değildi amacım.Sonuçta alıcı da satıcı da bizim insanımız olacak.
@ismail_32 hocam sizin paylaşımı yazınızdan sonra gördüm.Geçmiş olsun.Yukarıda yazdığım yazıları okursanız zaten düşüncelerimin sizinle aynı olduğunu anlayacaksınız.Sizi de üzdüysem gücendirdiysem yine de özür dilerim.

@muslumbingollu hocam "Dediğine göre eksperde cıkmaz dedi bakalım inş cıkmaz böle bişey" yazmışsınız onun için yanlış anlamış olabilirim.Ben direk sizi hedef almadım genel bir yorum yapmıştım.Sizi gücendirdiysem affola.
@silvershadow hocam merhaba.algı yönetimi vs yapma niyetim yok.Öyle anlaşıldıysam ya da forum kurallarına aykırı bir şey yazdıysam özür dilerim.Yalnız yazımı dikkatle okursanız ben servislere para bayılıp boya yapılması konusunu destekler bir yazı yazmadım.Mümkünse tabi ki boyasız düzeltme tercih edilmelidir.Ben de böyle bir durumda boyasız duzeltme işçiligini tercih ederim.Benim takıldığım nokta eksperde çıkmaması hususuna gosterilen aşırı ehemmiyet.Bu gibi tadilatlarda eski kusurun gözle seçilememesi kafi olmalıdır.Aracın yeni sahibiyle içinde sigara içilip içilmediğini, son detaylı temizliğini ne zaman yaptırdığımızı vs detay bilgileri nasıl paylaşıyorsak bu gibi ufak tefek tadilatları mutlaka paylaşmalıyız.Demeye çalıştığım buydu.Kimseyi birebir gucendirmek suçlamak değildi amacım.Sonuçta alıcı da satıcı da bizim insanımız olacak.
@ismail_32 hocam sizin paylaşımı yazınızdan sonra gördüm.Geçmiş olsun.Yukarıda yazdığım yazıları okursanız zaten düşüncelerimin sizinle aynı olduğunu anlayacaksınız.Sizi de üzdüysem gücendirdiysem yine de özür dilerim.
Hocam forumdaki arkadaşlarımız araçlarına tutku ile bağlılar, araçlarına güzel bakıyorlar ve nitelikli güzel insanlar.

Araçlarını satarken de aracın geçmişi ile ilgili doğru bilgileri paylaşacaklardır.

Önemli olan niyet. Bizde tavana saksı düştüğü için tavan boyalı araç yok. 

Merhabalar herkese. Park halşndr biri sürtmüş arabaya . Ufak gözküyr pasta cikayla gecermi. Yoksa rütüş gerekli olurmu arkadaslar

IMG_0501.JPG

Merhabalar herkese. Park halşndr biri sürtmüş arabaya . Ufak gözküyr pasta cikayla gecermi. Yoksa rütüş gerekli olurmu arkadaslar
/monthly_2017_02/IMG_0501.thumb.JPG.d54d92b294c25fe31ef65d408c8b1f33.JPG
Rutuş gerekir hocam. Aracınızın boyası dökülmüş çünkü. Ama ufak bir hasar. Beyaz renk olmanız da büyük avantaj

@yusuf hocam pki smdi yaptırmasam arac yıkatırken boya dökülürmü yaptırayımmı. Yada rütüjde tazikli su geldiğinde skıntı olurmu

@yusuf hocam pki smdi yaptırmasam arac yıkatırken boya dökülürmü yaptırayımmı. Yada rütüjde tazikli su geldiğinde skıntı olurmu
Hocam kolay kolay dökülme olmaz. Servise uğrarsınız ücretsiz yaparlar ama kötü yapıyorlar. Oje ile de kapatabilirsiniz.

geçmiş olsun kardeş bende 7 mi alalı 1 hafta oldu ama sağolsun dede nin biri iki kapı ortasına  otoparkta sürttü.  dövenmi öldürün mü :D  içim gitti

öncelikle doğru yere yazmadıysam konuyu affola ismim İbrahim.IMG_5819.JPGIMG_5808.JPG

Değerli Abilerim, kardeşlerim herkese iyi akşamlar.2 yıla yakındır özenle bindiğim aracımla ufak bir kaza geçirdim.

Olay şu Şekilde gerçekleşti. eşimle beraber eve dönerken dalgınlığıma geldi ve öndeki araca çarptım. bir Tecrübe oldu bana. öncelikle belirteyim araç ana yolda durduğu için kaza gerçekleşti. tabi böyle durumlarda biz arkadan çarptığımız için suçluyuz yasal olarak ama vatandaşın öylece yolun ortasında durması suçsuz olduğunu göstermez kanatimce. Kaza anına gelirsek herkesin aklında bir fikir oluştursun diye söylüyorum. Allah korusun eğer böyle bir kaza geçirmek üzere olursanız veya kaza kaçınılmaz ise son anda elektronik park frenini deneyin derim. çünkü çok daha büyük bir kazayı % 80 oranında önlediğini bizzat tecrübe ettim.

tabi birde Allah insanın cahilini karşınıza çıkarmasın adam rapor tutmak istemedi. yok sanayiye gidelim sen benim aracımı yaptır gibi abuk subuk şeyler söyledi vs vs sonrada bastı gitti. Aracımın hasar durumu tampon ve iç kısımda ufak tefek plastik parçaların kırılması oldu tampon demirinde veya başka yerlerde bir hasar yok çok şükür. tabi herşey serviste netleşecek.

sizin servis önerileriniz tecrübeleriniz varsa kasko ile ilgili bilgiler, birde ben tutanak tutmadık bununla ilgili varsa bilgileriniz paylaşırsanız çok sevinirim.

Geri
Üst Alt