ANA KONU

Merhaba bende ayın 19 unda golf 1.2 comfortline 110ps dsg siparişi verdim. Opsiyonlardan biri sürüş konfor paketi. Merak ettiğim şu Ops dediğiniz görsel destek bu paket içeriğinde mi yoksa ayrı mı eklemek gerekiyor. Bu arada standart olan 5" media var.
Değerli Hocam;

sürüş konfor paketi eklettiğinizde OPC de denen görsel destek de gelir.  edya ekranının 5" veya 5.8" olmasına bağlı değildir.

İlginiz için teşekkür ederim

silvershadow dedi:
@Hakan

Değerli Hakan Hocam;

Yan arka camlara orijinal renkli cam serbest. Hiç bir zaman yasak olmadı. Ama yan ön camlar tartışmalı. Ön camlar ise halen yasak olarak biliyorum.

Geçtiğimiz yıllarda kesilen bir cam filmi cezası sonrası bu konuda ceza uygulaması yasal olarak değilse bile fiilen kalktı.

Fakat aynı zamanda ceza yazmaya niyetlenen bir görevlinin sanırım neden yazdın da denilmeyecek durumda halen yasal dayanağı mevcut.

Sürücünün görünmesi ve görmesini engeller nitelikteki ön cam uygulamalarının zaten savunulacak tarafı olmadığı gibi ciddi tehlikeler doğurabileceğinden önerilmez.

Bir başka deyişle abartılı olmadığı sürece arka yan camlar için uzun zamandır ceza yazılmamış olması cam filmi için cesaretlendirirken bu yazılamayacak anlamına da gelmediğinden mutedil ölçüde risk barındırmakta.
Peki opsiyonlarda yer alan "standart gelen %65 karartılmış cam" tam olarak neyi kapsıyor ?

Ön cam için düşünmüyorum zaten. Arka yan camlar ve ön yan camlar için düşünüyorum.

Sanırım arka yan camlar çok problem değil fakat ön yan camlarda belirli bir yasal limit olmalı. %65 bu yasal limite mi denk geliyor orasını tam çözemedim.

Hakan dedi:
@Hakan

Değerli Hakan Hocam;

Yan arka camlara orijinal renkli cam serbest. Hiç bir zaman yasak olmadı. Ama yan ön camlar tartışmalı. Ön camlar ise halen yasak olarak biliyorum.

Geçtiğimiz yıllarda kesilen bir cam filmi cezası sonrası bu konuda ceza uygulaması yasal olarak değilse bile fiilen kalktı.

Fakat aynı zamanda ceza yazmaya niyetlenen bir görevlinin sanırım neden yazdın da denilmeyecek durumda halen yasal dayanağı mevcut.

Sürücünün görünmesi ve görmesini engeller nitelikteki ön cam uygulamalarının zaten savunulacak tarafı olmadığı gibi ciddi tehlikeler doğurabileceğinden önerilmez.

Bir başka deyişle abartılı olmadığı sürece arka yan camlar için uzun zamandır ceza yazılmamış olması cam filmi için cesaretlendirirken bu yazılamayacak anlamına da gelmediğinden mutedil ölçüde risk barındırmakta.
Peki opsiyonlarda yer alan "standart gelen %65 karartılmış cam" tam olarak neyi kapsıyor ?

Ön cam için düşünmüyorum zaten. Arka yan camlar ve ön yan camlar için düşünüyorum.

Sanırım arka yan camlar çok problem değil fakat ön yan camlarda belirli bir yasal limit olmalı. %65 bu yasal limite mi denk geliyor orasını tam çözemedim.
Yasal limit %70'tir.

Bu limit "sürücünün görmesi ve görülmesini engellemeyecek" olmasıdır.

Dolayısıyla %65 karartılmış arka ve yan arka camlar bu sınırlamanın dışında kalmaktadır. 

Ön yan camlara bu sınırlama geçerlidir.

Dolayısıyla ceza yazılma olasılığı vardır.

Fakat son zamanlarda bu tip uygulamalara rastlanmadığından ötürü yan camlar filmle kaplanır ve hatta aynı ton tutturmak için %35 %40 lık koyulukta film uygulaması yapılmaktadır.

Kaliteli çizik alıcı pasta tavsiyesi verirseniz sevinirim.

Polisaj yapilacaksa ;

Scholl Concepts S3

Menzerna FG400

3d Hd Cut

Su anda Meguiars dahil en iyi urunler bunlardir. Uc markanin fiyatlari ve performanslari birbirlerine benzesir.

Elle uygulama olacaksa Scholl S2 veya Menzerna FG300 oneririm

silvershadow dedi:
@Hakan

Değerli Hakan Hocam;

Yasal limit %70'tir.

Bu limit "sürücünün görmesi ve görülmesini engellemeyecek" olmasıdır.

Dolayısıyla %65 karartılmış arka ve yan arka camlar bu sınırlamanın dışında kalmaktadır. 

Ön yan camlara bu sınırlama geçerlidir.

Dolayısıyla ceza yazılma olasılığı vardır.

Fakat son zamanlarda bu tip uygulamalara rastlanmadığından ötürü yan camlar filmle kaplanır ve hatta aynı ton tutturmak için %35 %40 lık koyulukta film uygulaması yapılmaktadır.
Teşekkür ederim bilgilendirme için.

Dört  çeşit U ledli Bi-Xenon var. Midline veya Comfortline'lardaki halojen farların yerine almak istersek:

1.

Highline'da standart olarak sunulan Basic Bi-Xenon farlar 1710 TL

Xenon farların hareketli mercekleri olmadığı için sadece ileriyi aydınlatma özellikleri var. Dolayısıyla virajlarda kör nokta olan viraj içerisini aydınlatan hareketli merceklere yani dinamik viraj farlarına sahip değildir.

Bunun Kodu PXA

2.

Sadece GTI ile Bizde satılmayacak GTD alırsanız standart donanımlar arasında olan U ledli Bi-Xenon Plus farların comfortline'a alınması için ödenecek fark 3.315 TL.

bunlar hıza ve direksiyonun hareketlerine duyarlı Xenonları yönlendiren hareketli merceklere sahip. Bunun kodu  PXB

Eğer highline araç alacaksanız sizdeki 1710 TL tutarındaki Basic Bi-Xenon farlar toplam tutar olan 3315 TL den çıkartılır. Ve sadece 1605 TL fark ödenerek sahip olunur.

3. Bi-Xenon Plus farların dinamik Light Assist altyapısına sahip olan modeli PXD koduyla anılıyor. Dışarıdan bakınca U Ledli Bi-Xenon ama yukarıda aynanın arkasındaki tarafı alanda kamera ile farların içerisinde hareketli ve gelişmiş bir yazılım tarafından idare edilen  bir perdeden oluşan bir ekipman sistemi.

Bu dinamik Light Assist altyapı farkı 51 TL dir. Comfortline'larda 3.366 TL ödeyerek sadece far grubunu alabilirsiniz  bunun üzerine kamera ve yazılım ekleme 1.454 TL bu setin ikinci parçası PFD koduna sahip.

Konumuzla doğrudan ilgisi olmasa da diğer Son U ledli Bi-Xenon farlar sadece Golf'ün R modeline özgü "Bi-Xenon Top" sinyalleri dahi Led olan tek model. Fiyatı ve donanım kodu opsiyonel ekipmanlar listesinde olmadığı için bilinmiyor.

Arkadaşlar merhaba, diğer foruma fazla girilmiyor herhalde, bugün baktım günde birkaç sayfa artan forum yerinde sayıyor gibi. Buraya sorayım bu durumda. :)

Yeni farkettiğim bir durum, havalar serin seyrettiği için birkaç gündür Sunroof ve camlar açık kullandığım için havalandırma sistemini kapalı tutuyordum. Yalnız bu şekilde havalandırmalardan ciddi bir sıcaklık geliyor, şahinlerde oluyordu ya bu, şaşırdım açıkçası. Bu normal bir durum mu yoksa anormal mi?

Navfree dedi:
Arkadaşlar merhaba, diğer foruma fazla girilmiyor herhalde, bugün baktım günde birkaç sayfa artan forum yerinde sayıyor gibi. Buraya sorayım bu durumda. :)

Yeni farkettiğim bir durum, havalar serin seyrettiği için birkaç gündür Sunroof ve camlar açık kullandığım için havalandırma sistemini kapalı tutuyordum. Yalnız bu şekilde havalandırmalardan ciddi bir sıcaklık geliyor, şahinlerde oluyordu ya bu, şaşırdım açıkçası. Bu normal bir durum mu yoksa anormal mi?
Havalandırma kapalıyken sıcak geliyorsa klima sıcakta kalmış olabilir. Yine de geliyorsa benim başka fikrim yok. Başına gelen tecrübeli arkadaşlar cevaplasın :)   Diğer taraftan süresiz ban yedim ben...

@Navfree

Değerli Sezer Hocam;

" Evren " isimli zat, bana hitaben

" Paylaşım yapmış da çok bir halt mı etmiş sandın kendini.... daha geride 600 bin üyemiz var... Burada kimsenin ötekinden farkı yok. Biri gider öteki gelir. " demişti. 

Hayret gelip yanıtlayamamış mı onun geriye kalan 599.999'u? Ya da yandaşları ?

Neyse Hocam..

Konumuza dönelim.

Bahsini ettiğiniz durumun iki açıklaması olabilir.

1. Havalandırmanız o serin giden günlerde ayarladığınız sıcaklıkta kalmış ve AUTO ışığı yanıyorsa bu kayıtlı olan sıcaklık korunmaya çalışıyor olabilir.

2. Havalandırmamızın camın önündeki kısmı kapatılamaz. Sadece dışarıdan gelen taze havayı kapatma tuşu ile kapanabilen bir sisteme sahip.

Hem sürücünün fark etmeden havasız kalmasını ve yükselen karbonmonoksit ve karbondiyoksitin bizi sersemleterek kazaya sebebiyet vermesini engellemek için ve aynı zamanda nemin aşırı yükselmesini önlemek için  cama dönük olan havalandırma kanalı daima açıktır, siz havalandırmayı açmasanız dahi. Motor da sıcaksa o esnada.. Alman beygirlerinin harareti ile ısınan havayı fark etmiş olabilirsiniz.

Bu arada yeri gelmişken...

Sizin araç değişikliği zamanınız geldi de geçiyor bile...

Size 300 beygirlik yeni R'dan alıyor muyuz?

Testine beraber çıkalım.

Taa izmirden gelirim bunun için.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar arkadaşlarım, hocalarım;

Sonunda bende aranıza katıldım. Tanıştığımız arkadaşlar var, tanışacaklarımda var, herkese iyi forumlar :)

Foruma ısınmak için bugün farkettiğim bir ayrıntıyı sorarak başlayayım.

Ekteki fotoğrafta soldaki ok ve yuvarlak içinde yukarı doğru şişkin bir bölge var, ilk gördüğümde canımı sıktı biraz.

Sağdaki ok ile belirttiğim sanki fabrika çıkışı o şekilde. İşaretli ve işaretsiz fotoğrafları ekliyorum.

Sizlerin yorumları nelerdir?

Ekli dosyayı görüntüle 331

Ekli dosyayı görüntüle 332

Moderatör tarafında düzenlendi:
@cengineer06 Hocam gün ışığında bakalım bir de. Mümkünse bir araç daha bulalım yanınıza golf 7. Eğer aynı ise sorun yoktur. Aynı değilse çözüm ararız.

Anakonudaki sohbet yeni üyelere kapalıdır. 50 mesaj sınırına kadar bu sohbet kapalı. 50 mesaj sınırına ulaşan arkadaşlar sohbeti görebilir. Lütfen sorularınızı buradan sormaya devam edin. Teşekkürler ;)

üye sayısı baya artmış..bu arada Yusuf Hoca donanımhaberden uzaklaştırlmışsın..Reklam yuzundenmı yoksa trollerle mı kapıştın..

Geri
Üst Alt