Mustafa Hocam affina sığınarak ben paylaşıyorum senin farları [emoji85] [emoji85]
8c3a134993f3a9802eff637913349188.jpg

c812a4d1eaa204ed02a52bf18ac6dd48.jpg

9d577ef6f5f363758fe83dce883b7e36.jpg

10882f88ecb34f653094c5f06f498271.jpg
Eline sağlık deniz bey

Bende salı gününe randevu aldım garantim Yok fakat servis bakımlı aracım Bakalım ne olacak

Bende salı gününe randevu aldım garantim Yok fakat servis bakımlı aracım Bakalım ne olacak
Hocam umarım garantiden hallolur. Çünkü diğer türlü ücreti sizden isterlerse sağ sol iki fara 3060 tl fiyat çıkardılar. Sarsıcı olur.

Hocam umarım garantiden hallolur. Çünkü diğer türlü ücreti sizden isterlerse sağ sol iki fara 3060 tl fiyat çıkardılar. Sarsıcı olur.
Yaptırmam öyle bir durumda aracı da satarım zaten daha da doğuş grubuyla işim olmaz ve herkese de yaşananları anlatırım. kronik arıza olan birşeyi bana ödetmeleri çok saçma. Vw nin hatalı üretimi kabul edip araçları geri çağırması lazımdı çoktan.

Merhaba arkadaşlar,
Dün aracı bakım için götürmüştüm. Merceklerde hafif lekeler olduğunu belirttim. Gün içinde değişim yapılacağını belirttiler ve sipariş geçildi. Salı günü yeni farlar gelecek dediler.
Bu kadar kolayca değiştirelim demelerini beklemiyordum açıkçası.

Hocam gelişme var mı farlarla ilgili? Bir bilgi verdiler mi? Bir de hangi servise gittiniz acaba?
Bugün Rize Voskar a gittim sorunları anlattım. Baktılar evet farlarda sorun var dediler fakat iyi niyet garantisinden yararlanamıyorsunuz dediler %0 çıkmış. Bu nasıl saçmalık dedim üretici sizin aracınızda bununla ilgili sorun görmediği için böyle çıktı dedi. Bende çıktım doğuş oto yu aradım baya bi ilgilendiler sonra Doğuş Otodan başka bir bayan aradı daha detaylı bilgi aldı size dönüş yapıcam dedi şimdilik haber bekliyorum. Çok saçma bir durum kronik sorun olduğu belli 2015 modelleri değiştiriyor yada iyi niyet garantisi veriyor sizin araçta olmaz diyor 4400 liraymış ne kadar güzel. Cevap gelsinde bilgilendirme yapıcam.

Bugün Rize Voskar a gittim sorunları anlattım. Baktılar evet farlarda sorun var dediler fakat iyi niyet garantisinden yararlanamıyorsunuz dediler %0 çıkmış. Bu nasıl saçmalık dedim üretici sizin aracınızda bununla ilgili sorun görmediği için böyle çıktı dedi. Bende çıktım doğuş oto yu aradım baya bi ilgilendiler sonra Doğuş Otodan başka bir bayan aradı daha detaylı bilgi aldı size dönüş yapıcam dedi şimdilik haber bekliyorum. Çok saçma bir durum kronik sorun olduğu belli 2015 modelleri değiştiriyor yada iyi niyet garantisi veriyor sizin araçta olmaz diyor 4400 liraymış ne kadar güzel. Cevap gelsinde bilgilendirme yapıcam.
Kötü oldu bu haber, umarım doğuştan güzel haberler gelir ama pek umudum yok, doğuş politikası belli [emoji17] Almanya'ya kadar yazmak lazım bence, en azından böyle bir durumdan haberleri olsun diye..

Kötü oldu bu haber, umarım doğuştan güzel haberler gelir ama pek umudum yok, doğuş politikası belli [emoji17] Almanya'ya kadar yazmak lazım bence, en azından böyle bir durumdan haberleri olsun diye..
Merak etmeyin güzel haber gelmezse ben her yere duyurcam zaten haberlerde izlersiniz beni. Böyle saçmalık olamaz çünkü 2015 model de takılı olan farla benimki aynı seri noya sahip. Madem sorun yok onları neden değiştiriyorsun. Bizim ailede toplam 9 tane vag grubu araç var olay çıkartıcam gerçekten böyle bi saçmalık yaparlarsa

Merak etmeyin güzel haber gelmezse ben her yere duyurcam zaten haberlerde izlersiniz beni. Böyle saçmalık olamaz çünkü 2015 model de takılı olan farla benimki aynı seri noya sahip. Madem sorun yok onları neden değiştiriyorsun. Bizim ailede toplam 9 tane vag grubu araç var olay çıkartıcam gerçekten böyle bi saçmalık yaparlarsa
Size katılıyorum, far kırık yada çatlak olsa tamam kullanıcı hatası denebilir fakat açılmamış sağlam farda bu sorunun fabrikasyon olduğu belli, ki sıfır takılan farlarda bile bu durum gözlenmiş. Ayrıca sürüş güvenliği açısından da tehlike oluşturabilir. Takipteyim konuyu.

d5cd1908c75158649d2f81f17a87279c.jpg
499fe2b5d45dd375882afde41d19572a.jpg
56aaf182766e85fc73c66c983f20b81a.jpg
be819d14df334283dcdb6cb7ffae48fd.jpg

Bunlarda benim aracın fotoları sağ far uzunları çalışmıyor neredeyse sol farda çok hafif gösteriyor karşımdan gelenler devamlı sellektör yapıyor benim gözüm bozuldu artık

@Wolkan07 Yaşadığınız bu olumsuzluğa üzüldüm doğrusu.Siz ve Bu durumda olan Tüm Golftutkusu Dostları için, Rize Voskar ile bu konuda bende görüştüm ve içeriğini sordum bilgi aldım.Kısaca Özetlemek Gerekirse Doğuş un onayı yada olmazı kararı doğrultusunda hareket ettiklerini , bu tip Durumlarda kendilerinden Hizmet Alan müşterileriyle Karşı karşıya kalmalarının kendilerininde son derece üzdüğünü bildirdiler. Bir Konuda açıklık getirmekte fayda görüyorum Servisler Garanti Kapsamındaki işlemlerde Doğuş Garanti Destek Bölümünden Onay Alınırsa ve yine Doğuş Garanti Tarafından Gönderilen ürünleri belirtilen işlemlere göre yapılması Şeklinde süreç işletiyorlar. Burada O servis bunu dedi  Bu servis şöyle uygulama yaptı gibi farklı bilgiler olursa şayet bunu da  Maduriyetlerin giderilmesi konusunda Bir Delil olarak kullanılabilir.Bazı özel durumlarda farklı da olsa çözümler olacağı yada olduğu da  görülebilir ki bunu da şuna bağlıyorum; Doğuş Oto içerisinde Biz VW sahibi Tüm müşterilerin mevcut bilgilerimizin yanı sıra onlarla yapılan tüm iş ve işlemlerimizin bir Karnesi olduğu. İyi Niyet Garantisi de dahil olmak üzere bu Karnemizin Karar aşamasında Etkili olabileceğini düşünüyorum. Söz gelimi sadece bakım için garanti dahilinde zaruriyetten yetkili servise gidilmiş müşteri profili ile garanti bitse dahi yetkili servis tercihine devam eden  hatta ve hatta basit bir ampül değişimi için bile servisin yolunu tutan müşteriler Pozitif Ayrımcılık Doğuş Oto tarafında olabiliyor. Son olarak da şunu ifade etmek isterim ki İkili ilişkiler bu gibi durumlarda son derece önemli.Umarım bu sorunların tamamına en kısa zamanda çözüm bulunur.

Not: Benim Görüşüm Ledlerimizdeki  bu durum bir Fabrikasyon hatasıdır ve bence Full Led e makyajlı kasada geçilmesi bunun kanıtıdır. Teşekkürler Saygılar Ender Hoca

Ender Hocama katılıyorum. Aracım 2015 model ve dün farlarimi değiştirdim. Takılan bu farlarda da problem olmasi halinde yapılabilecek bişey olmadığını söyledi servis elemanı. Hatta bu sorunun genel bir sorun olduğunu da belirtti. Ama ellerinden bir şey gelmeyeceğini de söyledi. Sonuçta değişim için onaysiz işlem yapılamayacağını söyledi Ender Hocamın da dediği gibi. Takılan yeni farların biri 3/5/2016 diğeri 20/12/2016 üretim tarihli. Bu farlar value markasının VW ye ve dolayısıyla bize attığı kaziktir. 90-100 bin para verip karşılaştığımız durum net olarak budur. Yeni farların fotosunu atıyorum.
22fc1feafd9dcd371a2b6a57d66c8f2f.jpg

3274db0d99d355bfece3cd8a53db5933.jpg

Bunlarda eski mercekler.

6ea2a3745780dba56f6f152a1b6059ca.jpg

f9ffe92e28858b85e7a6e870faec6831.jpg

Sorunun tekrarlanacagini düşündüğümü de belirteyim.

Bence xenon lambalarin yaydigi radyasvon ısı vs olgular mercek içerisinde bir kimyasal olusum ile lekelenmeye neden oluyor. Lakin xenon lar dogaya da zararlidir diye düşünüyorum. Iste bunlar birkez daha led farlara neden gecildigibin bir nedeni diye ekliyorum kendimce . Sorun su ki ilerleyen dönemlerde yine ayni sorunlar olucak Garantisi olanlar icin belki son bir degisim daha yapılacak ve sonrasinada da bssimizin caresine bakmamzi soylenebilecek gibi... Bunlar benim.tamamen kişisel görüşlerim. umarim bu sekilde degilde Kesin bir çözum bulunarak herkesin gönlü ferahlar

Bence xenon lambalarin yaydigi radyasvon ısı vs olgular mercek içerisinde bir kimyasal olusum ile lekelenmeye neden oluyor. Lakin xenon lar dogaya da zararlidir diye düşünüyorum. Iste bunlar birkez daha led farlara neden gecildigibin bir nedeni diye ekliyorum kendimce . Sorun su ki ilerleyen dönemlerde yine ayni sorunlar olucak Garantisi olanlar icin belki son bir degisim daha yapılacak ve sonrasinada da bssimizin caresine bakmamzi soylenebilecek gibi... Bunlar benim.tamamen kişisel görüşlerim. umarim bu sekilde degilde Kesin bir çözum bulunarak herkesin gönlü ferahlar

Ender hocam güzel söylüyorsun da neden Audi de Skoda da bu sorun yok. Kimyasalsa onlarda da var. Dediginiz doğru olabilir ama ben hala bize bir kelek yapıldığı kanaatindeyim

Geri
Üst Alt