U Led far için soru

Mete45

Üye
İsim
Galip Metehan
Değerli forumdaşlar,

Aracıma gti veya r body kit yapacağım. Gti yaparsam angel far alacağım r yaparsamda  r için olan farı fakat bu r farının fiyatı gözümü korkutuyor. Benim sorum aracımın üstünde bulunan U Led farın 2. u'sunu da herhangi bir yazılım vasıtasıyla açtırıp açtıramayacağım. Malum açılırsa büyük fiyat yükünden kurtulacağım.

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
yanacak bir şey yok bence orada hocam yazılımla açılsın 

Değerli forumdaşlar,

Aracıma gti veya r body kit yapacağım. Gti yaparsam angel far alacağım r yaparsamda  r için olan farı fakat bu r farının fiyatı gözümü korkutuyor. Benim sorum aracımın üstünde bulunan U Led farın 2. u'sunu da herhangi bir yazılım vasıtasıyla açtırıp açtıramayacağım. Malum açılırsa büyük fiyat yükünden kurtulacağım.

Saygılarımla
Değerli Hocam, @Rust Hocamızın da dediği gibi orada yanacak herhangi bir şey olmadığından yazılımla yapılabilecek bir şey yok malesef. Replika farlara yönelmenizi öneririm. Sizin U led leri de elden çıkarırsanız cebinizden para çıkmasına gerek kalmaz hatta bence kâr bile edebilirsiniz. 

@fcsrn @Rust Cümlenize teşekkür ederim artık yeterli maddiyatı topladığım zaman bu body kit için bir başlık açmayı düşünüyorum herkese faydası dokunabilir İnşallah orada daha derinlemesine konuşuruz body kit far kombinasyonlarını nerelerde daha ucuza bulabileceğimizi. 

Saygılarımla

Farlari actirip yaptirabilirsinoz,tabi bunun icin cok iyi el isciligi olan birini secmelisiniz.Istambulda Ilker kemal cok basarili bu islemlerde.Takilicak ledlerde cok kaliteli olmali yoksa bir esprisi kalmaz.Gaziantepte biri basic xenonun icini acip hem beyaz hemde turuncu led dosetmisti.Sinyallerde turuncu sekilde yaniyordu...

image.png

image.png

image.png

@mehmetmert Abi çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için. Her açtığım konuda bir bilgin oluyor aynı kafalardayız bu forumda senden çok yararlanıcam gibi görünüyor ? Yinede mevcut fara dokunmaktansa yeni far almayı tercih ederim. Peki yeni far taktığımızda araç garantiden çıkıyor mu ? Birde yeni far taktım diyelim servis vakti eskisine dönersek bir sıkıntı çıkar mı ?

Saygılarımla

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bos basic xenon farinin ciftini 1200-1500 civari bulursum sanirim,actirip birde led doseteceksin...vs karar kesinse boyle yapin,degilse replika almayin.Replika replikadir...

Replika far taksan bile garantiden cikartacaklarini sanmiyorum,ciksa ciksa farlar cikarki bir arabayi bakima soktugunuzda emin olun cift ledleri falan orjinal sanarlar.Ben sanmiyorum replika fara bile orjinal degil demesinler,servisler bilgisiz malesef bu konularda...

Karar sizin orjinalide actirabilirsiniz,yada cikmayi...Butce varsa yan sanayi fari actirin,led dosettirin derim ben

@mehmetmert merhaba.Benim Basıc zenon farın dış camı çizildi.Bahsettiğiniz kişiyle irtibata geçip,dış far camı olup olmadığını sormak istiyorum.

İrtibat numarasını paylaşabilirseniz sevinirim.

@Vibrant hocam cam çizigi zımpara + pasta cila ile de çözülebilir muhtemelen.

@yusuf Bilgi için sağolun. 2000 lik zımpara üzerine pasta yapıldı.Çiziğin derinliği azaldı ama geçmedi.Üstüne üstlük ben bir de sonax cila denen saçma şeyden alıp sürdüm.O da sürdüğüm bölgede camın hafif koyu rengini açıklaştırdı.Beter oldu anlayacağınız s=s15  

@yusuf Bilgi için sağolun. 2000 lik zımpara üzerine pasta yapıldı.Çiziğin derinliği azaldı ama geçmedi.Üstüne üstlük ben bir de sonax cila denen saçma şeyden alıp sürdüm.O da sürdüğüm bölgede camın hafif koyu rengini açıklaştırdı.Beter oldu anlayacağınız s=s15  
Ozaman geçmiş olsun hocam ;)  sadece cam söyle denk gelebilir. Eğer halojen ile aynı cam var ise ki aynı gibi şansınız var.

@yusuf Sağolun.

Şimdi sahibinden deki çıkmacılara sordum.Birtanesi dönüş yapmış, 100 TL demiş.Galiba onu alıcam ama direkt takılır mı? Tırnak vs. var mı yoksa yapıştırmalı mı bilmiyorum.Satıcı da bilmiyormuş, "bizim buradaki farcı yapıyor,nasıl yapıyor bilmiyorum" dedi.Neyse gelişmeleri aktarırım  :'(

@mehmetmert merhaba.Benim Basıc zenon farın dış camı çizildi.Bahsettiğiniz kişiyle irtibata geçip,dış far camı olup olmadığını sormak istiyorum.İrtibat numarasını paylaşabilirseniz sevinirim.
İlker Kemal'de farın camını bulabileceğinizi zannetmiyorum ama sizin için çıkma far bakabilir. Numarasını vereyim bir görüşün kendisiyle. Konya'dan Muhammed verdi numaranızı diyebilirsiniz. Zaten kendisi 10 numara insandır selam söylemeseniz de olur :)

İlker Kemal Bikeç

0 (532) 387 10 18

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri
Üst Alt