golf bi harika

daha önce oğlumun 2012 1.16d ed bmw yi ara sıra kullandım. bmw 1.16d nin bana göre artısı çabuk hızlanması, gücü ve az yakması. diğer yönlerden golf7 her yönden üstün.

Aracı tam otomatik diye aldık bilmediğimiz dsg diye bişey çıktı, her vites geçişi tıkır tıkır ses,kırmızı ışık kalkışı çok kötü fakat dediğiniz gibi 2-3 ay sonra auto holddan daha memnun kalacağım söyleniyor,a.hız sabitleyici yüksek ihtimalle var yinede kontrol edicem, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Bahsettiğiniz aracın daha dolusunu 1 yıl kadar kullandım.
Tdi dsg evet genellikle S modda kullanmaz iseniz çok atik hissettirmiyor ve dag nin hafif gaza bastıktan bir müddet sonra gücü vermesi de act dahil çoğu araçta tatbik ettik.
Fakat olay sizin ne aradığınızla bağlı.
Bahsi geçen araç 100.000 bandında fakat tam otomatik diye aldık ama öyle değilmiş denecek kadar ucuz bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. "mutlaka araştırmışsınızdır"
Beklentilere gelelim karşılaştırdığınız araç 1.16 d hem motor hem şanzıman bakımından golften üstün ve premium bir markanın aracı.
Bmw den inip golfe binince mutlaka böyle şeyler yaşanabilir.
Bence kıyas yapılırken önce astraya - megane'a- psa grubu c segmentlere binip
Sonra golf şöyle böyle demek daha adil olacağı kanaatindeyim.

Autohold ise can kurtaran güzel bir özellik tabi defektleri de mevcut tabi ama kullanıldıkça değeri artar.

Biraz daha kullanın sonra tekrar yorumlarınızı dinlemek isteriz.

İyi forumlar

Değerli Hocam 
Sanırım kızgınsınız...
Kızgınlığınız mesajınızın satırlarında ve satır aralarında ve hatta her yanına saçılmış...
Nasıl ki zorla güzellik olmazsa size Babanızın sizden iradeniz dışında aldığı ve  yerine verdiği Golf'ü size sevdirmek mümkün olmaz.
En azından ben öyle düşünüyorum. 
Kızgınlığınız geçtikçe;
Ya da öğrenilmiş çaresizlik duygusuyla tanışıp samimiyetinizi ilerlettiktrn sonra size söyleyeceklerim olabilirdi.
Eğer duygu durumunuz beni anlamaya hazır olsaydı mesela;
orta ve orta üst gelir gurubunun kendi boyunu aşmadan ve sınıfında kalarak premium hissini sonuna kadar değilse bile yarı nubuk ve özellikle krem rengi koltuklarda başlayarak kapısını kapattığınız anda dış dünya ile adeta irtibatını kesilmesi ile devam eden bir çok detayda hissetmesi.
Tüm gelir gruplarında kimse parasını sokaktan bulmaz ama Golf alanlar bütün bayileri araştırmadan ve enine boyuna soruşturmadan sadece rengini beğenerek veya "Ayyyy ne şiriiiin" dendiği için alınacak arabalar kategorisinde değildir. Diğer bir deyişle alınmadan önce ciddi araştırma yapılan ve her kuruşu defalarca kere hesap edilen araçlar arasındadır; yani tam bir  verilen her kuruşu hak eden detaylara sahip f/p araçtır. 
Alan ve kullanan ciddi bir kitle teknik detaylara hakim olan bilinçli tüketicilerden oluşur. Sadece bunun için bile alınabilir. 
şu an sizin değil de babanız için önemli olan "daha az dikkat çekecek" veya "low profile" olarak özetlenebilecek ama konfor ve güvenliğinden ödün vermeyecek bir araç olmalıysa Golf tek adres.
Yine sizin için önem listesinde listeye bile girmeyebilecek "ikinci el gücü" tercih edilmelidir nedeni olabilir.
Diyecektim ama demeye gerek yok. 
Ben önyargım kırılsın diye görüş rica ettim sadece, demeye gerek yok fln? Üslubunuz hiç hoş değil o yüzden sizinle muhattap olmayada gerek yok.

Tdi dsg evet genellikle S modda kullanmaz iseniz çok atik hissettirmiyor ve dag nin hafif gaza bastıktan bir müddet sonra gücü vermesi de act dahil çoğu araçta tatbik ettik.
Bahsi geçen araç 100.000 bandında fakat tam otomatik diye aldık ama öyle değilmiş denecek kadar ucuz bir yatırım olduğunu düşünmüyorum. "mutlaka araştırmışsınızdır"
Beklentilere gelelim karşılaştırdığınız araç 1.16 d hem motor hem şanzıman bakımından golften üstün ve premium bir markanın aracı.

Autohold ise can kurtaran güzel bir özellik tabi defektleri de mevcut tabi ama kullanıldıkça değeri artar.

İyi forumlar
Teşekkür ederim

İyi forumlar
Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim

Golf kullanmayıp alacak olanlara bikaç şey yazmak istiyorum: forumu gezdim baya yardımı oldu bende fikirlerimi paylaşmak istedim. Bu markaya yabancıydım, öneri istemek amacıyla girmiştim,sağolsun yardımcı olundu. Kullanmamıştım, şimdi yorumlarıma geçeyim
Öncelikle E200,opel corsa ve astra kullandım onlarla kıyaslamıyorum. A3 ve 1.16 kullanıcısıyım aynı zamanda, golf highline tdı dsg tam dolu 114.bine aldım. Yorumlardan ve kullanımdan kesinlikle dsg ve tdı alınmaması kanaatindeyim. Araba çok sağlam herşeyin başında fakat kalkışı çok hantal, 3 günde şehir içinde 400 km de, 200 ü ancak gaza sonuna kadar basarak görebiliyorsunuz. Böyle bi donanım ve fiyata beklediğimi bulamadım.
Dsg ve tdı alacaklara söylemek istedim.

Golf kullanmayıp alacak olanlara bikaç şey yazmak istiyorum: forumu gezdim baya yardımı oldu bende fikirlerimi paylaşmak istedim. Bu markaya yabancıydım, öneri istemek amacıyla girmiştim,sağolsun yardımcı olundu. Kullanmamıştım, şimdi yorumlarıma geçeyimÖncelikle E200,opel corsa ve astra kullandım onlarla kıyaslamıyorum. A3 ve 1.16 kullanıcısıyım aynı zamanda, golf highline tdı dsg tam dolu 114.bine aldım. Yorumlardan ve kullanımdan kesinlikle dsg ve tdı alınmaması kanaatindeyim. Araba çok sağlam herşeyin başında fakat kalkışı çok hantal, 3 günde şehir içinde 400 km de, 200 ü ancak gaza sonuna kadar basarak görebiliyorsunuz. Böyle bi donanım ve fiyata beklediğimi bulamadım.

Dsg ve tdi alıcı kitlesini tanımlarken.

Önceliği konfor ve düşük tüketim isteyenler için demek lazım.

Sınıfındaki tüm dizel otomatikler bu civarda hatta daha kötü olanlarda mevcut.

Performanslı golf isteyen act 150 bg minimum olmak şartı ile gti hatta R alabilirler.

Alternatif olarak 110 bine dizel otomatik 308 alabilirsiniz performansı çok az iyidir. Fakat çoğu kısmı golften kötüdür.

Bmw 1.16 kullanmışsınız benzinli.

O aracın performansını verebilecek tek araç golf 1.4 tsi act dir. Golf ürün gamında performans olarak.

Dizel size hitap etmiyor demek en doğrusu.

Hem az yaksın hemde çok iyi gitsin diyorsanız. C segmentinde Türkiye de öyle bir araç mevcut değil malesef.

Mercedes A serisi hatta volvo v40 dizeller golfe göre hiç gitmeyen araçlar performans bağlamında.

Aracınızı değiştirebiliyorsanız değiştirin derim çok yanlış beklentiler ve yanlış seçim.

Golf kullanmayıp alacak olanlara bikaç şey yazmak istiyorum: forumu gezdim baya yardımı oldu bende fikirlerimi paylaşmak istedim. Bu markaya yabancıydım, öneri istemek amacıyla girmiştim,sağolsun yardımcı olundu. Kullanmamıştım, şimdi yorumlarıma geçeyim
Öncelikle E200,opel corsa ve astra kullandım onlarla kıyaslamıyorum. A3 ve 1.16 kullanıcısıyım aynı zamanda, golf highline tdı dsg tam dolu 114.bine aldım. Yorumlardan ve kullanımdan kesinlikle dsg ve tdı alınmaması kanaatindeyim. Araba çok sağlam herşeyin başında fakat kalkışı çok hantal, 3 günde şehir içinde 400 km de, 200 ü ancak gaza sonuna kadar basarak görebiliyorsunuz. Böyle bi donanım ve fiyata beklediğimi bulamadım.
Haklısınız 

Yerden göğe kadar.

TDI DSG bir performans aracı değildir. 

Bu forumda yazılmış:

2.868 konuda

Ve

80.862 iletide  

Bu veya benzeri bir ileti veya benzer sonuca varacağınız bir çıkarıma varmak mümkün değildir. 

Tıpkı M3 alan birisinin pazar gezintisi için emekli modunda 70 km/s hızla kullanmak ve yakıt ekonomisi beklentisiyle alması aynı mantıkla olabilir. 

Olabildiğince basit ifade edeyim...

Bunu iddia eden ilk sizsiniz.

Elinden oyuncağı alınmış cocuklar gibi ...

Kızgınlığınız devam ediyor...

Bunun suçlusu Golf alanlar veya Golf değil 

Yüksek olasılıkla şu afilli estoril mavi BMW nizi elinizden alıp beyaz ve dikkat çekmekten uzak Golf veren Babanız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dsg ve tdi alıcı kitlesini tanımlarken.
Önceliği konfor ve düşük tüketim isteyenler için demek lazım.
Sınıfındaki tüm dizel otomatikler bu civarda hatta daha kötü olanlarda mevcut.
Performanslı golf isteyen act 150 bg minimum olmak şartı ile gti hatta R alabilirler.
Alternatif olarak 110 bine dizel otomatik 308 alabilirsiniz performansı çok az iyidir. Fakat çoğu kısmı golften kötüdür.
Bmw 1.16 kullanmışsınız benzinli.
O aracın performansını verebilecek tek araç golf 1.4 tsi act dir. Golf ürün gamında performans olarak.
Dizel size hitap etmiyor demek en doğrusu.
Hem az yaksın hemde çok iyi gitsin diyorsanız. C segmentinde Türkiye de öyle bir araç mevcut değil malesef.
Mercedes A serisi hatta volvo v40 dizeller golfe göre hiç gitmeyen araçlar performans bağlamında.
Aracınızı değiştirebiliyorsanız değiştirin derim çok yanlış beklentiler ve yanlış seçim.
Tüm araçlarım dizel ve otomatik,öneriniz için teşekkür ederim

Ya gorende 116d ucup kaciyor zannedicek ha ahahahahhaha.Stock golften farki oldugunu dusunmuyorum.1.2tsi denemesinden iki aracinda gideri az cok belli

Simdi bmw 1 serisi olur 170hplik,110hp dizel golfe binince derim araba gitmiyordur eyv. Ama 116d den tdi golfe gecip araba gitmiyor diyorsan senin hislerinde sorum var demektir :)  

Haklısınız 
Yerden göğe kadar.
TDI DSG bir performans aracı değildir. 
Bu forumda yazılmış:
 2.868 konuda
Ve
80.862 iletide  
Bu veya benzeri bir ileti veya benzer sonuca varacağınız bir çıkarıma varmak mümkün değildir. 
Tıpkı M3 alan birisinin pazar gezintisi için emekli modunda 70 km/s hızla kullanmak ve yakıt ekonomisi beklentisiyle alması aynı mantıkla olabilir. 
Olabildiğince basit ifade edeyim...
Bunu iddia eden ilk sizsiniz.
Elinden oyuncağı alınmış cocuklar gibi ...
Kızgınlığınız devam ediyor...
Bunun suçlusu Golf alanlar veya Golf değil 
Yüksek olasılıkla şu afilli estoril mavi BMW nizi elinizden alıp beyaz ve dikkat çekmekten uzak Golf veren Babanız.

Arabamı elimden alan yok
golf bulunsun diye aldık yorumumu yazdım. Herseferinde size noluyosa çook değerli hocam.

@alya Merhaba Alya Hocam;

öncelikle Yenii Aracınız hayırlı olsun. Ben de Bir Dizel DSG VW Golf kullanıcısıyım. Söylemek istedikleriniz ile beklentileriniz arasında bir bağ kurmaya çalışıyorum.

söylemeye çalıştıklarınız ile yazdıklarınız biraz karmaşa yaratsa da Golf Dizel Dsg Mükemmel bir uyum ve eko-performans olduğunu rahatlıkla ifade etmek isterim.Daha önceden kullanmış olduğunuz aracın da dizel otomatik olduğunu dile getirmiştiniz yanlış hatırlamıyorsam. Lakin arasında ki farkı ciddi olarak belirtirseniz sizlere o konularda dha teknik ve detaylı yardımcı olmaya çalışabiliriz. Burası Golf araçlara dair her şeyin dostana ve aile ortamında bulabileceğiniz ender yerlerden biridir. Nacizene fikrim aracınızı bu olumsuz ve yüksek beklentiniz dışında en azından 1 hafatlık bir zamanda keyifle kullanmanızdır. Teşekkür ediyorum saygılar.

Bmw 1.16 d joy kullanıcısıydım, babamın ısrarıyla geçen hafta golf 1.6 TDI DSG Highline tam dolu paketinden aldık. Bu markanın yabancısıyım, otomatik vites olmasına rağmen vites geçişlerinde ses duyuyorum bu normal mi? Gaza bastığımda araba toparlanamıyor bi de auto hold tuşu var ki evlere şenlik. Bmwden farklı ön sensörü var fakat kamerası hem kötü hem çıkarken ses çıkarıyor :) Babam dahil insanların bu kadar tutkunu olduğu golfun yüzeysel olarak tutkunu olunacak özelliklerini söyleyebilir misiniz?
https://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/Yeni-BMW-1-Serisi-kamuflajli-olarak-goruntulendi.htm

1 serisinin ''yeni'' jenerasyonu bazı konularda Golf ile kıyaslanarak üretilmesi, son cümlenizin cevabı olabilir. Golf bu aşamalardan 2010/2011 yıllarında geçti buraya dikkat. Sınıfının 40 yıllık referans aracı. Bavyera gocunmamış da biz yerin dibine sokmuşuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt