golf bi harika

m.parlak

Üye
İsim
mehmet
aracımı alalı 1 hafta oldu. 1.2 tsi confortline paket ışık görüş ve sürüş konfor paketleri de var. araca her bindiğimde adeta aşık oluyorum aracıma. belki ben abartıyorum ama gerçekten GOLF her yönüyle mükemmel. aracı daha tanımaya çalışıyorum. çok detay ve ince düşünülmüş şeyler var. zaman geçtikçe detayları paylaşırım. :) 

Golf hastalığının tek tedavisi yine yeni bir golfe binmektir  :000044-medium:

712f0e871458ab2c8bb4ef643ea38b3f.jpg

@m.parlak Hocam inanın abartmıyorsunuz Golf kendi sınıfının standartlarını belirleyen bir otomobildir., Hatta şahsi görüşüm aynı sınıfta bazı premium markaların ürettiği aynı sınıftaki araçlardan pek çok anlamda önündedir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bende aynı fikirdeyim. Golf şuan bmw bünyesinde olsaydı 150 binden aşağı satılmazdı. İyi bir tercih yapmışım bunu birkez daha anladım.

Bmw 1.16 d joy kullanıcısıydım, babamın ısrarıyla geçen hafta golf 1.6 TDI DSG Highline tam dolu paketinden aldık. Bu markanın yabancısıyım, otomatik vites olmasına rağmen vites geçişlerinde ses duyuyorum bu normal mi? Gaza bastığımda araba toparlanamıyor bi de auto hold tuşu var ki evlere şenlik. Bmwden farklı ön sensörü var fakat kamerası hem kötü hem çıkarken ses çıkarıyor
Babam dahil insanların bu kadar tutkunu olduğu golfun yüzeysel olarak tutkunu olunacak özelliklerini söyleyebilir misiniz?

Bmw 1.16 d joy kullanıcısıydım, babamın ısrarıyla geçen hafta golf 1.6 TDI DSG Highline tam dolu paketinden aldık. Bu markanın yabancısıyım, otomatik vites olmasına rağmen vites geçişlerinde ses duyuyorum bu normal mi? Gaza bastığımda araba toparlanamıyor bi de auto hold tuşu var ki evlere şenlik. Bmwden farklı ön sensörü var fakat kamerası hem kötü hem çıkarken ses çıkarıyor :) Babam dahil insanların bu kadar tutkunu olduğu golfun yüzeysel olarak tutkunu olunacak özelliklerini söyleyebilir misiniz?
Aracınız hayırlı olsun hocam. ilk viteslerde geçişlerde böyle sesler çıkarabiliyor dsg. Dsg ekonomi odaklı olmasından dolayı erken vites değiştirir. Gaza sert basarsanız daha üst devirleri kullanacaktır. DSG spor moda alırsanız tatmin edecektir sizi.

Auto hold ile alakalı nasıl bir şikayetiniz var?

Yüzeysel olarak forumu dolaşmanızı tavsiye ederim.

Aracınız hayırlı olsun hocam. ilk viteslerde geçişlerde böyle sesler çıkarabiliyor dsg. Dsg ekonomi odaklı olmasından dolayı erken vites değiştirir. Gaza sert basarsanız daha üst devirleri kullanacaktır. DSG spor moda alırsanız tatmin edecektir sizi.
Auto hold ile alakalı nasıl bir şikayetiniz var?
Yüzeysel olarak forumu dolaşmanızı tavsiye ederim.
Aynen elimden geldiğince forumu dolaşıyorum, sadece bu kadar övülen yeni aldığım bi arabanın vites değişme sesi ve şehir içinde atik olmaması canımı sıkmıştı, önerileriniz için teşekkür ederim.

Bmw 1.16 d joy kullanıcısıydım, babamın ısrarıyla geçen hafta golf 1.6 TDI DSG Highline tam dolu paketinden aldık. Bu markanın yabancısıyım, otomatik vites olmasına rağmen vites geçişlerinde ses duyuyorum bu normal mi? Gaza bastığımda araba toparlanamıyor bi de auto hold tuşu var ki evlere şenlik. Bmwden farklı ön sensörü var fakat kamerası hem kötü hem çıkarken ses çıkarıyor
Babam dahil insanların bu kadar tutkunu olduğu golfun yüzeysel olarak tutkunu olunacak özelliklerini söyleyebilir misiniz?
Aracınız hayırlı olsun. Aslında kullandıkça araca alışacaksın. Auto hold aslında gayet güzel kendi işini yapıyor. Bence aracınıza biraz zaman verin sizi tatmin edecektir.

@alya Auto Hold ve Elektromekanik Park freninin kıymetini 2-3 aylık Golf deneyiminden sonra normal el frenli bir otomatik araç kullandığınızda daha iyi anlayacaksınız. El freni nedir unutturan bir özellik. (otomatik araç kullanıp el frenini bir kez indirip öylece bırakan ve 2 yıl hiç el freni çekmeyenlerden değilseniz) DSG tam otomatik olmadığı için yokuş kalkışlarında aracın geri kaçmasını önlemek için bu sisteme ihtiyaç var. BMW'nizdek ZF'de bu durum yoktur o yüzden onda öyleydi bunda şöyle demiyorum. Yalnızca kırmızı ışıkta durduğunuzda start stop devrede değilse yani motor çalışıyorsa vites D veya S durumundayken frene basarak beklemek zorunda değilsiniz. Auto hold sizin yerinize frene basar. (Auto hold olmayan araçlar motor çalıştığı ve D veya S durumunda olduğu için araç ileri gitmek isteyecektir.) Ayrıca start stop devrede ise ayağınızı yine frende basılı tutmanıza gerek yoktur, auto hold sizin yerinize frene basar ve siz ayağınızı frenden çekseniz dahi motor çalışmaz. Hareket etmek için sadece gaz pedalına hafif dokunun araç çalışır ve yoluna devam eder. 

@alya bu sistemin bir artısı da adaptif hız sabitleyici alırsanız araç kendi başına öndeki araçla mesafesini ayarlayıp dur kalk yapabilmektedir. (Yalnızca dsg için) Seat Leon'da da adaptif hız sabitleyici olmasına rağmen auto hold ve elektromekanik park freni bulunmadığı için dur kalk yapamaz. Makyajlanan Leon'a birlikte auto hold ve elektromekanik park freninin gelmesiyle Yeni Leon da bu özelliğe kavuşmuştur.

@alya bu sistemin bir artısı da adaptif hız sabitleyici alırsanız araç kendi başına öndeki araçla mesafesini ayarlayıp dur kalk yapabilmektedir. (Yalnızca dsg için) Seat Leon'da da adaptif hız sabitleyici olmasına rağmen auto hold ve elektromekanik park freni bulunmadığı için dur kalk yapamaz. Makyajlanan Leon'a birlikte auto hold ve elektromekanik park freninin gelmesiyle Yeni Leon da bu özelliğe kavuşmuştur.
Aracı tam otomatik diye aldık bilmediğimiz dsg diye bişey çıktı, her vites geçişi tıkır tıkır ses,kırmızı ışık kalkışı çok kötü fakat dediğiniz gibi 2-3 ay sonra auto holddan daha memnun kalacağım söyleniyor,a.hız sabitleyici yüksek ihtimalle var yinede kontrol edicem, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Bmw 1.16 d joy kullanıcısıydım, babamın ısrarıyla geçen hafta golf 1.6 TDI DSG Highline tam dolu paketinden aldık. Bu markanın yabancısıyım, otomatik vites olmasına rağmen vites geçişlerinde ses duyuyorum bu normal mi? Gaza bastığımda araba toparlanamıyor bi de auto hold tuşu var ki evlere şenlik. Bmwden farklı ön sensörü var fakat kamerası hem kötü hem çıkarken ses çıkarıyor :) Babam dahil insanların bu kadar tutkunu olduğu golfun yüzeysel olarak tutkunu olunacak özelliklerini söyleyebilir misiniz?
Değerli Hocam 

Sanırım kızgınsınız...

Kızgınlığınız mesajınızın satırlarında ve satır aralarında ve hatta her yanına saçılmış...

Nasıl ki zorla güzellik olmazsa size Babanızın sizden iradeniz dışında aldığı ve  yerine verdiği Golf'ü size sevdirmek mümkün olmaz.

En azından ben öyle düşünüyorum. 

Kızgınlığınız geçtikçe;

Ya da öğrenilmiş çaresizlik duygusuyla tanışıp samimiyetinizi ilerlettiktrn sonra size söyleyeceklerim olabilirdi.

Eğer duygu durumunuz beni anlamaya hazır olsaydı mesela;

orta ve orta üst gelir gurubunun kendi boyunu aşmadan ve sınıfında kalarak premium hissini sonuna kadar değilse bile yarı nubuk ve özellikle krem rengi koltuklarda başlayarak kapısını kapattığınız anda dış dünya ile adeta irtibatını kesilmesi ile devam eden bir çok detayda hissetmesi.

Tüm gelir gruplarında kimse parasını sokaktan bulmaz ama Golf alanlar bütün bayileri araştırmadan ve enine boyuna soruşturmadan sadece rengini beğenerek veya "Ayyyy ne şiriiiin" dendiği için alınacak arabalar kategorisinde değildir. Diğer bir deyişle alınmadan önce ciddi araştırma yapılan ve her kuruşu defalarca kere hesap edilen araçlar arasındadır; yani tam bir  verilen her kuruşu hak eden detaylara sahip f/p araçtır. 

Alan ve kullanan ciddi bir kitle teknik detaylara hakim olan bilinçli tüketicilerden oluşur. Sadece bunun için bile alınabilir. 

şu an sizin değil de babanız için önemli olan "daha az dikkat çekecek" veya "low profile" olarak özetlenebilecek ama konfor ve güvenliğinden ödün vermeyecek bir araç olmalıysa Golf tek adres.

Yine sizin için önem listesinde listeye bile girmeyebilecek "ikinci el gücü" tercih edilmelidir nedeni olabilir.

Diyecektim ama demeye gerek yok. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracı tam otomatik diye aldık bilmediğimiz dsg diye bişey çıktı, her vites geçişi tıkır tıkır ses,kırmızı ışık kalkışı çok kötü fakat dediğiniz gibi 2-3 ay sonra auto holddan daha memnun kalacağım söyleniyor,a.hız sabitleyici yüksek ihtimalle var yinede kontrol edicem, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.
Golf satan kimse tam otomatik diyemez. Aslında DSG çok meşhur bir şanzımandır. Bu zamana kadar duymamanız beni şaşırttı. Ben kullandığım süre içerisinde bahsettiğiniz türden sesler duymadım.

Adaptif hız sabitleyiciyi anlamanın en kolay yolu ön ızgaranın ortasında radar mevcut olup olmadığına bakmanız.. örneği aşağıdaki fotoda görebilirsiniz.

ffad88b2dc7b5291f90e4034465a6bff.jpg

Geri
Üst Alt