ANA KONU

Benim en cok kullandigim ozellik ilk kalkis veya isiklarda durup tekrar kalkis durumlarinda gaza basmiyorum debriyajdan ayagimi cekince arac yavas yavas kalkıyor. Bu durum kemer takili ve autohold aciksa ve yokus yukari durduysaniz daha ihtiyac olan ozelliklerfrn biri. Debriyajdan ayaginixi yavasca kaldırarak araci hareket etirmekle kavrama yapmaya gerek kalmiyor ve baski balata gibi parcalarin ömürleri daha uzun oluyor.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim en cok kullandigim ozellik ilk kalkis veya isiklarda durup tekrar kalkis durumlarinda gaza basmiyorum debriyajdan ayagimi cekince arac yavas yavas kalkıyor. Bu durum kemer takili ve autohold aciksa ve yokus yukari durduysaniz daha ihtiyac olan ozelliklerfrn biri. Debriyajdan ayaginixi yavasca kaldırarak araci hareket etirmekle kavrama yapmaya gerek kalmiyor ve baski balata gibi parcalarin ömürleri daha uzun oluyor.

Sadece debriyajla kalkmak baskı balataya daha fazla yük bindirme mi? Daha faydalı ise ben de öyle kalkayım. 

@Sadikyasar

Sadece debriyajla kalkmak baskı balataya daha fazla yük bindirme mi? Daha faydalı ise ben de öyle kalkayım. 
Bende aynı fikirdeyim Hocam. Focusta da aynı şekilde, gaz vermeden sadece debriyajla kalkıyor ancak, gaz vererek kalkarken geçen yarım debriyaj pozisyonun siresi ile bu şekilde kalkarken geçen yarım debriyaj süresi bir değil. Sadece debriyajla kalkarken daha uzun süre yarım debriyaj yapıyoruz, haliyle bu da daha çok yıpratıyor bence aracı. 

@MSE Nasıl birşey hocam o yapıyorlar mı öyle bir uygulama?  Açıkçası Hakkımı aramak bile bana minnet etmek gibi geliyor, bana göre o uygulama dişli müşteriler için geçerlidir hocam. :)

@MSE Nasıl birşey hocam o yapıyorlar mı öyle bir uygulama?  Açıkçası Hakkımı aramak bile bana minnet etmek gibi geliyor, bana göre o uygulama dişli müşteriler için geçerlidir hocam. [emoji4]
Bana bu zamana kadar kibarca istememe rağmen araç tahsis etmemişlerdi hocam. Geçenlerde burçların yağlanması için randevu aldım ve geçici araç vermezseniz bırakmam arabayı dedim. Diş göstermek gerekiyor malesef. Gönül isterdi ki sen sormadan onlar teklif etsin ama nerdee :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gaz verirken ve bi taraftan debriyaj dan ayagimizi çekerken olan islem ile yaptigimiz arasinda teorik olarak fark varmi? Gecen sure ayni bnce sadece debriyajdan kalkis yaptıktan sonra gaza basmak uygun olur diyorum.

@fcsrn ihtimaller dahilinde. Düşününce mantıklı ama neden 70-90-120 lerde yok acaba

@MSE üzülerek söylüyorum ki çok haklısınız hocam çark böyle dönüyor çünkü kapitalizm, çarkın dişlilerini yani insanları bozuyor. Halbuki güzel ahlak diye bir yağ var onu kullansak hangi çark olursa olsun dişliler bozulmaz. Söylediğinizi deneyeceğim hocam bilgilendirme için saolun.

Golf ümü alalı 7 ay olacak, güzel vakit geçirdik beraber ? Tahminimden daha fazla?

image.jpeg

image.jpeg

@driver_candegerli hocam car menüsünden arac durumu şeceneginden açılımını görebilirsiniz pem çok arızada o ışık yanar 

Geri
Üst Alt