30.000 Bakımı - Mez Oto

Slacker

Üye
İsim
Uğurcan
Hepinize merhaba arkadaşlar ve iyi hafta sonları dilerim.  

Aracım 1.2 tsi dsg euro 5 motora sahiptir.

Yaklaşık 20 ay gibi bir sürede 30.000 km tamamladım ve servis için internetten mez oto için randevumu aldım. 

Bakımın yanında da düşük hızla yapılan manevralarda direksiyondan gelen sesle ilgili şikayetimi de belirttim. Ayrica kornanın amblem üzerinde de bir kabarık çizgi oluşmuştu onu da söyledim ve arabamı alan Cem bey muhtemelen kornayı garantiden değiştireceklerini söylediler. 

Aracımın serviste kalacağını düşündüğüm için ikame araç da istemiştim ilk başta araç elimizde yok deseler de 10 dk içinde araci mezden de aldığım için 1.2tsi dsg polo araci ayarladilar. 

Oradan ayrildiktan yaklaşık 2 saat sonra arandım. 

-Ön ve arka sileceklerimin iyi silmediğini ve tam hatırlamasam da yaklaşık 150 tl gibi bir ücreti olduğunu söylediler fakat ben değişimi onaylamadım. 

-Arka fren balatalarının bitmeye yakın olduğunu ve 350 tl gibi bir değişim fiyatı olduğunu söylediler. Açıkçası ilk aracım olduğu için 30.000 kmde fren balataları biter mi tam fikrim olmasa da değişimi onayladım. İyi mi kötü mü yaptım sizden gelen yorumları bekliyorum. 

-Motor devir daim pompasının su kaçırdığını ve garantiden değişeceği söylendi. Bunun da maliyetinin 1000 tl olduğu fakat ücret alınmayacağı belirtildi. 

-Manevralarda gelen tıkırtı seslerinin airbag yaylarının oynaması kaynaklı olduğu ayrıca o kabarıklık sonucunda da garantiden korna kısmının değişeceği belirtildi. Açıkçası buna da pek kafam yatmadı, ne gibi bir yayın oynaması olduğunu vs. 

Aracımı cuma günü servise verdim fakat parça beklendiği ve pazartesi anca teslim edileceği söylendi. 

Sizden yorumlarınızı bekliyorum açıkçası. 

Şimdiden iyi akşamlar. 

IMG_1362.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Slacker balatalar bitince zaten uyarı veriyor hocam, bence lüzumsuzluk yapmışlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@MSE Hocam biraz da cahilliğime geldi. Sonradan internetten biraz okuyunca kabul etmemin lüzumsuz olduğu anladım ama artık iş işten geçti. Bakalım eski balatalarımın durumunu alacağım gün soracağım fakat bir işe yaramiyacak elbette.

@Slacker

Hocam kendi adıma konuşacak olursam servise araç bırakma devri benim için bitmiştir. 600 tl veriyorum üstüne arabamı hor kullanan ellere bırakıyorum.

Neymiş efendim iyi niyet garantisi var. İstemez :)

En iyisinden filtreleri ve yağı 150 tl'ye aldım. 100 Tl de yağ ve filtre değişimine işçilik verdim ve sonuç 250 tl'ye bir güzel halloldu bakım.

1 sene içinde arıza çıkarsa çıkar. 

Tabi aracım manuel olduğu için rahat konuşuyorum :D  

@yusuf Hocam araç ne yazık ki dsg. Bir de garantiyi falan da uzattım ben. Mecbur servisin gazabına mağruz kalıyorum. 

Hocam bu arada ytü taraflarında mısınız siz? 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf Aracı aldıktan sonra sizden bir vag.com kodlama yardımı almak istiyorum ya da yapabilen arkadaşlardan. Haberleşelim hocam. 

Geçmiş olsun hocam, ikame araç vermeleri iyi olmuş, ufak tefek sıkıntıları halletmelerine sevindim, balata konusunda tam sınıra gelince uyarı yapıyor, bitmeye yakın tekrar gelmeyin değişelim demişler sanki ama kafama takılan neden arka fren ? Araç önden çekişli ve ön Balata bitmeden arkanın bitmesi biraz garip açıkçası.

Yarın fatura bedelini yazarsanız daha detaylı bilgi verici olucaktır [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

@enpisagor Ben de bilmiyorum hocam. Dediğim gibi ilk arabam ve cahilim bazı konularda o yüzden onayladık. Bakalım gidince de detaylı konuşacağım. 

Fatura bilgisiyle güncelleyeceğim merak etmeyin. 

@enpisagor Ben de bilmiyorum hocam. Dediğim gibi ilk arabam ve cahilim bazı konularda o yüzden onayladık. Bakalım gidince de detaylı konuşacağım. 
Fatura bilgisiyle güncelleyeceğim merak etmeyin. 
Teşekkürler hocam, canınız saolsun ilk elin kusuru olmaz, [emoji106]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hayırlı olsun, benimde 30bin yaklaşıyor. Garantide bitiyor, servisemi gitsem dışarıdamı yaptırsam çok kararsızım

@yusuf Manuel hocam, neleri değiştiriyoruz 30bin de hava, polen, yağ başka bir şey varmıydı?

Geri
Üst Alt