ANA KONU

Herkese selamlar öncelikle,

hali hazırda 2013 model chrome edition 1.4 manuel polo kullanıyorum.

tabiri caizse canıma tak etti golf sevdası, çocuk da olmasından dolayı 2.  araç ihtiyacı nedeniyle golf almaya karar verdik.

siz değerli üyelerden öğrenmek istediğim bir kaç bilgi var;

1- İlk sorum, makyaj gelecek mi gelmeyecek mi? Yıl sonuna kadar bekleme şansım var, sizce bekleyim mi?

2- ikinci sorum şuan %6 gibi bir indirim kampanyası mevcut, yıl sonunda almak karlı mı olur zararlı mı?

3- 1.2 tsi comfortline + ışık + sürüş paketli manuel alacağım, illa şunu da eklet dediğiniz bir opsiyon var mı? Malum memur maaşı ve yeni bebek masrafları vs gibi nedenlerle alabileceğim max. seçeneği zorluyorum.

4- Anahtarsız çalıştırma opsiyonunu çok istedim ama şuan ülkemizde böyle bir araç yokmuş ve sipariş üzerine gelecekmiş. Satış temsilcisi 1100 lira gibi bir rakam için değmeyeceğini söyledi.Sizce çok elzem mi bu opsiyon?

5- Sormayı unuttuğum ve aklıma takılan bir hususta mesela şuan saydığım kombinasyonla arabayı 1.2 tsi manuel+ışık+sürüş 68e veriyor bayi hemen teslim. Farzedelim anahtarsız çalıştırmayı eklettim. 2 ay sonra geldi araç. O zaman yapmış oldukları %6 indirim tekrar yapılıyor mu? Yoksa yeniden pazarlık mı yapıyoruz?

6- Son sorum da yıl sonunda 67den daha ucuza alabilir miyim sizce, bekleyeyim mi?

Teşekkür ederim..

1- İlk sorum, makyaj gelecek mi gelmeyecek mi? Yıl sonuna kadar bekleme şansım var, sizce bekleyim mi?
Değerli Hocam 

Golf tutkunu Dostlar arasına hoş geldiniz.

1. Bu konuda net bir bilgi henüz yok. Fikir ve kanaatlerini çeşitli ancak Kasım ayının 3. Haftası itibariyle 2017 model araçların siparişlerinin alınması esnasında belli olacaktır. Bana kalırsa 2017 model veya en geç 2017 Haziran ayında gelecek.

Fakat gelmesi sizi etkilemeyecektir. Bir çok nedeni var ancak yeni makyajlı kasa gelse bile ne mevcut kasanın değeri düşer ne de yeni kasayı almakla bir avantaj elde edilir.

[SIZE= inherit]2- ikinci sorum şuan %6 gibi bir indirim kampanyası mevcut, yıl sonunda almak karlı mı olur zararlı mı?[/SIZE]
2. Şu anda kampanya indirimi %3 ve bayiler maksimum %2 indirim yapabiliyorlar. %6 indirim yaptıklarını söyleyenlerin rakamlarını görmeliyim.  Çünkü  standart indirimlerin üzerine çıkmak Doğuş tarafından kontrol ve cezaya tabi ve standart indirimin üzerine çıktıklarını söyleyen  bayilerin kimi zaman dürüst olmadıklarına da şahit oldum. Ancak gelen zamlardan once aldıkları ve ellerinde kalan bir araçsa elbette mümkün. 

Yıl sonu kampanyaları eğer makyajlı kasa gelirse stokları eritmek adına "çılgınca" indirimler de görebiliriz. O zaman ezber bozulur.

Ancak makyajlı kasanın gelmediği durumda yıl başına kadar ortalama 3 veya 4 haftada bir kez zam yiyeceğini öngörerek şu andaki fiyatı yine de yakalanmasının çok da mümkün olmayacağını tahmin ediyorum.  Kısacası uygun indirim ve aradığınıza yakın kombomasyonu bulursanız geçmek en mantıklısı. VW de bir kural vardır umduğunu değil bulduğunu alırsın diye. Bulduğunu almazsan aradaki zam ve geçen zaman farkını sineye çekmişsiniz demektir.

[SIZE= inherit]3- 1.2 tsi comfortline + ışık + sürüş paketli manuel alacağım, illa şunu da eklet dediğiniz bir opsiyon var mı? Malum memur maaşı ve yeni bebek masrafları vs gibi nedenlerle alabileceğim max. seçeneği zorluyorum.[/SIZE]
3. Bana kalırsa geri görüş kamerası ile App connect de ekleyebilirsiniz.  Vergiler dahil Kamera 610, App connect 700 TL  böylece navigasyon bedavaya gelecektir. Ve geri görüş kamerası cidden etkili bir donanım. 

İmkan olursa da katlanır aynalar.

[SIZE= inherit]4- Anahtarsız çalıştırma opsiyonunu çok istedim ama şuan ülkemizde böyle bir araç yokmuş ve sipariş üzerine gelecekmiş. Satış temsilcisi 1100 lira gibi bir rakam için değmeyeceğini söyledi.Sizce çok elzem mi bu opsiyon?[/SIZE]

4. Anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi gerçekten çok medeni bir özellik.  Ama 1100 lira etmez denmez. Denemez. İmkan varsa zorlanır alınır.  Kullandıkça sevilecek bir donanım. Hazır bir araç uygun fiyata bulunursa da beklemek gereksiz. Size beklerken gelen  zamları da eklemek gerek o maliyeti olur. 

[SIZE= inherit]5- Sormayı unuttuğum ve aklıma takılan bir hususta mesela şuan saydığım kombinasyonla arabayı 1.2 tsi manuel+ışık+sürüş 68e veriyor bayi hemen teslim. Farzedelim anahtarsız çalıştırmayı eklettim. 2 ay sonra geldi araç. O zaman yapmış oldukları %6 indirim tekrar yapılıyor mu? Yoksa yeniden pazarlık mı yapıyoruz?[/SIZE]
5.  İndirim şu an ellerinde bulunan hazır araç için geçerli.

Pazarlık sipariş vererek aldığınızda mümkün değil.  Çünkü zaten kendinize özel sipariş getirtiyorsunuz. Kampanya indirimine belki %1 bir indirim olur ama o da belllki...

[SIZE= inherit]6[/SIZE][SIZE= inherit]- Son sorum da yıl sonunda 67den daha ucuza alabilir miyim sizce, bekleyeyim mi?[/SIZE]
6. Bana kalırsa yıl sonu beklenmez bulduysanız alır geçer ve zevkle binersiniz.  

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS Manuel... 70.300

Işık paketi.....460 TL

Sürüş konfor paketi... 1.520

Park sensörleri  standart olduğu için düşülecek...

Burada bir kelam oyunu yaparak size %6 demiş olma olasılıkları kuvvetle muhtemel..

Hayırlı olsun kararınız 

@ravenous dostlar arasına hoş geldiniz. Bekleme imkanım var dediniz. Bekledikçe bütçenin bir miktar yukarı çıkacağını düşünüyorum. Benim tavsiyem şöyle olur.

1.2 tsi beyaz

Sürüş konfor

Işık paket

Ergo koltuk

Keyless

Bunlar ile aracınız çok güzel olacaktır.

Teşekkür ederim cevaplarınız için, acil araba ihtiyacım olmadığı için risk almaya karar verdim. 

Durmadan araba değiştiren biri değilim, o nedenle makyaj gelme ihtimaline karşı kasım sonunu beklemeye karar verdim.

Satış temsilcisi ile makyaj işini görüştüm, en kötü ihtimal 2017 haziranda gelmiş olacakmış ama daha önce gelmesini bekliyorlarmış.

herkese selamlar arkadaşlar, eski dostlar, murat abim :)

bi arkadaşım vag kablosu arıyor ama aracı yeni kasa leon. sağlam ürün linki önerebilir misiniz?

birde aynı tavsiyeyi xenon farlar için kullandığımız beyaz led gündüz farları için istesem? daha önce almıştım ama birisinin ledlerinden biri yanıp sönmeye başladı, araç göz kırpıyor. :)

herkese selamlar arkadaşlar, eski dostlar, murat abim :)

bi arkadaşım vag kablosu arıyor ama aracı yeni kasa leon. sağlam ürün linki önerebilir misiniz?

birde aynı tavsiyeyi xenon farlar için kullandığımız beyaz led gündüz farları için istesem? daha önce almıştım ama birisinin ledlerinden biri yanıp sönmeye başladı, araç göz kırpıyor. :)
Değerli Yasin üstadım 

Unutmadık efsane Highline donanımda 1.2 TSI Golf'ünüzü...

Muhammed ve Yusuf Hocama danışalım.

@MSE

@yusuf

@topalkartal araç ağustos sonrası ise 16.8 öncesi ise 15.7 işini görür. Çinden herhangi bir satıcıdan alabilir ;)

Hocam golf ailesine hoş geldiniz. Bizlerde golf tutkunu olarak ankara da  yaşıyoruz, kısmet olursa sizinle de tanışırız inşallah . İletiniz de golf almanın arefesinde olduğunuzdan bahsetmişsiniz araç almak için yardım gerekirse  aklınıza takılan birşey olursa foruma ek olarak biz de yardımcı oluruz. Baktığınız dizel araç maşallah baya bi dolu böylesi bi aracı almak herkese nasip olmaz forumda sizin doldurduğunuz gibi bi araca @ansolak ahmet hocam sahip. Eğer 2. el araç düşünürseniz ahmet hocam aracını satıyor bi incelemenizi tavsiye ederim. Forum da bilinen bir araç. Aracın illanı ve numarası aşağıdaki gibidir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-bu-kadar-opsiyonlu-tek-arac-euro-6-dizel-dsg-329874474/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false
Değerli Hocam 

Tam bir rüya kombinasyon Maşallah.

Henüz bu km de Dizel otomatik ve bu dolulukta araç bulmak imkansız. Bana kalırsa o km den avantajlı. Çünkü kullanmayı bildiği kadar severek ve dikkatle kullananan birine ait araç bulmak zordur.

En az 2 ay beklemek;

Bu arada bir dolu zam yemeyi göze almak

Rodajını sabırla ve dikkatle  tamamlamak

5 binden sonra azalacağı için bu km ye kadar dizel de olsa pek az yakmayışına katlanmak.

Bunca opsiyonel donanımlardan hangisini niye alacağına karar verene kadar bir kaç hafta geçer. 

Bu keyfi neden bu kadar erteleyesiniz?

Ahmet Hocamın  satmasına üzüldüğüm kadar hayalini kurduğu araca yaklaşmasına da o kadar sevindim.

Marka tahmin etmek zor değil ama model ve motor tahmin etmek kolay değil.  Yeni oluşumu kendisi açıklar belki de Hocamız?

@ansolak

Değerli Hocam Tam bir rüya kombinasyon Maşallah.

Henüz bu km de Dizel otomatik ve bu dolulukta araç bulmak imkansız. Bana kalırsa o km den avantajlı. Çünkü kullanmayı bildiği kadar severek ve dikkatle kullananan birine ait araç bulmak zordur.

En az 2 ay beklemek;

Bu arada bir dolu zam yemeyi göze almak

Rodajını sabırla ve dikkatle  tamamlamak

5 binden sonra azalacağı için bu km ye kadar dizel de olsa pek az yakmayışına katlanmak.

Bunca opsiyonel donanımlardan hangisini niye alacağına karar verene kadar bir kaç hafta geçer. 

Bu keyfi neden bu kadar erteleyesiniz?

Ahmet Hocamın  satmasına üzüldüğüm kadar hayalini kurduğu araca yaklaşmasına da o kadar sevindim.

Marka tahmin etmek zor değil ama model ve motor tahmin etmek kolay değil.  Yeni oluşumu kendisi açıklar belki de Hocamız?

@ansolak
Hocam hayırlısı.

Gonlumuzde 3.20 ied yatıyor luxuryplus.

Ama mevlam ne nasip eder bilemiyoruz.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@ravenous

Hocam imkanınız varsa Bi-xenon basic de alın. Aracın tasarımı bu farlarla tamamlanıyor. Gün ışığına göre otomatik yanar otomatik söner :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

1.2tsi manuel ışık görüş + sürüş paketi hemen teslim 67.700

1.2tsi manuel ışık görüş + hız sabitleyici + geri görüş + 6'5" ekran 75.200 + ekim de zam gelecekmiş + ocak zammı = araç ocağın 15inden önce teslim

Özel siparişte neredeyse highline parasına geliyor. Üstatlar ne yapayım sizce?

Geri
Üst Alt