Ön tamponu sökmem lazım

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
arkadaşlar merhaba, bugün kardeşim aracı önden hafif çarpmış çok şükür kırık vs yok ancak ön plakanın yanındaki sensör içeriye düşmüş ona nasıl ulaşııp yerine takabilirim?. bir de bir kaç tırnak yerinden çıkmış yardımcı olursanız çok memnun olurum

@ZaGani hocam on tamponu sökmek çok kolay iş değil. Bayağı bir vida var. Söktukten sonra da tırnağı kırılan sensor için yeni tırnak almanız gerekir. Bu tırnağı da sıcak press ile oraya yapıştırmanız gerekiyor.

@ZaGani

hocam tecrübeniz yoksa sakın bulaşmayın heleki far yıkama varsa araçta hiç bulaşmayın derim. 

@ZaGani

Çok kolay bir iş değil fakat gerekli ekipmanınız ve biraz tecrübeniz var ise imkansızda değil bu video size nasıl sökeceğiniz ile ilgili fikir verebilir ama video yu izlerken dikkat edilecek husus bu araçta park sensörleri bulunmamakta sadece sökme aşamasında sis farlarının soketlerini çıkartıyorlar., park sensörleri de aynı şekil mı çıkartılıyor bilmiyorum.. servise sorun bi tek olrak sensör satıyorlar mı diye..

Moderatör tarafında düzenlendi:
saygıdeğer arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. aracım highline olduğu için far yıkama var. sensörün olduğu kısımı kapalı kutu şeklinde yapmışlar. mecbur tamponu çıkartmak gerekiyor. Aslında sensör kırılmadı. tampon biraz kasıldığı için sensör tırnaklarından kurtulup içeriye düştü. Servise götürsem bu işlem için kayıt vs oluşur mu? sorun yaşar mıyım ilerde? bir de eğer servise götürme derseniz ankarada ikamet ediyorum. Burada nereyi tavsiye edersiniz? bugün bu işi hallettirmek istiyorum saygılar.

saygıdeğer arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkür ederim. aracım highline olduğu için far yıkama var. sensörün olduğu kısımı kapalı kutu şeklinde yapmışlar. mecbur tamponu çıkartmak gerekiyor. Aslında sensör kırılmadı. tampon biraz kasıldığı için sensör tırnaklarından kurtulup içeriye düştü. Servise götürsem bu işlem için kayıt vs oluşur mu? sorun yaşar mıyım ilerde? bir de eğer servise götürme derseniz ankarada ikamet ediyorum. Burada nereyi tavsiye edersiniz? bugün bu işi hallettirmek istiyorum saygılar.
Servis kayıt oluşturur ve biraz yüklü para alabilir. Ankara da Vag Store gibi aksesuar satan dükkanlar varsa onlardan herhangi biri çok güzel çözer sizin işinizi. Servisten daha çok tampon indirip kaldırırlar. 

@yusuf hocam peki bu vag store nerededir nereye gidip güveneceğimi inanın bilemiyorum. tamponu sökerken tırnakları falan kırarlar diye korkuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

@yusuf hocam peki bu vag store nerededir nereye gidip güveneceğimi inanın bilemiyorum. tamponu sökerken tırnakları falan kırarlar diye korkuyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hocam bu tür işlere eliniz yatkın ise servise ya da başkasına gitmeyin kendiniz sökün çok bir zorluğu yok. İlk başta kaputu açıp VW logosunun olduğu parçayı söküyorsunuz. 2 vidası var onun. Onun altında tamponu tutan 3 vida bulunuyor. Ayrıca tamponu tutan Davlumbaz içlerinde 4 er tane vida var. Tampon altında da 7-8 vida var. Bunları söktükten sonra sis farı kapaklarını açıp ampul soketlerini sökün. Daha sonra tampon/çamurluk birleşim yerinden sertçe çekiyorsunuz. Aracın ön kısmına karşıdan bakışınıza göre sağ tarafta(direksiyon tarafında) park sensörü soketi var, tampon boşa çıkınca fazla ayırmayın ve bu soketi sökün. Hemen arkasında da far yıkama hortumu var, bir düğmesi var ona basarak onu da sökün. Yıkama suyunuz biraz boşa akacaktır. Ben elime geçirdiğim kurumuş ıslak mendil ile tıkamıştım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

@ZaGani deveden düşenin halinden deveden düşen anlar geçen hafta aynı durum benımde başıma geldi.öndekı anı durunca ben öndekıne arkadaki bana çok şükür bişe olmadı ama park sensörü iç kaçtı. ben basit birşey sandım elle falan yerine geçirebilirim diye meyerse öyle değilmiş park sensörü çok ciddi bir şeyle tutturulmuyor içeride  bir darbede de bırakıyo kendını tamponu sökmeden yerine oturtulmuyor.bir kaç sanayi dükkan gezdik uçuk fıyatlar verdiler gun boyu sürer dediler ALLAHA şükür iyi insanlar iyi ki var sözü gibi bir ustayla tanıştık. sağolsun çok uygun fiyata çok güzel bir işçilik yaptı ist. olsaydınız sizi yönlendırırdım. ama kendı başınıza kalkışmayın bence.birde tırnaklar kırılmamışsa sorun yok yerine oturur. başka sormak istediğiniz bişe varsa buradayım yardımcı olmaya çalışırım tekrar geçmiş olsun.

arkadaşlar hepinize tek tek çok teşekkür ederim. Sorunumu wv serviste bir tanıdık aracılığıyla ücretsiz olarak hallettirdim. Tamponu söküp sensörü yerine taktılar. Tamponu sökmeden sensörlere malesef ulaşılamıyormuş.  Allahtan kırılan tırnak olmamış. hemen halledip teslim ettiler sağolsunlar.

Geri
Üst Alt