Golf MK7 vs Passat B8

@enpisagor Can hocam öncelikle teşekkür ederim. Testinizi daha önce izlemiştim.

Keşke İstanbulda olsaydınız benim araçla beraber bir test yapsaydık beraber.

Test spontane gelişti,arabayı yıkatıp gelseymişim keşke @enpisagor Can Hocam.

Videoda bahsetmedik heralde,Passat Comfortline'da koltuk altı çekmeceleri de yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:
7.0 ile 8.5lt arasında değişebilir, güzergah çok önemli. İstanbul yağmur ve mesai bitimi çıkışı trafiğine denk gelirseniz ne kadar yaktığından çok şehri terketmeyi düşünebilirsiniz  :mad:

15 dakikalık yolu bir buçuk saatte gittiğimiz oluyor.
İstanbul'a 3-4 yılda bir defa yaz tatillerinde geliyorum. Her geldiğimde trafikten kaçmaya çalışırım :) Istanbul'da 9-10 litre yakan bir araç az yakıyordur benim gözümde.

@enpisagor
Değerli Can Hocam 
Sizin videolu paylaşımlarınız sayesinde daha büyük kitlelere ulaşmak mümkün. 
Hele ki sahip olduğunuz Allah vergisi yetenek ve bu yöndeki gayretleriniz İnşallah sizi hayal bile etmediğiniz güzellikteki yerlere ulaştıracaktır. 
Hayranlıkla izliyorum sizi.
Murat hocam, bu güzel dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum, hem eğleniyor hem de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum, en azından bir fikir niteliği oluyordur diye umuyorum.

Ben teşekkür ederim hocam, bakarsınız Adana'ya yolunuz düşer veya ben İstanbul'a gelirim, bu hem test çekmiş, hem tanışmış oluruz. Yaza doğru bir İstanbul yapabilirim yine, geçen yaz 3 defa geldim [emoji41]

Test spontane gelişti,arabayı yıkatıp gelseymişim keşke @enpisagor Can Hocam.
Vİdeoda bahsetmedik heralde,Passat Comfortline'da koltuk altı çekmeceleri de yok.

Teşekkürler Gökhan hocam, gerçek kullanıcı gözü İle tarafsız olarak yorumladınız, ben cok eğlendim. [emoji5][emoji106]
siz de eş zamanlı olarak golf ve passat kullanan biri olarak en net cevapları verebiliyorsunuz. Eksikleri tamamladığınız icin tekrar teşekkürler.

Bu arada testte yalıtımdan bahsederken, bulunan durumda golften daha iyi bir yalıtımı olduğu yadsınamaz bir gerçek , ancak yüksek hızlarda rüzgar sesi ile ilgili şikayetler olduğu yorumları geldi, bünün hakkında yorumunuz nedir ? Forum olarak da bilgilenmiş oluruz.

Teşekkürler Gökhan hocam, gerçek kullanıcı gözü İle tarafsız olarak yorumladınız, ben cok eğlendim.
emoji5.png
emoji106.png

siz de eş zamanlı olarak golf ve passat kullanan biri olarak en net cevapları verebiliyorsunuz. Eksikleri tamamladığınız icin tekrar teşekkürler.

Bu arada testte yalıtımdan bahsederken, bulunan durumda golften daha iyi bir yalıtımı olduğu yadsınamaz bir gerçek , ancak yüksek hızlarda rüzgar sesi ile ilgili şikayetler olduğu yorumları geldi, bünün hakkında yorumunuz nedir ? Forum olarak da bilgilenmiş oluruz.
@enpisagor Can Hocam Golfte süspansiyon konusunda biraz zaafiyet var gibi,tabi kıyaslama Passat ile kıyaslama olunca böyle oluyor olabilir.Golf 7'ye hakim değilim,benzinlide bağımsız süspansiyon dizelde tam tersi gibi bişeyler vardı ama.

Passat ile 15000 km'yi geçtim,aracı 9000 km'de almıştım,çeşitli forumlarda da bahsi geçen yüksek hızlarda rüzgar sesi bende yok.Zaten yapılan km'nin çoğu da otoyolda kullanımıdır.

@enpisagor youtube kanalınızdaki videoları daha önce izlemiştim. Golf almama etkisi olmuştu,  hatta 'videolarda Adana'da çekilmiş kim bu acaba demiştim' şimdi izleyince şaşırdım ve mutlu oldum. Elinize sağlık çok güzel olmuş test videolari. Hemen üye oldum :)

@enpisagor youtube kanalınızdaki videoları daha önce izlemiştim. Golf almama etkisi olmuştu,  hatta 'videolarda Adana'da çekilmiş kim bu acaba demiştim' şimdi izleyince şaşırdım ve mutlu oldum. Elinize sağlık çok güzel olmuş test videolari. Hemen üye oldum [emoji4]
Teşekkür ediyorum hocam [emoji5], kısmet olursa pazar günü görüşmek üzere [emoji106][emoji4]

güzel karşılatırma. elinize sağlık.  :'(

Passat ile çukur tümsek yollar bitmiyor. Golf bu tip yollarda konfor konusunda passattan bir kaç gömlek üstün. Ancak passatı yoldan koparmak namümkün, ciddi efor gerektiriyor. Golf te ise kafadan ciddi olarak kopma var. Golfle Virajlı yollarda 1. 2. 3. ve bazen 4. vitese kadar hızlanma konusunda dikkat edilmeli. Bir anda ön virajdan enteresan bir şekilde açılarak gitmeye başlıyorsunuz.

Performans konusunda ise aynı motor ve aynı güçte golf ve passat sürmeme rağmen DSG dolayısıyla passat daha iyi ivmeleniyormuş gibi geliyor. 

İki aracında altından gelen sesler hem rahatsız ediyor hemde sıkıyor. Golf passattan biraz daha iyi.

Passatı yüksek hızlarda kullanmak çok keyifli. Bol virajlı düzgün yol çok farklı keyifler yaşatıyor insana. 

Sınıf farklarının haricinde geriye kalan her şey aynı. Bazen hangisinin direksiyonunda olduğunuzu unutuyorsunuz ve İlk geçtiğiniz çukurda passatım benim diyorsunuz. 8D  

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt