ANA KONU

Arkadaşlar stickeri nereden temin edebiliriz? Ankaradayım.

Ankara gurubundaki arkadaşlarda var. Kim nerede bölümünde ankara konusunda yazarsanız buluşmada size verirler ;) olmadı kargo ile yolluyoruz
Küçük bir düzeltme yapayım.

Ankara grubu kendi stickerını bastırmış. GTA olarak ve renkli çerçeveli

Ancak ellerinde kullanmadıkları varsa anlamında söylediyseniz bilemem tabii ki.

Sanırım Eren Hocam kargolayabilir. @fcsrn

Moderatör tarafında düzenlendi:
@yusuf hocam bana vermişti bende fazladan 2 tane var. :)

ff9bf8dad0f5f5a9fee6e6837c817a2a.gif

Çok iyi olur hocam teşekkür ederim şimdiden.Adresi özel mesajdan kime yollayayım ? 

Değerli Serdar üstadım ve Değerli Ahmet Üstadımın yazılarında paylaşılan ortak payda şimdilik bir haftalığına fabrikanın kapatıldığı. @Negatiwe @ansolak

Herhangi bir yerde yazıyor mu bilmiyorum ama...

Hayal gücümün ürünü olarak ciddiye de almayabilirsiniz ama benim teorim şöyle:

Almanlar makyaj öncesi şişen bir aylık bekleme listesini yok etmek için yapılan üretimler olmalı. Her yıl tatile giren fabrikanın bu yıl tatile gitmeyişi başka hangi türlü açıklanır ki?

Bu bekleme listesi tüketildikten sonra bir süre sipariş almayacaklar ve bu esnada fabrika bakıma girerek ağır bakım ve revizyonları yanı sıra makyaj için hazırlıkları da tamamlanacak. 

İkinci el piyasası için kötü haber olabilir bu..

Bu arada çok ciddi kampanya indirimleriyle sipariş almak yerine stoklar eritilecek.

"Krizler fırsatlar doğurur ama Büyük krizler büyük fırsatlar doğurur."

İnsanın yanıldığında mutlu olabileceği vâki midir?

Ben mutlu olacağım.  :000049-medium:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Almanyada ki golf ve passat in üretimi durakladi.

Trim-koltuk ve sanziman saglayicilari ile anlasmazliktan dolayi birbirlerine rest cekmis durumdalar. Montaj fabrikasina parca göndermiyorlar o yuzden vw uretimi yavaslatti/durdurdu.

Yakında cozulmez ise siparis alamayacak st ler.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hocam bende passat forumda daha önce cam tavanla ilgili bir tedarik sorunu okumuştum cam tavanlı araç üretimi yapılamıyordu ses sıkıntısından dolayı revize edilecek diye söyleniyordu. 

Değerli Serdar üstadım ve Değerli Ahmet Üstadımın yazılarında paylaşılan ortak payda şimdilik bir haftalığına fabrikanın kapatıldığı. @Negatiwe @ansolak

Herhangi bir yerde yazıyor mu bilmiyorum ama...

Hayal gücümün ürünü olarak ciddiye de almayabilirsiniz ama benim teorim şöyle:

Almanlar makyaj öncesi şişen bir aylık bekleme listesini yok etmek için yapılan üretimler olmalı. Her yıl tatile giren fabrikanın bu yıl tatile gitmeyişi başka hangi türlü açıklanır ki?

Bu bekleme listesi tüketildikten sonra bir süre sipariş almayacaklar ve bu esnada fabrika bakıma girerek ağır bakım ve revizyonları yanı sıra makyaj için hazırlıkları da tamamlanacak. 

İkinci el piyasası için kötü haber olabilir bu..

Bu arada çok ciddi kampanya indirimleriyle sipariş almak yerine stoklar eritilecek.

"Krizler fırsatlar doğurur ama Büyük krizler büyük fırsatlar doğurur."

İnsanın yanıldığında mutlu olabileceği vâki midir?

Ben mutlu olacağım.  :000049-medium:
Çok doğru tespitler hocam. Bir çok yerde tedarikçi ile sorun olduğu olarak geçiyor ancak, resti çeksen aynı parçaları kullanıcıya sunmak zorundasın.

Ya tedarikçin değişecek ya da üretim stratejini değiştireceksin.

Kalite ve fiyat konusunda umarım bu iş kötüye gitmez.

Golf 7 ve Passat ile zirve yapan bu markanın, kriz döneminde daha iyi bir Golf 8 çıkarırlarmı endişeliyim. Beklentim elbette çok yüksek. Malum skandal sonrası lale devri bitti gibi geliyor bana.

Çok doğru tespitler hocam. Bir çok yerde tedarikçi ile sorun olduğu olarak geçiyor ancak, resti çeksen aynı parçaları kullanıcıya sunmak zorundasın.Ya tedarikçin değişecek ya da üretim stratejini değiştireceksin.

Kalite ve fiyat konusunda umarım bu iş kötüye gitmez.

Golf 7 ve Passat ile zirve yapan bu markanın, kriz döneminde daha iyi bir Golf 8 çıkarırlarmı endişeliyim. Beklentim elbette çok yüksek. Malum skandal sonrası lale devri bitti gibi geliyor bana.
Bunlarin hepsinde stratejik hamleler var bence.

Tedarikci rekabetin cok olduğunu hesap edip kendine guvenmese bu kadar büyük bir restlesmeye cesaret edemez.

Ayni sekilde VW de üretimi durdururum yavaslatirim diyerek büyük oynuyor.

Tek kalem parca degil benim okuduğum

Trim parcalari

Koltuklar

Ve sanziman

Gibi onemli parcalardan bahsediyorlar.

En az 3 yillik yaparlar sözleşmeyi ve yenilenme zamani geldiginde vw nin guc kaybettigini gören üreticiler boyle cesaret gösterilerine kalkisabiliyor demekki.

Eger olayi uzlasip hemen bitirirlerse pek sıkıntı cikacagini dusunmuyorum.

Fakat devam ederse Mahkemeler hatta Almanya hukumeti duruma mudahale edebilir.

VW duraklama donemini geçip gerileme donemine girdi gibi sanki. Umarim kaliteyi dusurmezler Tiguan da oldugu gibi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt