Kumanda pil zayıflama

pil değiştirdim fakat çalışmadı araca mı tanımlamak gerekiyor başka çözümü var mı ?

pil değiştirdim fakat çalışmadı araca mı tanımlamak gerekiyor başka çözümü var mı ?

Çıkarmış olduğun pil gibi takmış olman gerekiyor yani eksi artı kutuplarına dikkat etmeniz lazım o da doğruysa pilde sıkıntı vardır mutlaka

artı eksi dikkat ettim doğru 2. çalışan kumandana da yeni almış olduğum pili denedim çalışıyor. 
pili değiştirdiğim kumandanın ışıkları var ama arabayla bağlantı kesilmiş gibi görünüyor açma kapama yok. 

@Huseyin6 PİLDE SORUN YOKSA, kumandada sıkıntı vardır. Normalde yeni pili takınca hiçbir işlem yapmadan çalışması lazım. (bende öyle)

Konforlu açma kapamayı çok kullanıyorsanız kumanda pili daha çabuk bitiyor. Pil değiştirin uyarısı verdikten sonra ben sanırım 2-3 hafta kullandım sorun çıkmamıştı... 

TR'den bir pile 10 tl vermektense ben aliden 5 pili 6 liraya alıyorum.  Buradan aldığım Duracell'den daha iyi dayanıyor !   Tavsiye ederim:

2025 = https://tr.aliexpress.com/item/1-KART-5-pcs-CR2025-D-me-Piller-DL2025-BR2025-KCR2025-Cep-Sikke-Lityum-Pil-3/32859746481.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.46082e0eONaIzK

ben 2032'yi de takarım diyenlere = https://tr.aliexpress.com/store/product/10PCS-CARD-For-Watch-Coin-Battery-10pcs-CR2032-DL2032-CR-2032-KCR2032-5004LC-ECR2032-Button-Cell/3631174_32858441412.html?spm=a2g10.12010615.8148356.1.3834cf7d8F7ViH

ÖNEMLİ:  Ayrıca yedek anahtarın içinde pili takılı bırakmayın (daha doğrusu kullanmadığınız hiçbir cihazda pil takılı bırakmamaya özen gösterin) 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar...

Yaklaşık 3 ay önce 2.el golf aldım. Yedek anahtarın pili bitikti. Pil taktım yedek anahtarda çalışsın lazım olur diye. Çalıştı sıkıntı yok fakat 1 hafta sonra o anahtar ile kullanayım dedim baktım pil bitmiş. Pil bayat olabilir diye tekrar sıfır pil taktım kumanda çalıştı. Fakat 1 hafta sonra tekrar pil bitti. Galiba kumanda akım çekiyor. Anahtarın tamiri mümkün mü? Konya, İzmir, Ankara da tamirini yapan var mı? Teşekkürler...

Cümleten selamın aleyküm 

2013 golf 7 aracımın pili ekranda anahtarın pilini değiştirin uyarısı verdikten sonra önceki pil kodundan aynısını taktım duracell 1 ay geçti tekrar uyarı verdi tekrar değiştirdim aynı gün yine aynı uyarıyı verdi acaba neden daha önce başına gelen varmı sorun nedir? 

@Oğuz Kycı  Merhaba benim aracımda da hemen hemen sıkıntılar yaşadım aldığım pil yaklaşık 3-4 hafta gitti toplamda 2 tane duracell almış oldum ikisinde de aynı durumu yaşadım sonrasında internetten araştırdım ve varta pil aldığınızda sorun çözülür dediler aldım ve şuan 1. yılı pilim bitti :) ama gerçekten de hor kullandım camları kumada ile kapatıp her seferinde de açma işlemini kumanda ile yaptım bunları yapmasam rahat 2 yıl götürecekmiş :) Nacizane tavsiyem varta almanız.

Duracell sorunu yaşayan çok var (2 ayda tekrar bitme falan)

Panasonic takmak lazım ama piyasada zor bulunuyor.

Bu nedenle varta tek çözüm !

Tercih sıralaması

Panasonic

Varta

Duracell

Duracell sorunu yaşayan çok var (2 ayda tekrar bitme falan)

Panasonic takmak lazım ama piyasada zor bulunuyor.

Bu nedenle varta tek çözüm !

Tercih sıralaması

Panasonic

Varta

Duracell
Geçen sene fabrikanın taktığı orjinal pil zayıf uyarısı verince bauhaus’tan (yeni tarihli) Duracell alıp değiştirmistim., Hatta aldığım Duracell pilin üzerinde Made in Japan yazıyordu (şuan üretilenlerde China yazıyor..)., içinden çıkan fabrikanın taktığı Panasonic markaydı.,  

Duracell pil 11 ay sonra uyarı verdi., saçmalığın danışkası bir pil en az 2 yıl dayanmalı., 

Bu sefer yine bauhaus’tan Varta aldım., yeni tarihli bulmak için pil reyonunu didik didik ettim :)  Ağustos 2019 üretimli buldum aldım.. 

Anahtarı sadece aracı açıp-kapatmak için kullandığımız pilin 11 ay sonra zayıf diye uyarı vermesi sinir bozucu, araçta anahtarsız çalıştırma vs.. ‘de yok.!! Tamam uyarı verse de en az 2-3 ay daha idare eder ama her kontağı açtığım da uyarı ekranı ile karşılaşmak sinir bozucu oluyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün bir şey dikkatimi çekti.

Kumanda pilinin zayıf olduğunu araç daha kontağa takmadan kumanda ile aracı açtığımızda anlıyor.

Yani Pili zayıf olan yedek anahtarla uzaktan açtık kapıları, tam dolu olan anahtarla arabayı çalıştırdım pil zayıf uyarısı verdi. Tam dolu anahtarla kapıları açıp çalıştırınca böyle bir uyarı vermedi.

Ben kontağa takınca anlıyor sanıyordum böyle olmadığını bu sayede anladım.

Haziranda bakımda servis kumanda pilini değiştirdi bekliyordum yakında pil zayıf uyarısı verecek diye 2 hafta önce uyarı verdi servisin taktığı kodak marka pilmiş bende gp marka made ın japan 2025 pil taktım bakalım ne kadar gidecek not: araçta keyless var

Tanesi 2,5 liraya kadar bulunan bir pil

cr2025!!

Her ay bitse yıllık 30 lira masrafı olur keder yapmam

Diğer tarafta Agm/efb aküler...

Aman bitmesin diyorum ?

900-1000 lira bir Agm aküye çok fazla bir tutar? 

Geri
Üst Alt