donanım hesaplama isteği

silvershadow dedi:
Teşekkür ederim Murat hocam Sağolun.... Araç geldikten sonra sonradan ekleyebileceğimiz opsiyonlar var mı acaba
Değerli Hocam;

kusuruma bakmayın, başım kalabalık bir anda okuduğumu ve yanıt yazmak için girişimde bulunduğum esnada araya bir şeyler girince unuttuğumu fark ettim.

Buyrun burada listesi var:

http://www.golftutkusu.com/opsiyonlar-ve-atolye/sonradan-eklenebilen-donanim/?action=post;msg=3482
estağfurullah murat hocam teşekkür ederim...

acaba cevap gelmiş mi diye beklerken forumumuzda ki diğer konulara bakıp kıymetli bilgilerden yararlanma fırsatı bulmuş oldum  :D

dtkorkmaz dedi:
krediler ne olmuş öyle.  s=s20

iki sigorta ürünü ile 0.89 dan almıştım ben 2013 ekim ayında.

http://binekarac.vw.com.tr/guncel-kampanyalar.aspx
Hocam seçimden önce 0.80 oran vermişlerdi fazla buldum şimdi 1.10'a iyi diyorum :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
1.24 yazıyor sitede. Siz 1.10 u nerden aldınız?
Babamın bankacı olması sebebiyle biraz daha uygun kullanıyorum çalıştığı bankadan.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Murat Hocam  @silvershadow

2016 model araç siparişleri ne zaman başlıyor? Bilginiz var mı?

Birde  hocam

Golf 7 tornado kırmızı

1.2 tsi Dsg

İçi bej

Cam tavan

Işık paketi

Sürüş komfort

Jant konusunda 17'' dijon ve madrid arasında kararsızım ikisinden biri 18'' durbanda aklımı çeliyor ama cesaret edemiyorum.

Ergoactive koltuk

Ledli bi xenon farlar

Led stop

Ayna paketi

Anahtarsız çalıştırma

Unuttuğum ama eklemezsem pişman olacağım bir opsiyon önerinizde varsa ekler ve fiyat konusunda bilgilendirirseniz sevinirim.

Şimdiden bilgi için tşk ederim MUrat hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:
@axi2934

Kasımın ikinci haftasından sonra 2016 modeller için sipariş verilebilecektir.

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Comfortline ....73.900 TL

Tornado kırmızı metalik renk farkı ...1.100

İçi bej ....0

Cam tavan....3.100

Işık paketi.........460 TL

Sürüş konfor  Paketi...1.520

17'' madrid .......1.172

17" Madrid stepne...547

Ergoactive koltuk......1.172

Ledli bi xenon farlar...3.315

Led stop +Ayna paketi..1.827

Anahtarsız çalıştırma.....1.095

Tam boy çelik stepne düşülecek.. -176

----------------------------------------------------

89.032

silvershadow dedi:
@axi2934

Kasımın ikinci haftasından sonra 2016 modeller için sipariş verilebilecektir.

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSG Comfortline ....73.900 TL

Tornado kırmızı metalik renk farkı ...1.100

İçi bej ....0

Cam tavan....3.100

Işık paketi.........460 TL

Sürüş konfor  Paketi...1.520

17'' madrid .......1.172

17" Madrid stepne...547

Ergoactive koltuk......1.172

Ledli bi xenon farlar...3.315

Led stop +Ayna paketi..1.827

Anahtarsız çalıştırma.....1.095

Tam boy çelik stepne düşülecek.. -176

----------------------------------------------------

89.032
@silvershadow 

Hocam bilgi için tşkler

Ufak tefek bir iki opsiyon eksilterek 2016 model siparişimi vereceğim. Sanırım Xenon ve led stop eklemeyeceğim. Bakalım 2016 modellerde standar donanımda bir değişiklik olacak mı? Hayırlısı ...

Herkeze merhabalar.merakımdan soruyorum ve bilmiyorum durumu.bu ledli bizenon far basic bizenon far u ledli ön far grupları aynı şeymi yoksa farklımı.birde bu far grubu 3315 tl yazılmış bunu opsiyonlatırken normal gelen halojen far parası düşül müyormu.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

slck dedi:
Herkeze merhabalar.merakımdan soruyorum ve bilmiyorum durumu.bu ledli bizenon far basic bizenon far u ledli ön far grupları aynı şeymi yoksa farklımı.birde bu far grubu 3315 tl yazılmış bunu opsiyonlatırken normal gelen halojen far parası düşül müyormu.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Farklı

Biri sabit mercekli ve gündüz farları halojen ampullü (Basib Bi-Xenon)

Diğeri hareketli (hıza ve viraja duyarlı) mercekli ve gündüz farları U led'li (gündüz farlı Bi-Xenon)

Midline Plus ile Comfortline'da stock farlar yani halojen farlar bulunduğundan bir indirim yok 3.315 TL vererek Gündüz farlı U Ledli Bi-Xenon alabilirsiniz

Midline Plus ile Comfortline'da basic bi-xenon 1.710 TL

Highline'da basic bi-Xenon standart (1.710TL)

Highline'da U Ledli Bi-Xenonlar için 3315-1710=1605 TL fark vermelisiniz.

Herkese Merhabalar;

Bir haftadır üye olmadan yayınlanan makale ve mesajları okuyorum. Gerçekten çok ciddi bir bilgi kaynağı oluşmuş, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bunlar neticesinde, biraz da ekonomik anlamda elim bir miktar daha rahatladığından Leon FR dan Golf'e doğru bir gönül kayması yaşadık :) Dün Kocaelideki bir bayi ile görüşme yaptım ve aşağıdaki opsiyonlara karar verdim.

Aşağıdaki opsiyonlar alındığında çıkarılması gerekenler nelerdir ve fiyat hesaplaması konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Açıkçası satış temsilcilerine hangi sektör olursa olsun güvenemiyorum. Atladığım sizlerin tecrübe ettiği önerebileceğiniz başka bir opsiyon var mıdır? (Sunroof düşünmüyoruz) Bir de PXB ve PXD opsiyonları kafamı karıştırdı, -D opsiyonu Highline DSG de görünmüyor. İnternette incelemelerim sonrası bende seçilebilir algısı oluşmuştu.

Çok teşekkürler.

1.4 TSI BMT 125 PS Highline DSG Beyaz Renk

4F2 anahtarsız Giriş

KA1 Geri Park Kamerası

PB4 Ergoactive koltuk

PDA Sürüş profili seçme

PF2 Adaptif hız sabitleyici ve ş.içi acil fren

PFD Dynamic Light Assist

PXB Bi xenon far ve gündüz ledleri (Aslında PXD seçmek istemiştim fakat DSG ile seçilemiyor listeye göre??)

WDB Paralel park asistanı

Gurk4n dedi:
Herkese Merhabalar;

Bir haftadır üye olmadan yayınlanan makale ve mesajları okuyorum. Gerçekten çok ciddi bir bilgi kaynağı oluşmuş, emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Bunlar neticesinde, biraz da ekonomik anlamda elim bir miktar daha rahatladığından Leon FR dan Golf'e doğru bir gönül kayması yaşadık :) Dün Kocaelideki bir bayi ile görüşme yaptım ve aşağıdaki opsiyonlara karar verdim.

Aşağıdaki opsiyonlar alındığında çıkarılması gerekenler nelerdir ve fiyat hesaplaması konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Açıkçası satış temsilcilerine hangi sektör olursa olsun güvenemiyorum. Atladığım sizlerin tecrübe ettiği önerebileceğiniz başka bir opsiyon var mıdır? (Sunroof düşünmüyoruz) Bir de PXB ve PXD opsiyonları kafamı karıştırdı, -D opsiyonu Highline DSG de görünmüyor. İnternette incelemelerim sonrası bende seçilebilir algısı oluşmuştu.

Çok teşekkürler.

1.4 TSI BMT 125 PS Highline DSG Beyaz Renk

4F2 anahtarsız Giriş

KA1 Geri Park Kamerası

PB4 Ergoactive koltuk

PDA Sürüş profili seçme

PF2 Adaptif hız sabitleyici ve ş.içi acil fren

PFD Dynamic Light Assist

PXB Bi xenon far ve gündüz ledleri (Aslında PXD seçmek istemiştim fakat DSG ile seçilemiyor listeye göre??)

WDB Paralel park asistanı
hocam şimdiden hayırlı olsun. hoşgeldiniz aramıza. katılımcı olursanız aracınızın anahtarını teslim alana kadar buradaki herkes yardımcı olur size. ben nacizane yorumumu yapayım.

gerçekten özene bezene seçmişsiniz opsiyonlarınızı.

bir daha düşünün diyeceğim 2 şey var burda. sürücülüğünüze güveniyorsanız highline ile gelen ön-arka park sensörleriyle yeterince kusursuz park edilebiliyor. yani ben şahsen edebiliyorum. o yüzden paralel park asistani ve geri görüş kamerası fiyatların önümüzdeki aylarda artacağı ve sizi zorlayabileceği düşünülürse eklenmeyebilir bence.

pxd yi seçersiniz sıkıntı olmaz. onun dışında bence herşey mükemmel.

eğer bahsettiğim 2 opsiyonu eklemesem de olur derseniz böyle yakışıklı bi arabaya cam tavan ya da metalik güzel bi renk eklenebilir. saygılar...

fiyat hesaplaması konusunda murat hocamız, üstadımız yardımcı olur uygun olduğunda. ben bunca zamandır öğrenemedim. :D daha doğrusu opsiyonlar biraz fazlalaşıp birbirleriyle çakışmaya başladığında kalıyorum. işin içine ötv falan da giriyor haberiniz olsun bu arada. o paylaşılan listedeki fiyatları 1,711 ile çarpıyoruz malesef.

@Gurk4n

Aramıza hoş geldiniz hocam.

Opsiyonlarınız çok çok güzel. Ben sadece paralel park asistanını almam oradaki. Gerisi çok hoş.

Kamera faydasında çok havası ile öne çıkıyor ;)

Fiyat hesaplama konusunda şimdilik Murat hocamı bekleyeceğiz. Bununla alakalı güzel bir uygulama yapmayı planlıyorum ama bir türlü kafamı bu işe veremedim. İnşallah yakın zamanda yaparım bunu da Murat hocam da rahatlar :)

Hepinize iyi dilekleri ve içten karşılamanız için teşekkür ederim.

Haklı olarak hepinizin dile getirdiğiniz paralel park asistanı konusu, benim eksikliğim. Aracı eşim için almak istediğimizi belirtmemişim. Paralel park asistanı konusunda bende de soru işaretleri var ama belki bir süre merhem olur dedim :) .Geri görüş kamerasını, göremeyeceği birşey olur, daha kötüsü çoluk çocuk vs çıkabilir diye ek bir güvenlik önlemi olarak tercih ettim aslında.

Daha önce ilgi çekici bir renk tercihimizin boydan boya çift anahtar ile çizilmesi sonrasında bazı ön yargılarımız oluştu. Kataloğu gösterdim ama beyaz renk konusunda ısrar edince çok fazla müdahale etmek istemedim.Sunroof konusunda çekincelerim var, ek fitil her zaman ek problem demek benim gözümde :)

Aslında birkaç formül ya da makro ile excelde güzel bir tablo hazırlanabilir.

Geri
Üst Alt