Keyless Entry Anahtarsız Giriş Ve Çalıştırma (4F2)

@cem62  Hocam öncelikle Allah kaza bela vermeden aracınızı kullanmayı nasip etsin, sorunuza gelecek olursak, anahtarsız giriş ve çalıştırmada kapı açma ve kapama kapı kolu üzerinden olduğu için, dikkat etmekte fayda var, kapıyı açarken elimizin baş harfi hariç diğer dört parmağımızı yukarıdan aşağıya doğru kapı kolunun arasına soktuğumuzda gayet başarılı bir şekilde açılacaktır, açılmıyor ise veya bazen açılıp bazen açılmıyorsa, herhangi bir parmağımızın kapının dış tarafında bulunan çizgi halindeki kilitleme kısmına değdiğini yada aracın kendisini kilitleyecek şekilde sensörün herhangi bir parmağımızı algıladığını düşünmekteyim, dediklerime dikkat ederek tekrar denediğinizde sorunun çözülebileceğini düşünüyorum????

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlarım bende bugün golf 7'imi alarak aranıza tam anlamıyla katılmış bulunmaktayım. Aracımda anahtarsız giriş özelliği bulunmakta. Ancak ben bu özelliği tam anlamıyla kullanamıyorum. Yani parmağımı kapı kolunda anahtarsız giriş için bulunan kısma getirdiğimde kapılar bazen açılıyor bazen açılmıyor. Acaba ben eksik mi yapıyorum bilemedim. Bu konuda yardımcı olabilirsiniz sevinirim.
Anahtarin yaninda sinyali dağıtan telefon vb. Aletler varsa acmayabilir.

Keyless kullanan arkadaslar dikkat etsin anahtar telefona yakin olmamasi gerekiyor.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlarım bende bugün golf 7'imi alarak aranıza tam anlamıyla katılmış bulunmaktayım. Aracımda anahtarsız giriş özelliği bulunmakta. Ancak ben bu özelliği tam anlamıyla kullanamıyorum. Yani parmağımı kapı kolunda anahtarsız giriş için bulunan kısma getirdiğimde kapılar bazen açılıyor bazen açılmıyor. Acaba ben eksik mi yapıyorum bilemedim. Bu konuda yardımcı olabilirsiniz sevinirim.

Hocam, videoda Onur hocam çok güzel tarif etmiş girerken eliniz sadece kapı kolu içinde olacak çıkıp kilitlerken çizgili kısma basmak gerekiyor.

Değerli Cem Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz.

Kapı koluna açmak için uzandığınızda  istemsiz olarak bir parmağınızın kapatma gözüne temas etmesi ile zaten dokunmatik ve hassas olan bu kısmın kapıları kilitlemek istediğiniz biçiminde algıladığını düşünüyorum ben de.

Bu kısma dokunmadan kapıların otomatik olarak kilitlenmesi mümkün değildir.  Belki de siz istemeden açık bırakıyor da olabilirsiniz aracınızı ve bir sebeple geriye döndüğünüzde kapıları açık bulabilirsiniz. Kapatmak için kapı koluna temas etmeyi unutmayınız.

Arkadaşlarım hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için. Ben şu an aracın yanında değilim. Aracın yanına gittiğimde hemen değerli yorumlarınıza uygun olarak deneme yapacağım. 

Bugün dediklerinizi yaptım ve sorun bendeymiş hallettim arkadaşlar teşekkür ederim. Bir de burası yeri değil belki ama digital ekranda hız gösteril miyor mu? Ben de yağ ile ilgili bir gösterge çıkıyor. 

Bugün dediklerinizi yaptım ve sorun bendeymiş hallettim arkadaşlar teşekkür ederim. Bir de burası yeri değil belki ama digital ekranda hız gösteril miyor mu? Ben de yağ ile ilgili bir gösterge çıkıyor. 
Direksiyonun sağ kısmındaki butonlarda yukarı/aşağı giderseniz diğer seçenekleri de göreceksiniz hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dijital ekran dediğiniz göstergeler arasında ki yol bilgisayarı ekranı mı? 

Eğer orası ise evet dijital hız ekranı var orada, direksiyon tuş takımlarından sağ tarafta bulunan tuşlardan yukarı aşağı ok işaretlerini kullanarak göstergeler arası geçiş yapabilirsiniz. :)   Gir renkli sağ ve sol okları ile de menüler arası geçiş yapabilir, araç, müzik vb menülere ulaşabilirsiniz. :)  

@fcsrn Ben yine bir yanlışlık yaptım sanırım yarın tekrar deneyeyim ?

@fcsrn Dostum hazır ekrandan bahsetmişken; renkli dijital ekranın arkaplanını farklı desen seçme yapılabiliyormuş sanırım.Youtup da carbon background diye bir video vardı.Tabi adam obdeleven diye bir yazılım ve usb dongle ile yapıyor.Bilgin var mı bu konuda? Veya arkaplan veya menü tarzını değiştirmek mümkün mü?

@fcsrn Dostum hazır ekrandan bahsetmişken; renkli dijital ekranın arkaplanını farklı desen seçme yapılabiliyormuş sanırım.Youtup da carbon background diye bir video vardı.Tabi adam obdeleven diye bir yazılım ve usb dongle ile yapıyor.Bilgin var mı bu konuda? Veya arkaplan veya menü tarzını değiştirmek mümkün mü?
Renkli ekranlı premium yol bilgisayarına sahipseniz carbon arkaplan görünümlü yapabiliriz. :)  Standart yol bilgisayarında yok malesef. 

Güvenli kilitlemeli & kilitlemesiz 'in farkı ne acaba

@fAtOzZ Güvenli kilitlemeli keyless ta alarm alma zorunluluğu var.Aracı kilitlediğinizde içeriden kapılar açılmıyor. fark bu

Geri
Üst Alt