2017 MODEL GOLF FİYATLARI

0d35c9ebc41a3a1ea755241918c84a91.jpg

2013 temmuz başı yılında 56.500 e aldığımız arac 95.000 olmuş vay be 40.000 tl nerede ise fark.

bu fiyatlarla 2.ele yönelmek lazım ama, bahara doğru 2.elde artar. :)

Selam dostlar;

Bugün 18 Mart'ta vw bayilerine gelecek 2017 model golf fiyatlarını öğrendim satış temsilcisi arkadaşımdan.

Şu kadarını söyliyebilirim : 2017 MODEL GOLF COMFORTLINE 1.4 TSI MANUAL 91,200 TL

NOT: 1.2 TSI motor artık gelmeyecek, 1.0 TSI, 1.4 TSI ve 1.5 TSI motorlar ile satılacakmış.

Maşallah 100bine dayanmış. 8|

@mehmetmert

dövize zam gelince zam yapmasını çok iyi biliyorlar. ister al ister alma. zaten adamlarda müşteri kaygısı olmadığından & türkiye'de yaşadığımız için (müşterinin pek önemi olmadığından) umurlarında değil. Daha bu adamları savunan insanlar varya enterasan

Kendi adıma konuşursam aldığım son sıfır araba olacak anlaşılan..

Screenshot_20170623-224851.pngScreenshot_20170623-224838.png

19 Haziran itibariyle yapılan zam...

1.6 TDI DSG Highline...134.100 :000054-medium:

Gözden kaçmış...

1.2 TSI artık resmen tarih oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
1.6 TDI DSG Highline...134.100

2015 mart ayı 91100  :'( ne fark ama :)  

1.0 TSI tanıtımı yapılırken 10 kasimda aynı fiyata daha yüksek kalite ve donanım dendiğinde ben en az 10 bin eklerler demiştim.

Yanılmışım...

1 ocaktan önce 65 bin liraya alınabilen baz Model olan 1.2 TSI Midline Plus simdi 1.0 TSI motorla ama 20 bin lira farkla sahip olabilirsiniz.

1.0 TSI tanıtımı yapılırken 10 kasimda aynı fiyata daha yüksek kalite ve donanım dendiğinde ben en az 10 bin eklerler demiştim.

Yanılmışım...

1 ocaktan önce 65 bin liraya alınabilen baz Model olan 1.2 TSI Midline Plus simdi 1.0 TSI motorla ama 20 bin lira farkla sahip olabilirsiniz.
Değerli @silvershadow hocam bundan 5-10 yıl sonra 1.2 tsi motorlar ikinci el araç alınırken özellikle aranan motor olabilir mi ? Kendini bu denli kanıtlamış mıdır sizce ?

Değerli @silvershadow hocam bundan 5-10 yıl sonra 1.2 tsi motorlar ikinci el araç alınırken özellikle aranan motor olabilir mi ? Kendini bu denli kanıtlamış mıdır sizce ?
Değerli Emir Hocam 

Özet olarak söyleyeyim. 1.2 TSI de 1.4 ACT de sorunlu motorlar olduğu için vazgeçirmediler. 

Ülkemizden farklı olarak Avrupa'da emisyon değerleri konusunda sıkı bir gözetim ve denetlemeye tâbi yasalar mevcut. Bu yasalara uygun olarak hem daha küçük hacme sahip ve aşırı beslemeyle 100-120 beygir civarında güçte hem de katı emisyon kuralları ve buna uyarlanmış vergi yasalarına uyumlu araçlar üretilmeye başlandı.

Ilk ortaya çıktığı 2013 yılında alanlardanım.  Ben de 1.2 çeker mı? diyerek testine çıktım. "Vw, motorsiklet motoru koysa alınır" diyen bir ağabeyimin sözünün haklılığını yaşayarak gördüm.

Sanırım burada durmayacak, daha doğrusu diğer markaların da baskısıyla duramayacaklar. 800 cc kategorisinde Ford ecoboost motor, Chevrolet Spark, Mini Smart var. Daha eski yıllarda Suzuki Maruti vardı. 1.2  daha doğrusu küçük hacimli motor denemeleri Fiat ta yıllardır var ve bu motorların adını kötüye çıkartan da Siena model araçlardaki 75 denen ama aslında aktarma kayıpları ve yalnızca çok yüksek devirlerde gösterebildiği için 60 beygir olan araçlardır.

1.2 ile 1.0 TSI ile karşılaştırmalarda 1.2 göklere çıkarılmadığı gibi 1.0 yerin dibine sokulmuyor. Bunun ticari kaygiyla ve düşük vergi dilimiyle ilgili; fakat aynı zamanda gittikçe bilinçli hale gelen ve daha çevreci motorlar kullanmak isteyen tüketicilerin tercihi olma isteklerinden.

Bence aralarında fark yok. 

Geri
Üst Alt